علم و تکنولوژی

ثبت نام در سامانه کارا؛ دریافت وام کرونا برای کسب و کارها چه شرایطی دارد؟

ثبت نام در سامانه کارا آغاز شد. این سامانه به نشانی kara.mcls.gov.ir مخصوص کسب و کار هایی است که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند و در بین 13 رسته شغلی که توسط ستاد مقابله با کرونا اعلام شده قرار می گیرند. این کسب و کار ها می توانند به ازای هر نفر از کارکنانشان...

19 تیر 1399

شروع به کار آزمایشی سامانه نوبت دهی الکترونیکی محاکم قضایی

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از شروع به کار آزمایشی سامانه نوبت دهی الکترونیکی محاکم قضایی اطلاع داد.

18 تیر 1399

تاریخچه مختصر معماری پردازنده کامپیوترهای اپل

طی 36 سال گذشته، پردازنده کامپیوتر های مکینتاش اپل از 3 معماری مختلف استفاده نموده اند و حالا قرار است معماری چهارم از راه برسد. با توجه به اینکه مهاجرت به سمت پردازنده های مبتنی بر معماری ARM حتمی است، در این مطلب قصد داریم تاریخچه معماری پردازنده کامپیوترهای...

16 تیر 1399

نصب حسگر در فرودگاه هیترو لندن برای تشخیص علائم کرونا

رئیس بزرگترین فرودگاه بین المللی انگلیس موسوم به هیترو روز چهارشنبه اعلام نمود که درچارچوب برنامه ریزی های انجام شده برای عبور از شرایط قرنطینه، حس گرهایی را نصب می نماید که مسافران مبتلا به علائم کرونا را شناسایی کند.

14 تیر 1399

خبرنگاران سه استاد نمونه کشوری از اصفهان انتخاب شدند

اصفهان - خبرنگاران - سه استاد از دانشگاه های اصفهان، صنعتی اصفهان و کاشان در بین 16 تن از استادان نمونه منتخب دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور قرار گرفتند.

14 تیر 1399

اقتصاد صنایع فرهنگی نیازمند کار ضربتی است

رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی گفت: دست اندرکاران در این حوزه برنامه ریزی نمی نمایند، چون معتقدند درآمدی از آن عاید کشور نمی گردد.

13 تیر 1399

بهترین پاوربانک های موجود در بازار ایران

خرید یک پاوربانک به یکی از نیازهای اصلی اغلب کاربرانی که دائما در حال جابه جایی هستند، تبدیل شده و این محصولات در سال های اخیر خریداران بیشتری را به خود می بینند.

10 تیر 1399

صنعتگران در سال جهش تولید از مسئولان چه انتظاری دارند؟

خبرنگاران/قزوین مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: اگر مسئولان درخواست جهش تولید را از صنعتگران داشته باشند ولی بروکراسی اداری به مانند گذشته باشد به نتیجه نمی رسیم؛ صنعتگران انتظار زیادی ندارند تنها خواستار تسهیل و تغییر قوانین هستند.

9 تیر 1399

برگزاری آزمون های بسندگی در دانشگاه فردوسی مشهد

شیوع ویروس کرونا باعث مختل شدن فرایند دانش آموختگی و دفاع دانشجویان مقطع دکتری شده و براساس مصوبات شورای مدیران معاونت آموزشی دانشگاه، 2 آزمون عربی و انگلیسی روزهای سوم و چهارم اردیبهشت به صورت آزمون های بسندگی در دانشگاه فردوسی برگزار شد.

1 تیر 1399

خبرنگاران موافقت وزیر علوم با ارائه تسهیلات به دانشگاه های غیردولتی

تهران-خبرنگاران- مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی-غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از موافقت وزیر علوم برای ارائه تسهیلات به دانشگاه های غیردولتی در ایام تعطیلی کلاس ها به علت شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

1 تیر 1399

دریافت گواهی سلامت برای همه دانشجویان الزامی نیست

مدیر پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: دانشجویان فاقد علائم مشکوک، نیازی به ارائه گواهی سلامت برای حضور در محیط آزمایشگاه ها ندارند.

29 خرداد 1399

پیشرفته ترین تانک های روسی در راه سوریه

ایسنا نوشت: وزیر صنعت و تجارت روسیه خاطرنشان کرد که ارتش این کشور تانک تی14 آرماتا، پیشرفته ترین تانک خود را در سوریه آزمایش نموده است.

26 خرداد 1399

ساخت سلول خورشیدی برای نسل جدید ساعت هوشمند

دانشمندان پیروز به ساخت سلول خورشیدی منعطف و فوق العاده سبکی شدند که می تواند در ساعت های هوشمند استفاده گردد.

23 خرداد 1399

وزارت آموزش و پرورش: والدین دانش آموزان اپلیکیشن شاد را نصب کنند

وزارت آموزش و پرورش با ارسال پیامکی از اولیای دانش آموزان خواست تا اپلیکیشن شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) را نصب کنند.

13 خرداد 1399

مدیریت استرس کارمندان در زمان شیوع ویروس کرونااما مدیران و در راس آن مدیران منابع انسانی چگونه می توانند استرس کارکنان خود ناشی از ویروس کرونا را مدیریت نمایند؟

از آنجا که تعداد موارد COVID-19 در سراسر دنیا رو به افزایش است ، استرس و اضطراب پیرامون ویروس هم افزایش یافته است. شرکت ها در سرتاسر دنیا در حال اجرا اقدامات پیشگیرانه و اضطراری برای یاری به کاهش سرعت شیوع این بیماری، کاهش موارد بروز در جامعه و حمایت از کوشش...

9 خرداد 1399

طرح ارائه رایگان کتاب های الکترونیکی به همت دانشگاه باهنر کرمان رونمایی شد

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان با توجه به مسائل ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم دسترسی دانشجویان، به ارائه طرح رایگان کتاب های الکترونیکی در دانشگاه می پردازد.

9 خرداد 1399

افت 94 درصدی تاییدیه سطح فناوری واحد های صنایع پیشرفته

طی 11 ماه سال گذشته فقط 3 مورد تایید سطح فناوری واحد های صنایع پیشرفته اجرا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال 97 افت 94 درصدی داشته است.

8 خرداد 1399

سفر بدون توقف به دور جهان با قایق تفریحی پیشرفته

طراحان سوئیسی به تازگی نوعی قایق بادبانی با پنل خورشیدی ساخته اند که کاربران آن قادر خواهند بود بدون احتیاج به سوخت گیری و توقف درلنگرگاه ها به مناطق مختلف جهان سفر نمایند.

8 خرداد 1399

خبرنگاران برگزاری کلاس های آموزشی دانشگاه شهرکرد الکترونیکی است

شهرکرد-خبرنگاران- رییس دانشگاه شهرکرد با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: کلاس های آموزشی دانشگاه به صورت الکترونیکی ادامه خواهد یافت.

3 خرداد 1399

کرونا عامل افزایش 900 برابری نفرت پراکنی آنلاین علیه مردم چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، شیوع ویروس کرونا سبب شده نفرت پراکنی علیه چین و مردم این کشور در توئیتر 900 بار بیشتر گردد.

31 اردیبهشت 1399
تعداد: (38)