خبرنگاران سفیر سوییس در ایران: سازگاری اقوام و ادیان در گلستان ارزشمند است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، گرگان ـ خبرنگاران ـ سفیر کشور سوییس در ایران معتقد است که سازگاری ادیان و مذاهب مختلف در استان گلستان و زندگی مسالمت آمیز آنها در کنار یکدیگر ارزشمند و قابل تقدیر است.

خبرنگاران سفیر سوییس در ایران: سازگاری اقوام و ادیان در گلستان ارزشمند است

مارکوس لایتنر سفیر سوییس در ایران شامگاه آدینه در دومین شب از برنامه زنده جشنواره مجازی بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گرگان که بصورت مجازی در حال برگزاری است؛ گفت: استان گلستان همانند کشور سوییس از گوناگونی و تنوع فرهنگ، زبان و سنن برخوردار است که البته فرصت مناسبی برای رونق گردشگری است.

وی گفت: جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گلستان نه تنها بزرگداشتی برای گوناگونی و تنوع در ایران بلکه محرکی برای آینده کامیاب و همراه با موفقیت است.

مارکوس لایتنر از اهتمام اهالی گلستان در ترویج و تقویت فرهنگ های موجود و حمایت از گوناگونی و تنوع قدردانی کرد.

وی افزود: سوییس همیشه آداب و رسوم محلی خود را پاس داشته است از همین رو کشوری با غنای بزرگ از فعالیت های فرهنگی و سنن زنده شناخته می گردد.

مارکوس لایتنر افزود: سوییس از تنوع در بخش هایی مانند موسیقی، جشنواره ها و آیین های مربوط به کشاورزی، ورزش های قدیمی، لباس های سنتی و حتی تنوع دینی برخوردار است که این داشته های فرهنگی علی رغم ویژگی های مشترک از یک منطقه تا منطقه ای دیگر با هم فرق می نماید.

وی با یادآوری تشابه و تفاوت های سوییس با گلستان گفت: مساحت استان گلستان تقریبا نصف کشور سوییس است و حدود یک چهارم آن جمعیت دارد؛ زیبایی دنیا در تنوع و گوناگونی مردمان آن نهفته است؛ اگرچه این تنوع و گوناگونی گاهی ممکن است برای جوامع چالش برانگیز باشد اما یک جامعه بدون تنوع نمی تواند به زیست خود ادامه دهد.

وی خطاب به مردم و مسوولان استان گلستان افزود: ای کاش می توانستم در زمان برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گرگان حاضر شوم و در بزرگداشت گوناگونی و تنوع همراهیتان کنم.

به گزارش خبرنگاران استان گلستان به دلیل تنوع اقلیمی و تکثر اقوام، مذاهب و نژادهای مختلف به نگارستان ایران معروف است.

دبیرخانه دائم جشنواره اقوام ایران در گرگان مرکز استان گلستان دایر است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 733

به "خبرنگاران سفیر سوییس در ایران: سازگاری اقوام و ادیان در گلستان ارزشمند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفیر سوییس در ایران: سازگاری اقوام و ادیان در گلستان ارزشمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید