وزیر دفاع آمریکا برای چین خط و نشان کشید

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که واشنگتن حتی یک اینچ از اقیانوس آرام را به دیگر کشورهایی که فکر می کنند نظام سیاسی بهتری دارند؛ واگذار نمی کند.

وزیر دفاع آمریکا برای چین خط و نشان کشید

البته لازم به گفتن نیست که روی سخن اسپر به طور ویژه، خطاب به چین بود. حال آنکه وی اظهار امیدواری کرد پکن به رغم تلاش تهاجمی برای نوسازی ارتش، نهایتاً به نظم بین المللی تن دهد!

اسپر همچنین گفت که چین به دنبال بسط قدرت در سطح جهانی است و می خواهد تا نیمه قرن به برتری نظامی دست پیدا کند.

وزیر دفاع آمریکا از ایندوپاسیفیک (دو اقیانوس هند و آرام) به عنوان مرکز منازعه قدرت با چین نام برد و گفت که در کنار روسیه، حضور چین هم رنگ و بوی جهانی به خود گرفته و واشنگتن باید توانایی رویارویی با آنها را در سطح جهانی داشته باشد.

اسپر در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: مسئولیت رهبری (این منطقه) با آمریکا است چراکه سال ها است که یکی از کشورهای ایندوپاسیفیک محسوب می شویم.

اظهارات وزیر دفاع آمریکا در حالی بیان شد که روز گذشته، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور از تحریم افرادی خبر داد که در ساخت جزایر مصنوعی چین واقع در دریای چین جنوبی دخیل بودند.

همزمان، دولت پکن برای اثبات حق مالکیت خود بر این پهنه آبی، دو فروند موشک میان برد آزمایش کرد که یکی از آنها می تواند ناوهای هواپیمابر را هدف بگیرد.

این آزمایش ها، یک روز بعد از آن انجام شد که هواپیمای جاسوسی آمریکا مادامیکه چین در حال انجام رزمایش دریایی بود؛ منطقه پرواز ممنوع این کشور بر فراز دریای بوهای را نقض کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 426

به "وزیر دفاع آمریکا برای چین خط و نشان کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا برای چین خط و نشان کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید