اخبار مجلس

پیش بینی 300 میلیارد تومان برای افزایش حقوق محیط بانان با موافقت کمیسیون تلفیق مجلس

تهران (پانا) - کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 با پیشنهاد متناسب سازی حقوق پرسنل سازمان حفاظت محیط زیست و بعلاوه پیش بینی 300 میلیارد تومان در جداول بودجه برای افزایش حقوق محیط بانان موافقت کرد.

6 اردیبهشت 1401

از راهکاری مهم در احیای دریاچه ارومیه توسعه گردشگری است

از جمله اقدامات و دستاوردهای برای استانداری آذربایجان غربی و شرقی برای احیای دریاچه ارومیه، توسعه فعالیت ها در زمینه گیاهان دارویی و نیز بوم گردی و گردشگری است.

7 اسفند 1400

جنجال خودرویی بودجه 1400؛ آیا واردات خودرو آزاد می گردد؟

بر اساس لایحه بودجه سال بعد، دولت حدود 2000 میلیارد تومان عایدی عوارض گمرکی از محل واردات خودرو پیش بینی نموده است. این درحالی است که از خرداد ماه سال 1397 واردات خودرو به کشور ممنوع شده است. در این مدت تنها حدود 1000 دستگاه خودرو از محل خودرو های در گمرک مانده...

7 شهریور 1400

مانع جدی در توسعه اینترنت خانگی رفع شد

وزیر ارتباطات از لایحه دولت برای بازپس گیری حوضچه های مخابراتی خبر داد و گفت: مانع جدی در توسعه اینترنت خانگی رفع شد.

19 مرداد 1400

دولت الکترونیکی با کوشش 8 ساله در نقطه مطلوب قرار گرفته است

دولت الکترونیکی یکی از مهم ترین اقدام های دولت تدبیر و امید است، درباره پیشرفت و توسعه این اقدام دولت با بهنام ولی زاده معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت وگو نموده ایم که می خوانید.

30 خرداد 1400

خبرنگاران رئیسی از احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه گفت

تهران- خبرنگاران- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با شروع واکسیناسیون کادر آموزشی در تابستان به دنبال آن هستیم تا مدارس و دانشگاه ها از مهرماه بازگشایی شوند.

30 خرداد 1400

بانک ها و دستگاه های اجرایی از دخالت غیرضروری در فعالیت های تولیدی منع شدند

رئیس اتاق اهواز با اشاره به بخشنامه جدید ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری کشور ویژه تحقق شعار سال گفت: برابر با این بخشنامه بانک ها و دستگاه های اجرایی از دخالت غیرضروری در انجام فعالیت های فراوریی و یا تکمیل طرح های سرمایه گذاری منع شدند.

15 اردیبهشت 1400

فرم ویرایش شده ثبت سفارش، مبنای اظهار ارزش کالا نهاده شد

تهران (پانا) - دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور گفت که قیمت کالاهای اساسی برای واردکنندگان در بازه زمانی 16 مردادماه 97‬ تا پنجم مردادماه 98‬ بر مبنای فرم ویرایش شده ثبت سفارش ها محاسبه می گردد و همین نرخ ها مبنای محاسبه برطرف تعهد ارزی واردکنندگان...

3 اردیبهشت 1400

پلوسی: حمله به کنگره یکی از سخت ترین لحظات زندگی حرفه ای من بود

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بر این باور است که حمله و یورش مرگبار 6 ژانویه به ساختمان کنگره، یکی از دشوارترین لحظات در زندگی حرفه ای او بوده است.

16 فروردین 1400

سهم صندوق توسعه ملی از صادرات نفت در بودجه 1400 معین شد

خبرنگاران- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای سهم صندوق توسعه از صادرات نفت خام و میعانات گازی را در دو سقف معین کردند.

3 فروردین 1400

توقف استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره در مدارس نیویورک

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی نت، اندرو کیومو فرماندار نیویورک به تازگی لایحه ای را امضا کرده که به موجب آن استفاده از فناوری های بیومتریک در مدارس تا جولای سال 2022 ممنوع است. بر همین اساس مناسب بودن یا نبودن استفاده از فناوری یادشده در مدارس بررسی خواهد...

14 بهمن 1399

جزئیات آخرین پیشنهادها برای افزایش حقوق کارمندان

خبرنگاران : کمیسیون اجتماعی مجلس پیشنهادی را تصویب کرد که براساس آن در صورت تایید کمیسیون تلفیق و تصویب آن در صحن علنی مجلس افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده به صورت پلکانی اعمال گردد.

6 بهمن 1399

شورایی برای گفتمان سازی میان دولت و بخش خصوصی

شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی از ابتدای سال 1390، پیرو ماده (75) قانون برنامه پنجم توسعه تشکیل و به موجب بند الف ماده (11) قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار موظف شد در جهت بهبود محیط کسب وکار در ایران اصلاح، حذف یا وضع مقررات یا رویه اجرایی به مسئولان مربوطه...

5 بهمن 1399

بودجه 1400؛ میزان یارانه نقدی و معیشتی و وام ازدواج در بودجه 1400

آنچه در تبصره (14) لایحه بودجه سال آینده در رابطه با منابع یارانه ای دولت پیش بینی شده در مجموع رقمی حدود 267 هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با سال جاری که 257 هزار میلیارد تومان مصوب شده بود، 10 هزار میلیاردی افزایش دارد.

12 دی 1399

آذری: دستور موقت محرومیتم بدون امضای سرپرست و دبیرکل فدراسیون بوده است، مسئله ای را در خارج از خانواده فوتبال حل نمی کنم

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: معتقدم مسائل فوتبال باید در خانواده فوتبال حل شود و به خودم اجازه نمی دهم خارج از فوتبال مسئله ای را پیش ببرم.

7 آذر 1399

قوانین جدید مالیاتی در راه است

لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم درسه محور کلی؛ شامل ساماندهی معافیت ها و مشوق های مالیاتی، اجرای سیستم مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی و برقراری مالیات بر دارایی شامل مالیات بر عایدی املاک، مالیات سالانه املاک و مالیات سالانه خودرو به زودی در...

4 آبان 1399

طحان نظیف: شورای نگهبان تا روزآخر کاری دولت ها و مجالس با آن ها همکاری می کند

عضو شورای نگهبان نوشت: شورای نگهبان تا روز آخر خدمت دولت ها و مجالس، از همکاری با آن ها برای حل مسائل کشور دریغ نمی کند و از تعامل با نهاد ها استقبال می کند.

24 مهر 1399

حقه ترامپ برای سوم نوامبر

ایرنا نوشت: یک نشریه انگلیسی با اشاره به محدودیت قانونی دونالد ترامپ درباره جابه جایی تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نسبت به احتمال دخالت او در نحوه برگزاری انتخابات هشدار داد.

6 مهر 1399

خبرنگاران یک تکّه نان

رشت - خبرنگاران - یک تکّه نان تنها عنوان یک فیلم از کمال تبریزی نیست؛ بلکه دغدغه زندگی برای جمعی از مردم گیلان است که این روزها با افزایش قیمت نان، گویی صدای پر حجم علیرضا عصار برایشان تداعی می شود، نان پاره ز من بستان جان پاره نخواهد شد...

18 شهریور 1399

سراهای نوآوری هنر خود را در فراوری محتواهای آموزشی به کار گیرند

رئیس دانشگاه آزاد تاکید نمود: اساتید با همکاری سراهای نوآوری و فناوری مجازی، روش های جذاب برای آموزش دانشجویان خلق نمایند.

15 شهریور 1399
تعداد: (24)