آمریکا 3 فرد و 11 شرکت را به بهانه تسهیل فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا پنجشنبه اعلام نمود چند شرکت را به دلیل تسهیل فروش و انتقال محصولات پتروشیمی ایران در فهرست تحریم ها قرار داده است.

آمریکا 3 فرد و 11 شرکت را به بهانه تسهیل فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران، وزارت خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد چند شرکت را به بهانه تسهیل فروش و انتقال محصول پتروشیمی ایران تحت تحریم قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام نموده دفتر کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه 6 شرکت را به دلیل حمایت از شرکت پتروشیمی تریلیانس که ژانویه 2020 در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفته تحت تحریم قرار داده است.

خزانه داری آمریکا گفته شرکت های تازه تحریم شده در ایران، امارات متحده عربی و چین قرار دارند و در فروش محصولات پتروشیمی ایران مشارکت داشته اند.

در این بیانیه آمده است: فروش محصولات پتروشیمی جزو منابع درآمدی کلیدی رژیم ایران است و به این رژیم برای کسب منابع مالی جهت حمایت بی ثبات کننده از رژیم های فاسد و گروه های تروریستی در سراسر خاورمیانه و اخیراً ونزوئلا یاری می نماید.

خزانه داری آمریکا گفته علاوه بر این تحریم ها وزارت خارجه این کشور هم امروز 5 شرکت را به دلیل انجام مبادلات قابل توجه در زمینه خرید، اکتساب، فروش، انتقال یا بازاریابی برای محصولات پتروشیمی ایران تحت تحریم قرار داده است. وزارت خارجه آمریکا همچنین سه فرد که از مدیران شرکت های تحریم شده هستند را نیز تحریم نموده است.

تحریم ها علیه ایران

دولت آمریکا برای پیشبرد جنگ مالی علیه جمهوری اسلامی ایران از سال ها قبل تحریم هایی را به بهانه های مختلف علیه تهران وضع نموده است. واشنگتن شرکت های آمریکایی و شرکت های مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از این تحریم ها ملزم می نماید.

دفتر تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری یا FTI که در سال 2004 به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه داری آمریکا ایجاد شده مرکز طراحی جنگ مالی این کشور علیه کشورهای مخالف با سیاست های کلان واشنگتن به شمار می رود.

دفتر تروریسم و اطلاعات مالی مأموریت ادعایی خود را اجرای راهبردهای دولت آمریکا برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم در سطح داخلی و بین المللی، تدوین و اجرای راهبردهای ملی در مورد مبارزه با شبکه های پولشویی و تأمین مالی تروریسم اعلام می نماید.

این دفتر شامل چهار زیرمجموعه است: 1-دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفاک) 2- دستیار وزیر در امور اطلاعات و تحلیل 3- دستیار وزیر در امور تأمین مالی تروریسم و 4- شبکه اجرای قوانین مربوط به جرائم مالی.

اتاق ساکت جنگ مالی

یکی از مهم ترین اهداف و محورهای فعالیت دفتر تروریسم و اطلاعات مالی را راهنمایی جنگ مالی علیه ایران، ضربه زدن به گروه های محور مقاومت و تبدیل کردن نظام مالی آمریکا به یک اهرم فشار علیه اقتصاد کشورهای ناهمسو با این کشور تشکیل می دهند.

سی ان ان در گزارشی در سال 2010 دفتر تروریسم و اطلاعات مالی را اتاق جنگ ساکت علیه ایران توصیف نموده و درباره آن نوشته است: آنها در واقع، مسئول فلج کردن اقتصاد ایران هستند. سی ان ان نوشته فعالیت های این دفتر معمولا بدون جار و جنجال انجام می شوند اما اثرگذار هستند.

افزایش بودجه جنگ مالی با ایران

پیش از این آنالیز های خبرنگار خبرگزاری فارس از سند پیشنهادی ترامپ برای بودجه سال مالی 2019 آشکار نموده بود که او خواهان افزایش 36 میلیون دلاری بودجه دفتر تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری شده و گفته این منابع مالی برای منزوی سازی کره شمالی و افزایش فشار تحریم ها علیه ایران هزینه خواهند شد.

در این سند، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد اختصاص 159 میلیون دلار بودجه به این دفتر را داده و گفته که این رقم معادل 36 میلیون دلار افزایش نسبت به بودجه مالی سال 2017 خواهد بود.

در بخشی از آن سند، درباره دلیل این افزایش بودجه شرح داده شده است: این منابع اضافی برای منزوی کردن مالی کره شمالی، تکمیل مرکز مبارزه با تأمین مالی تروریسم در عربستان سعودی، افزایش فشار تحریم ها علیه ایران با تدابیر مختلف از جمله اجرای قانون کاتسا تخصیص داده خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 434

به "آمریکا 3 فرد و 11 شرکت را به بهانه تسهیل فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 3 فرد و 11 شرکت را به بهانه تسهیل فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید