شرایط سفر گردشگران خارجی بعد از زلزله به کرمانشاه

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، زلزله غرب کشور نه تنها گردشگرانی که زمانی به ایران سفر نموده اند را به همدردی واداشت، بلکه بعضی گردشگران خارجی که برنامه سفرشان به مقصد کرمانشاه و غرب ایران بود نیز از ادامه این سفر منصرف نشده اند.

شرایط سفر گردشگران خارجی بعد از زلزله به کرمانشاه

سیدهادی شیرازی دبیر جامعه تورگردانان ایران پس از پرس وجو از آژانس هایی که در حال اجرای تورهای گردشگری در ایران هستند، گزارشی از آخرین شرایط تورهای گردشگران خارجی در ایران پس از زلزله 7.3 ریشتری غرب کشور ارائه کرد و گفت:

تا به امروز در برنامه سفر گردشگران خارجی که قصد سفر به ایران را داشته اند، تغییری حاصل نشده و تا این لحظه کنسلی گزارش نشده است.

با این حال یکی از آژانس دارها اطلاع داد که پس از زلزله غرب، یک گروه کوچک از گردشگران چینی که VIP بوده اند سفرشان را به ایران کنسل نموده اند، اما سفر سایر گروه ها به ایران نه تنها همچنان برقرار است و ادامه دارد، که بسیاری از گردشگران و توراپراتورهای خارجی با ارسال پیغام هایی، با مردم ایران نیز همدردی می نمایند.

شیرازی بعلاوه از سفر بعضی گردشگران خارجی به غرب کشور و کرمانشاه با وجود وقوع زلزله اطلاع داد و گفت:

بر اساس استعلام گرفته شده از استان کرمانشاه، ظاهرا شرایط عادی تر شده و جاده ها امکان تردد دارند و آثار تاریخی که معمولا گردشگران خارجی از آن ها بازدید می نمایند مثل طاق بستان و بیستون نیز آسیبی ندیده اند، در نتیجه مانعی برای کنسل کردن این تورها وجود ندارد و گردشگرانی که قرار بوده به کرمانشاه سفر نمایند بدون تغییر زمان و مکان، برنامه خود را اجرا می نمایند.

وی سپس با اشاره به سختی های جذب گردشگران خارجی به ایران در شرایط حساس سیاسی حال حاضر، گفت:

این جامعه با 160 توراپراتور و دفتر خدمات مسافرتی که گردشگر خارجی به ایران وارد می نمایند، در ارتباط است و هیچ انحصاری در این حوزه وجود ندارد، چون همه ما در شرایط سختی کار می کنیم و جذب گردشگر در این موقعیت و با وجود این حجم تبلیغات مسموم، واقعا هنر است.

شیرازی افزود:

ما هر روز با بحران سیاسی روبه رو هستیم، رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه سفر می نماید، کلی تاثیر منفی روی ما دارد، به کره جنوبی می رود یک نوع دیگر اثر منفی دارد، همه این حرکت ها برای تشدید ایران هراسی است و در چنین شرایطی، آوردن گردشگر به ایران واقعا کار دشواری است، اگر کسی می تواند در این حوزه فعالیت کند، جامعه تورگردانان به گرمی در کنارش قرار می گیرد و یاری می نماید تا وارد بازارهای گردشگری گردد و در نمایشگاه های بین المللی شرکت کند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1227

به "شرایط سفر گردشگران خارجی بعد از زلزله به کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سفر گردشگران خارجی بعد از زلزله به کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید