جزئیات آخرین پیشنهادها برای افزایش حقوق کارمندان

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران : کمیسیون اجتماعی مجلس پیشنهادی را تصویب کرد که براساس آن در صورت تایید کمیسیون تلفیق و تصویب آن در صحن علنی مجلس افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده به صورت پلکانی اعمال گردد.

جزئیات آخرین پیشنهادها برای افزایش حقوق کارمندان

به گزارش خبرنگاران، امروز سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از مصوبه ای خبر داده است که بر اساس آن در سال آینده حقوق کارمندان به صورت پلکانی تا 25 درصد افزایش خواهد یافت. بر این مبنا مصوبه کمیسیون اجتماعی با مفاد لایحه بودجه دولت در مورد افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان دولت تفاوت خواهد داشت.

به گفته علی بابایی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ، اعضای کمیسیون مصوب کردند که حقوق کارکنان دولت در سال آینده 25 درصد افزایش پیدا کند و البته این افزایش حقوق به صورت پلکانی اعمال گردد.

آنالیز های خبرنگاران حاکی از این است که پیشتر، پیشنهاد افزایش حقوق پلکانی از سوی محمدرضا میرتاج الدینی، نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مطرح شد؛ به این صورت که حقوق های پایین تر افزایش بیشتری داشته باشند و حقوق های بالاتر، افزایش کمتری را شامل شوند، اما بخاطر چالش هایی که دولت در نحوه افزایش حقوق ها و معین مرز میزان افزایش حقوق ها داشت ، این پیشنهاد مورد استقبال قرار نگرفت.

اگرچه افزایش پلکانی حقوق ها سال 85 و 86 نیز اجرایی شده بود، اما حاشیه های آن نشان داد که تجربه موفقی نبوده است؛ درواقع مبنا بر این بوده است که افزایش حقوق 30 تا 15 درصدی درنظر گرفته گردد؛ به این صورت که برای حقوق های پایین افزایش 30درصدی اعمال گردد و حقوق های بالاتر نیز افزایش 15 درصدی را شامل شوند ؛ درواقع افزایش حقوق به ترتیب در حقوق ها و دریافتی های بالاتر کمتر باشد.

حال باید منتظر بود و دید آیا تصمیم کمیسیون مالی مجلس به قانون تبدیل خواهد شد یا خیر و اینکه آیا تجربه ناموفق سال های 85 و 86 تکرار می گردد یا دولت شیوه جدیدی برای مرزبندی دقیق وبدون حاشیه میزان افزایش ها پیش بینی خواهد نمود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 636

به "جزئیات آخرین پیشنهادها برای افزایش حقوق کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات آخرین پیشنهادها برای افزایش حقوق کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید