جاهای دیدنی پاتایا ، شهر همواره بیدار!معرفی برترین سواحل پاتایا (تور پاتایا)

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، وقتی تمام جهان می خوابد شهر پاتایا بیدار می گردد. شهری با چراغ های روشن، شن های داغ و صدای آوازی که هرگز قطع نمی گردد! پاتایا زادگاه بزرگ ترین راهبان بودایی است. شهری که در هر نقطه اش معابد بزرگ و عجیب می بینید و بوی عود از مشام تان بیرون نمی رود. جایی که می توانید ماجراجویی در زیباترین جنگل های گرمسیری را تجربه کنید، با قایق های کوچک و سه چرخه های رنگی از این سوی شهر به آن سوی شهر بروید و زندگی شرقی را به معنای واقعی کلمه درک کنید. سفر به پاتایا تجربه ای نیست که فراموشش کنید، البته اگر روح این شهر را بشناسید. اگر می خواهید سفری به تمام لایه های پنهان این شهر داشته باشید و با تمام جاهای دیدنی پاتایا آشنا شوید، این مقاله از مجله گردشگری خبرنگاران را از دست ندهید.

جاهای دیدنی پاتایا ، شهر همواره بیدار!معرفی برترین سواحل پاتایا (تور پاتایا)

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

معرفی معروف ترین معابد پاتایا

شاید قبول کردنش آسان نباشد، اما پاتایا زادگاه بزرگ ترین راهبان بودایی است که زیباترین معابد بودایی را در خود دارد. معابد پاتایا معماری های عجیبی دارند و داستان های جالبی پشت هر کدامشان خواهید یافت. اگر روزی به این شهر سفر کردید، معابد بودایی را گزینه اول فهرست جاهای دیدنی پاتایا قرار بدهید.

معبد پناهگاه حقیقت پاتایا | Sanctuary of truth museum

فلسفه، هنر و دین به چه کاری می آید؟ آیا تمام این ها برای زندگی ضروری است؟ اگر شما همه گاهی به این موضوعات فکر می کنید باید به معبد حقیقت پاتایا بروید. به این معبد بهشت بازآفرینی شده روی زمین می گویند! معبد پناهگاه حقیقت پاتایا به طور کامل از چوب درختان ساج ساخته شده و در ساختن آن از هیچ میخی استفاده ننموده اند! تمام فضاها به شکل عجیب و پیچیده ای با کنده کاری های چوبی درست شده و شباهتی با باقی معابد بودایی ندارد.

البته این معبد را یک راهب بودایی نساخته و به وسیله یک فرد معمولی به عنوان پناهگاه ساخته شده تا درون آن بنشیند و به خودش و جایگاهش در جهان فکر کند. شاید به همین دلیل نام این معبد حقیقت باشد! شما می توانید در این معبد پاتایا، چرخه زندگی، اتوپیا و رابطه بشر با جهان را در قالب کنده کاری های چوبی حیرت انگیز ببینید.

این معبد چوبی 105 متر ارتفاع دارد و دیدنش هرکسی را سرذوق می آورد. هر قسمت از ساختمان، چه در داخل و چه در خارج، حکاکی های فوق العاده دقیق چوبی دارد. اگرچه پناهگاه حقیقت میخواهد از اهمیت فلسفه و هنر در زندگی انسان ها حرف بزند، اما معماری و فضایی که دارد، بیشتر از هرچیزی ما را به این فکر فرو می برد که کوشش، خلاقیت و مهارت انسان ها می تواند تا چه حدی باشد. برای دیدن زیبایی ها و ظرافت های معبد پناهگاه حقیقت پاتایا فقط و فقط باید آن را از نزدیک دید.

البته مثل بیشتر جاهای دیدنی پاتایا بعد از بازدید از معبد حقیقت شما می توانید به دیدنی نمایش های فرهنگی و بوکس تایلندی بروید، یا از این هیجان انگیزتر اسب سواری و فیل سواری در طبیعت تایلند را تجربه کنید. حتی می توانید سوار قایق شوید و در آرامش به هر آنچه که در معبد حقیقت دیده و درک نموده اید، فکر کنید.

ساعت بازدید از معبد پناهگاه حقیقت پاتایا: از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر

معابد وات یانسانگ وارارام | Wat Yansangwararam

وات یان سانگ همان جایی است که گوش هایتان از شدت سکوت و آرام سوت می کشد، جایی که می توانید صدای قدم هایتان، صدای برخورد نسیم با آب دریاچه و صدای تکان خوردن شاخه ها را بشنوید. قدم زدن در معابد وات وانسانگ وارارام درست شبیه به یک مدیتشین عمیق است. اگر از پاتایا حدود بیست کیلومتر به سمت جنوب حرکت کنید، به مجموعه معبد وات یان سانگ وارارام می رسید.

وانسانگ وارام زیباترین معبد پاتایا است. یک مجموعه 145 هکتاری که ساختمان هایی عجیب با معماری های منحصربه فرد دارد. وقتی وارد مجموعه معبد می شوید، اولین ساختمانی که می بینید، یک معبد و موزه چینی با مجموعه ای باشکوه از مصنوعات و عتیقه های چینی خواهد بود. ساختمان اصلی معبد وات یانسانگ وارارام یا به اختصار وات یان بیشتر به علت طراحی عجیب و مدرنش معروفیت دارد. سبک معماری این معبد نسبت به سایر معابد بسیار متفاوت و جالب است. در این معبد شما می توانید بسیاری از یادگاری های بودا و پیروانش را از نزدیک ببینید.

سپس سری به دریاچه زیبای وات یانسانگ وارارام و آلاچیق های شناور روی آن بزنید. شاید بد نباشد کمی در باغ زیبای معبد قدم بزنید و کم کم از پله های زیارتگاه بالا بروید. زیارتگاه وات یان سانگ وارارام در بالای یک تپه قرار گرفته است، شما باید 299 پله را درحالی که به وسیله دو مار سفید و سنگی احاطه شده اید بالا بروید تا به زیارتگاه وات یان سانگ برسید. جایی که می توانید بزرگ ترین حکاکی بودا در جهان را از دور ببینید و از بالا به شهر و مکان های دیدنی پاتایا نگاه کنید. اگر به مراقبه علاقه داشته باشید، کلاس های مراقبه معبد وات یانسانگ وارارام هر روز ساعت 6 صبح و 6 بعدازظهر برگزار می شود.

ساعت بازدید از معبد وات یانسانگ وارارام: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر

معبد وات فرا یایی | Wat Phra Yai

یک تپه پر از درخت را تصور کنید که بالای آن یک جسم طلایی و بزرگ می درخشد. اگر نزدیک تر بروید که آن جسم طلایی را بهتر ببینید با پله هایی روبرو می شوید که دو طرف آن دو مار قرار دارند و بالای تپه ها یک مرد غول پیکر طلایی نشسته است. تصویری شبیه نقاشی های ژاپنی و چینی! رنگارنگ، زیبا و باشکوه!

شاید اول فکر کنید که آیا بالا رفتن از این همه پله ارزشش را دارد؟ اما صدای زنگ های معبد بودای بزرگ پاتایا، بوی بخور تایلندی و مجسمه های طلایی بودا ناخودآگاه شما را به سمت معبد هدایت می نماید. این جا معبد وات فرا خائو یای پاتایا است. جایی که یک بودای بزرگ و طلایی در راس آن نشسته و اگر از پله های معبد بالا بروید می توانید به مجسمه 18 متری بودای بزرگ برسید. در قسمت بالای معبد مردم محلی پاتایا و شاید چند راهب بودایی را می بینید که نشسته اند و در مقابل بودا برای سلامتی، رفاه و شادی بیشتر دعا می نمایند.

حالا که تا بالای معبد بودای بزرگ پاتایا آمده اید، بد نیست نگاهی به اطرافتان بیندازید. از این نقطه شهر پاتایا زیر پای شماست. تپه بودای بزرگ 100 متر بالاتر از سطح دریاست، این یعنی می توانید قایق های کوچک و کشتی ها را از دور دست ببینید و اگر چشمانتان را تیز کنید ساحل جامتین هم از دوردست ها با شن های طلایی اش تعیین است. معبد وات فرا یایی خانه بزرگ ترین بودای پاتایا و یکی از زیباترین معابد این شهر محسوب می شود. اگر روزی به این شهر سفر کردید، بازدید از آن را درفهرست جاهای دیدنی پاتایا قرار بدهید.

ساعت بازدید از معبد وات فرا یای: همه روزه از ساعت 7 صبح تا 11 شب باز (قبل از رفتن ساعت بازدید را در آن روز خاص آنالیز کنید).

کوه بودا پاتایا یا خائوچی چان | Khao Chi Chan

در کوه بودا پاتایا بزرگترین حکاکی بودا در تمام جهان را مشاهده خواهید کرد. خائوچی چان یک تپه آهکی است که بزرگترین تصویر از بودا در جهان روی آن حک شده؛ بودایی طلایی که 109 متر طول و 70 متر عرض دارد. این بودای غول پیکر را تایلندی ها سال 1996 برای ادای احترام به پادشاه در پنجاهمین سال سلطنتش ساختند. این تصویر با استفاده از فناوری لیزر هدایت شونده روی سنگ بریده و سپس با ورق طلا منبت کاری شده است. به همین دلیل خیلی از مردم به آن بودای لیرزی پاتایا می گویند.

اگرچه دیدن یک بودا بزرگ که از روی تپه آهکی به شما نگاه می نماید تجربه عجیب و منحصربه فردی است، اما زیبایی خائوچی چان فقط به بودای لیزری خلاصه نمی شود. طبیعت زیبا اطراف کوه بودا و حوضچه های پر از نیلوفر آبی به شما آرامش عمیقی می دهد. کوه بودا برای مردم پاتایا محل عبادت و استراحت است. اما آرامش و سکوت عجیبی که طبیعت این منطقه دارد باعث می شود که نه تنها بودایی ها بلکه بیشتر بازدیدنماینده ها چند لحظه کنار این کوه بنشینند، نفس عمیق بکشند و در مقابل مجسمه بودا مدیتیشن نمایند. کوه بودا پاتایا در 15 کیلومتری این شهر و نزدیک ساحل جامتین قرار گرفته است. اگر دوست دارید با فرهنگ و روح کشور تایلند بیشتر آشنا شوید، بازدید از کوه بودا یا خائوچی چان را در فهرست جاهای دیدنی پاتایا قرار بدهید.

ساعت بازدید کوه بودا یا خائوچی چان: همه روزه از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر

معرفی برترین سواحل پاتایا

زندگی در پاتایا با دریا پیوند عجیبی دارد. بازارهای شناور روی آب، پارک های آبی شبیه به دیزنی لند و جزایر ماهیگیری و سواحلی که روزها خواب و شب ها بیدارند! نمی توان به پاتایا رفت و به دریا سر نزد. اما اگر در انتخاب برترین ساحل های پاتایا مردد هستید، این فهرست می تواند انتخابتان را راحت کند.

ساحل جامتین | جومتین Beach

جامتین بیشتر از آن که یه ساحل باشد یک مخفیگاه است. جایی که می توانید از تمام شور و هیجان پاتایا، شب های روشن و شلوغ، جهانگرد ها و جشنوارهای مختلف موسیقی و پایکوبی فاصله بگیرید، چند ساعت زیر سایه درختان استوایی دراز بکشید و به صدای موج ها گوش بدهید.

اما شما در پاتایا هستید، جایی که خوشگذرانی و لذت بردن حرف اول را می زند. می توانید کایت سواری یا پاراسلینگ جامتین را تجربه کنید، اگر در پی هیجان بیشتری هستید، موج سواری می تواند پیشنهاد جالبی باشد، البته جت اسکی پاتایا هم انتخاب سرگرم نماینده ای است.

حالا وقت ناهار شده و برترین انتخاب در ساحل جامتین، غذاهای دریایی است که در رستوران ها و کافه های پاتایا ارائه می شود. از قلم نیاندازید غذاهای دریایی در هیچ رستوران لوکسی خوشمزه تر از کافه های محلی کنار ساحل نیست. اما با وجود تمام این ها باید گفت که ساحل جامتین فقط به خاطر بکر بودنش مشهور نیست. این ساحل یکی از برترین پارک های آبی پاتایا را در خودش جای داده است.

پارک آبی کارتون نتورک آمازون پاتایا | Amazon Cartoon Network Waterpark

کارتون نتورک آمازون یک دیزنی لند دریایی است. سرسره های غول پیکر و پیچ درپیچ که پر از آب هستند و آدرنالین شما را به شدت بالا می برند. استخرهای وسیع با فواره های آب پاش که سر ذوقتان می آورند و بازی های آبی عجیب و جالبی که فقط باید تجربه کنید! این جا تنها پارک آبی جهان است که می توانید در آن کنار قهرمان های دیزنی، بن تن و شاید سیندرلا شنا کنید. علاوه براین در حال شنا و بازی های پرهیجان از دیدن نمایش های کارتونی لذت ببرید. پارک آبی کارتون نتورک آمازون مثل بیشتر جاذبه های پاتایا شبیه هیچ پارک آبی دیگری در جهان نیست.

ساحل کولان | Koh Larn Beach

جزیره مرجانی کولان پاتایا، نه تنها زیباترین نقطه تایلند بلکه یکی از زیباترین نقاط آسیاست. اگر عاشق ماجراجویی و سرزدن به نقاط مختلف باشید، تجربه سفر به کولان را فراموش نمی کنید. نکته جالب این است که این جزیره فقط 4 کیلومتر طول و 2 کیلومتر عرض دارد! به احتمال زیاد می پرسید چطور باید در چنین مساحتی ماجراجویی کرد؟ جواب این سوال شاید کمی عجیب به اما این جزیره 6 ساحل مختلف دارد. سواحلی که به شکل جادویی زیبا هستند و البته شباهتی به هم ندارند. صخره های مرجانی در شکل ها و رنگ های مختلف در سرتاسر سواحل جزیره کولان پخش شده است. چه بخواهید از شلوغی فرار کنید و چه بخواهید بالاترین سطح آدرنالین و هیجان را تجربه کنید، در هر دو صورت برترین مقصد جزیره کوه لارن پاتایا است.

شما فقط 30 دقیقه قایق سواری از پاتایا تا جزیره کولان فاصله دارید. جایی که ماسه های سفید و صخره های مرجانی منتظرتان هستند. می توانید به سراغ پاراسلینگ، قایق سواری و غواصی بروید. اما اگر در پی تجربه های منحصربه فردتر باشید باید ساحل نوال را ببینید، جایی که میمون های پاتایا آزادنه کنار آب می چرخند. بعد از آن بد نیست سری به ساحل تین بزنید. ساحل تین یکی از زیباترین سواحل پاتایا محسوب می شود.

برترین گزینه برای گشت و گذار در ساحل کولان کرایه موتور سیکلت است. اگر دوست دارید یک شب را در جزیره بمانید، اقامتگاه های ساحلی برترین گزینه برای اقامت هستند. جزیره کولارن فقط 7 کیلومتر با پاتایا فاصله دارد و قایق ها روزی چند بار پاتایا را به مقصد این جزیره ترک می نمایند، اگر روزی به این شهر سفر کردید بازدید از جزیره کولان را به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های پاتایا از دست ندهید.

ساحل بن آمفور | Ban Amphur Beach

یک جزیره وسط دریا، سکوت عمیق و ماهیگیرانی که در آرامش به قلاب هایشان خیره شده اند، روی ماسه ها نشسته اند یا زیر سایه یک نخل دراز کشیده اند! اگر بخواهید آرامش واقعی را تجربه کنید باید به جزیره بن آمفور بروید. بن آمفور یک جزیره ماهیگیری آرام است.

ساحل بن آمفور برخلاف بسیاری از ساحل های پاتایا، ساکت است و پارکینگ کافی دارد. اگر می خواهید روی دیگری از پاتایا را ببینید باید حداقل یک روز به جزیره بن آمفور بروید. البته سکوت و آرامش تنها چیزی نیست که جهانگرد ها را به ساحل بن آمفور می کشاند، جزیره بن آمفور یک جزیره ماهیگیری در پاتایا است و این فقط یک معنا دارد؛ خوشمزه ترین و تازه ترین ماهی های قابل تصور را فقط در بن آمفور می توان امتحان کرد.

اگر عاشق غذاهای دریایی هستید، ساحل بن آمفور برای یک وعده ناهار می تواند برترین انتخاب باشد. از همه مهم تر نیازی نیست نگران قیمت ها باشید. صنعت گردشگری هنوز به مقدار بسیاری از جاذبه های پاتایا به ساحل بن آمفور نرسیده، بنابراین قیمت ها هنوز بسیار پایین است و منطقه شلوغ نیست.

ساحل دانگتان | Dongtan Beach

اگر از ساحل جامتین به سمت شمال حرکت کنید، در شمالی ترین نقطه جامتین، به ساحل دانگتان می رسید. این ساحل نسبت به ساحل پاتایا و ساحل جامتین آرام تر است و اگر در پی فرار از ساحل های شلوغ هستید برترین گزینه به شمار می رود. البته ساحل دانگتان یک تفاوت مهم دیگر هم با سایر ساحل های پاتایا و آن هم درخت هایش هستند. جنگل استوایی و نخل های بلند پاتایا کمی دورتر از ساحل دانگتان به نمادی از این ساحل تبدیل شده اند.

ساحل دانگتان پاتایا در واقع بخشی از یک پایگاه ارتش محلی محسوب می شود که حالا برای استفاده عموم باز شده است. شاید علت خلوت بودن این ساحل همین باشد. البته این به آن معنا نیست که در این ساحل پاتایا خبری از سرگرمیات آبی نباشد. موج سواری، جت اسکی و کایت سواری روی دریا از سرگرمیات محبوب جهانگرد ها در ساحل دانگتان به شمار می رود. علاوه بر این یک زمین کوچک والیبال ساحلی هم ساحل وجود دارد. از سمتی سطح آب این ساحل تا مسافت طولانی عمیق نمی شود و همین موضوع ساحل دانگتان را به گزینه مناسبی برای شنا با بچه ها و یکی از مکان های دیدنی پاتایا برای سفر با خانواده تبدیل می نماید.

اما اگر کمی بیشتر دقت کنید متوجه چند قایق در امتداد ساحل می شوید. در نزدیکی ساحل دانگتان یک باشگاه قایقرانی وجود دارد، جایی که می توانید آموزش قایقرانی بگیرید یا حتی با استفاده از قایق ها به جزایر پاتایا سفر دریایی کوتاهی داشته باشید. در نهایت اگر در پی محلی برای کمپینگ در پاتایا هستید، یک منطقه کمپینگ در نزدیکی ساحل دانگتان قرار گرفته است که مقصد طبیعت گردهای پاتایا است.

مکان های سرگرمیی پاتایا

پاتایا اگرچه یکی از شرقی ترین نقاط زمین و خانه زیباترین معابد تایلند است، اما این شهر بیشتر از هرچیزی مقصد کسانی است که می خواهند خوشگذرانی و لذت را به معنای واقعی کلمه تجربه نمایند. مهم نیست که به پارک می روید یا موزه یا حتی خیابان و بازار! در پاتایا همه چیز عجیب و لذت بخش خواهد بود. اگر هنوز به این باو رنرسیده اید فقط باید فهرست مکان های سرگرمیی پاتایا را تا خاتمه مرور کنید.

باغ استوایی نانگ نوچ | Nong Nooch

وقتی در خیالتان به بهشت فکر می کنید چه تصویری به ذهنتان می رسد؟ باغ نانگ نوچ بهشت است. هیچ رنگی در جهان نیست که اینجا پیدا نشود! سعی کنید اول از همه به باغچه فرانسوی پاتایا بروید، جایی که همه چیز به باغ های پاریس البته در قرن هفدهم شباهت دارد، اما همه عکس ها را یک جا نگیرید و خودتان را در باغ فرانسوی خسته نکنید! چون باید چند قرن به عقب برگردید و به باغ رنسانس اروپا بروید، باغی حیرت انگیز که قدم زدن در آن حس یکی از شاهزاده های قرون وسطی را به شما می دهد. حالا باید به هزاران سال قبل برگردید و به عجیب ترین باغچه باغ استوایی نانگ نوچ که به دوران ماقبل تاریخ برمی شود، سر بزنید. از بونسای صد ساله تا غذای دایناسورها، اینجا می توانید پیرترین گیاهان جهان را پیدا کنید.

اگر برای یک ماجراجویی در جنگل آماده اید بد نیست به جاهای بکرتری بروید، برای چند لحظه دوربینتان را تو کیف بگذارید و وارد بخش نخل های استوایی، ساکولنت ها و گیاهان بونسای بشوید. نور، هوا، رنگ سبز و بوی گیاهان در این باغ درست شبیه به این است که وسط یک نقطه ناشناخته از جنگل های آمازون ایستاده باشید. البته به هیچ وجه نباید باغ ارکیده و باغچه ایتالیایی نانگ نوچ را از دست بدهید. باغ استوایی نانگ نوچ تنها جایی است که بیشتر از 670 گونه گل ارکیده دارد.

به احتمال زیاد تا حالا متوجه شده اید که باغ نانگ نوچ پاتایا یک باغ معمولی نیست. شما می توانید بعد از سرک کشیدن از گذرگاه های پر از گل، راه رفتن در جنگل های سبز و رد شدن از پل های چوبی، برای استراحت به مسابقه استعدادیابی فیل ها بروید یا جنگ خروس ها را دیدن کنید. شاید دوست داشته باشید نمایش های سنتی تایلند را از نزدیک ببینید یا با شمشیربازی خودتان را سرگرم کنید.

باغ استوایی نانگ نوچ در یک زمین 500 هکتاری قرار گرفته است و بد نیست برای گشت و گذار در آن دوچرخه کرایه کنید. البته کافه و رستوران های پاتایا هم در قسمت های مختلف باغ برای استراحت جهانگرد ها قرار دارند. اگر در پی بازدید از زیباترین جاهای دیدنی پاتایا هستید باغ استوایی نانگ نوچ را از قلم نیندازید.

ساعت بازدید از باغ استوایی نانگ نوچ: همه روزه از ساعت 08:00 تا 18:00 (هزینه ورودی آن برای بچه ها و بزرگسالان فرق دارد).

گالری هنر در بهشت پاتایا | Art in Paradise پاتایا

دوست دارید شکم یک نهنگ را غلغلک بدهید، یک کرگدن را لمس کنید یا درون یک تابلوی نقاشی سفر کنید؟ در گالری هنر در بهشت شما با یکسری توهمات نوری و دیگر ترفندهای هوشمندانه به بخشی از آثار هنری تبدیل می شوید. این گالری هنری پاتایا به شکلی تنظیم شده که بتوانید عکس های جالب بگیرید. برای مثال شما در عکس هایتان در حال عبور از یک پل قدیمی یا پرواز کردن روی یک فرش پرنده هستید. شاید دست دور گردن یک دایناسور انداخته اید یا هر ترفند دیگری را پیاده نموده اید.

هنر در بهشت یک گالری با موزیک کلاسیک و تابلوهای نقاشی چسبیده به دیوار نیست! این جا یک موزه هنری توهم آمیز و یک مکان عالی برای گرفتن عکس های سرگرم نماینده است. گالری هنر در بهشت به 10 بخش تقسیم شده و بیش از صد اثر هنری یا توهم سه بعدی دارد.

شما می توانید از هنر کلاسیک تا جهانی زیرآب، سافاری، جهانی دایناسورها و جهان فانتزی را در این گالری ببینید و البته عکس های مجذوب کننده بگیرید. برای مثال در منطقه با موضوع سافاری، بازدیدنمایندگان در جنگل آمازون سوار قایق می شوند و در آنجا می توانند اشکال هنری خیره نماینده و حیواناتی مثل گورخرها، فیل ها و … را ببینند. در منطقه جهانی زیر آب شما با یک زیردریایی به زیرآب می روید و می توانید نهنگ ها، کوسه های غول پیکر، پری های دریایی و بسیاری از موجودات دریایی را از نزدیک ببینید! گالری هنر در بهشت پاتایا برای بچه ها و بعلاوه بزرگسالان بسیار سرگرم نماینده است و باید در فهرست مکان های دیدنی پاتایا باشد.

ساعت بازدید گالری هنر در بهشت پاتایا: از 9 صبح الی 22:30 (غرفه بلیط تا ساعت 21:30 باز است).

پارک آبی رامایانا | Ramayana Water Park

پارک آبی رامایانا بزرگترین و برترین پارک آبی تایلند است. برخی از بازی های این پارک آبی پاتایا نه تنها در تایلند بلکه در هیچ کجای آسیا پیدا نمی شوند. اگر می خواهید یک روز هیجان انگیز در پاتایا برای همه بسازید، باید رامایانا را امتحان کنید. این پارک 21 وسیله بازی مختلف دارد. از سرسره های مارپیچ که با فشار آب سرعت می گیرند تا سقوط آزاد، آکوا اسپلش، پایتون، آکواکوندا، تشک آبی، استخر مواج و بازی های مجذوب کننده دیگر.

اما بالا رفتن آدرنالین و هیجان تنها ویژگی پارک آبی رامایانا نیست. شما می توانید در هزارتوی سبز پارک آبی رامایانا قایق سواری کنید، از میان غارهای مرموز و چشمه های جوشان عبور کنید یا فعالیت هایی مثل واترپلو، غذا دادن به ماهی، پایکوبی زومبا و والیبال آبی را تجربه کنید. پارک آبی رامایانا پاتایا برای تمامی سنین و سلیقه ها سرگرمیات مجذوب کننده دارد.

اما از تمام قسمت های سرگرمیی رامایانا که بگذریم باید قبول کرد که بعد از ورزش های آبی هیچ چیز بیشتر از یک وعده غذای خوشمزه نمی چسبد. پارک آبی رامایانا پر از کیوسک ها و رستوران هایی است که در آن ها می توانید غذاهای محلی تایلند و انواع غذاهای بین المللی را امتحان کنید. اگر در پی یکی از جاهای دیدنی پاتایا برای بچه ها و بزرگسالان هستید، پارک آبی رامایانا یک تجربه شگفت انگیز خواهد بود.

ساعت کاری پارک آبی رامایانا: همه روزه از ساعت 11 صبح تا 18 بعد از ظهر

مینی سیام پاتایا | Mini Siam

اگر می خواهید تمام تایلند یا حتی تمام جهان را فقط در یک روز ببینید، باید باغ مینی سیام را در فهرست مکان های دیدنی پاتایا قرار بدهید. در مینی سیام تمام مکان های دیدنی جهان با مقیاس 1:25 ساخته شده است! برج ایفل فرانسه، پل لندن، فواره تروی، برج پیزا ایتالیا، مجسمه آزادی نیویورک، خانه اپرای سیدنی، طاق پیروزی در پاریس و ده ها مکان دیدنی دیگر که با دقت فوق العاده ای شبیه سازی شده است. مینی سیام پاتایا دو قسمت اصلی به نام های سیام مینیاتوری و سیام اروپایی دارد.

با قدم زدن در باغ سیام مینیاتوری، می توانید زیباترین معابد تایلند و جاذبه های دیگر این کشور مثل آیوتایا، پارک تاریخی فانوم لانگ، معبد وات آرون و بسیاری از مکان های جادویی تایلند را در مقیاس کوچک ببینید. اما سیام اروپایی باغی است که شما را به دور جهان می برد و اجازه می دهد ساختمان ها و مکان هایی را دیدن کنید که همواره آرزوی دیدنشان را داشتید.

مینی سیام پاتایا به طور کلی به 29 بخش تقسیم شده و چند نکته مهم دارد که بهتر است برای بازدید از آن به یاد داشته باشید. سعی کنید بلیط مینی سیام را از یک روز قبل رزرو کنید. از سمتی اگر این شانس را داشته باشید که تاریخ ورودتان را با غروب خورشید هماهنگ کنید، زیباترین تصویر مینی سیام را می بینید. تمامی مجسمه های این باغ با غروب خورشید روشن می شوند و چشم انداز ای جادویی درست می نمایند. جایی که می توانید زیباترین عکس های پاتایا را بگیرید.

ساعت بازدید مینی سیام: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 19 بعد از ظهر

جهانی زیر آب پاتایا | Underwater World پاتایا

جهانی زیر آب پاتایا، یک نمایشگاه مدرن اما نه روی زمین بلکه در میان آب است. جایی که می توانید یک شب را در تونل شیشه ای زیر آب بگذرانید و تا صبح به کوسه ها، حرکت دسته جمعی ماهی ها و جهانی زیرآب خیره شوید. جهانی زیر آب پاتایا، یک آکواریوم معمولی نیست. در این آکواریوم می توانید به ماهی ها و لاک پشت ها غذا بدهید و در کنار کوسه ها غواصی کنید، اما همه چیز به زیرآب خلاصه نمی شود.

منطقه اطراف جهانی زیر آب نیز به گونه ای طراحی شده که احساس یک جزیره خصوصی مانند سواحل صخره ای و سواحل شنی را به بازدیدنمایندگان می دهد. علاوه براین جهانی زیرآب پاتایا شبیه یک مدرسه مجذوب کننده برای بچه هاست. در این مجموعه فعالیت های مختلفی انجام می شود تا بچه ها با زندگی دریایی، اقیانوس ها و گونه های مختلف آبزیان آشنا شوند. اگر در پی یکی از جاذبه های پاتایا برای بچه ها، بزرگسالان و حتی سالمندان هستید، جهانی زیر آب پاتایا جایی است که همه را سرذوق می آورد.

ساعت کاری جهانی زیر آب پاتایا: از ساعت 9 صبح 6 بعد از ظهر پذیرای

واکینگ استریت پاتایا | Walking Street پاتایا

هرکسی که پیاده روی در خیابان واکینگ استریت پاتایا را تجربه نموده باشد می داند که هیچ واکینگ استریت دیگری در تایلند حتی به آن نزدیک هم نمی شود. اگرچه بانکوک، پوکت و دیگر شهرهای تایلند هم واکینگ استریت دارد، اما واکینگ استریت پاتایا شما را شگفت زده می نماید.

به محض آن که خورشید پایین می رود، خیابان بسته می شود و هیچ وسیله نقلیه حق ورود به خیابان را ندارد. بارها، کلوپ های شبانه و غذاخوری ها کرکره هایشان را بالا می کشند و چراغ های خیابان روشن می شود. کافی است هوا تاریک شود تا چراغ های نئونی روشن شود، صدای موسیقی بپیچد و ارتشی از جوان های پاتایا به خیابان بیایند.

اگر می خواهید شب های پاتایا را از نزدیک ببینید و یا عاشق تجربه زندگی شبانه در تایلند هستید، خیابان واکینگ استریت یکی از مجذوب کننده ترین مکان های دیدنی پاتایا برای شما است. بیشتر رستوران ها و کلوب های واکینگ استریت پاتایا تمام شب باز هستند و تا ساعت 2 نصف شب همچنان هیچ وسیله نقلیه ای حق ورودبه این خیابان را ندارد.

ساعت کاری واکینگ استریت پاتایا: خیابان واکینگ استریت پاتایا از ساعت 6 بعد از ظهر تا ساعت 2 یا 3 بامداد به روی ماشین ها و وسایل نقلیه بسته می شود و فقط برای پیاده روی عابران استفاده می شود.

موزه ریپلیپاتایا | Ripleys Believe It Or Not Museum

نام این موزه کمی عجیب است! رپپلیز، باور میکنی یا نه؟ چرا باید یک موزه در پاتایا چنین نامی داشته باشد؟ به این علت که شما با دیدن هر چیزی باید یکبار این سوال را از خودتان بپرسید: این واقعی است؟ باید چیزی را که می بینم باور کنم؟ اگر عاشق ماجراجویی در خانه های خالی از سکنه، خواندن درباره عجایب جهان یا هرچیز عجیب و غیرنرمال هستید، موزه ریپلی پاتایا باید گزینه اول جاذبه های پاتایا برای دیدن باشد.

رپپلیز، باور میکنی یا نه؟ (Ripleys Believe It or Not) مجموعه ای از موزه ها است که اولین بار در استان متحده ساخته شد. موزه های ریپلی که بهتر است به نام سرزمین عجایب شناخته شوند، حقایق عجیب را در جهانیی که در آن زندگی می کنیم به بازدیدنماینده نشان می دهند، چیزهایی که شما هرگز نمی دانستید می توانند وجود داشته باشند.

ماسک هایی که از پوست انسان ساخته شده، یک جگوار قدیمی که تبدیل به قایق موتوری شده، یک کشتی که از یک میلیون چوب کبریت ساخته شده و ده ها اثر عجیب دیگر که نمی توانید از دیدن کردنشان دست بردارید. اما این آغاز ماجرا و کم هیجان ترین قسمت موزه ریپلی پاتایا است. این موزه 10 گالری و 300 نمایشگاه دارد و شما از ماجراجویی در آن خسته نخواهید شد. باید مراقب باشید که در بخش پیچ وخم بی نهایت گم نشوید، یا در بخش ماجراجویی ارواح بیش از حد هیجان زده نشوید! شما هنوز تئاتر 4 بعدی، سینما 12 بعدی و صدها شگفتی دیگر دارید که باید در موزه ریپلی ببینید و تجربه کنید. اگر در پی یک تجربه منحصربه فرد در این شهر گرمسیری هستید، موزه ریپلی پاتایا یکی از جالب ترین جاهای دیدنی پاتایا است.

ساعت کاری موزه ریپلی پاتایا: همه روزه از ساعت 11 صبح تا 22 شب

زیپلاین فلایت آف د گیبون | The Flight Of The Gibbon

پریدن از شاخه یک درخت به شاخه درخت دیگری در یک جنگل بارانی و استوایی تصویری است که در فیلم های سرخ پوستی یا کارتون ها بارها دیده اید. تصویری هیجان انگیز که به نظر نمی رسد انسان مدرن و شهری بتواند تجربه اش کند. دوست دارید برای یک بار در زندگی تان شبیه تمقرون به صرفه باشید؟ باید زیپلاین پاتایا را امتحان کنید.

فلایت آف د گیبون یک زیپلاین سه کیلومتری است که از میان جنگل های بارانی تایلند و حیات وحش چامپو عبور می نماید. مهم نیست که یک زیپ لاین سوار حرفه ای باشید یا برای اولین بار بخواهید این سرگرمی را امتحان کنید. زیپلاین پاتایا در ارتفاعات مختلف و برای افراد در هر گروه سنی ارائه می شود. علاوه بر این اگر بخواهید می توانید یک راهنما زیپلاین داشته باشید، هدایت که شما را به سفری شگفت انگیز در میان جنگل های بکر استوایی می برد. جایی که می توانید حیات وحش را نه در باغ وحش بلکه به شکل زنده و واقعی ببینید.

زیپلاین فلایت آف د گیبون برای اولین بار در سال 2007 راه اندازی شد. این زیپلاین یکی از ایمن ترین زیپلاین ها در جهان و زیپلاین شماره یک تایلند محسوب می شود. اگر می خواهید یک روز متفاوت را در پاتایا و همراه خانواده، دوستان یا حتی به تنهایی تجربه کنید، زیپلاین فلایت آف د گیبون یکی از پرهیجان ترین جاذبه های پاتایا برای ماجراجویی است.

ساعت کاری زیپلاین فلایت آف د گیبون پاتایا: همه روزه از ساعت 7 صب تا 19:30 بعد از ظهر

پارک یخ جادویی سیام پاتایا | Frost Magical Ice of Siam

تصور کنید در یک روز آفتابی در دمای 30 درجه با یک تیشرت خنک تایلندی در پاتایا قدم می زنید که ناگهان به پارک یخ جادویی سیام می رسید. دمای هوا به زیر صفر درجه می رسد و شما مجبور می شوید در یک شهر گرمسیری کاپشن و کلاه بپوشید. پارک یخی پاتایا تنها نقطه ای از تایلند است که شما می توانید دمای زیر صفر درجه را تجربه کنید، سوار سرسره های یخی بشوید، مجسمه های بزرگ یخی را از نزدیک ببیند و شاید با آدم برفی ها عکس بگیرید.

می توانید روی برف ها سورتمه سواری کنید و از ده ها فعالیت برفی و مجذوب کننده لذت ببرید. فراست مجیکال ایس آف سیام یا پارک یخ جادویی سیام پاتایا، متفاوت ترین فضایی است که می شود در این شهر تجربه کرد. بعد از آفتاب گرفتن در سواحل پاتایا، گشت وگذار در جنگل های استوایی و قدم زدن در هوای بهاری پاتایا، وقت گذرانی در پارک یخ جادویی سیام می تواند حس وحال عجیبی به شما بدهد. این پارک شاید یکی از برترین جاهای دیدنی پاتایا نباشد اما سردترین جای دیدنی این شهر محسوب می شود.

ساعت کاری پارک یخ جادویی سیام پاتایا: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 19 بعدازظهر

معرفی برترین باغ وحش های پاتایا

پاتایا پر از جنگل های بارانی و گرمسیری است. جایی که می شود زیباترین پرنده ها، فیل های بازیگوش، زرافه ها و حیواناتی که تابه حال نامشان را نشنید ه اید را از نزدیک و در حیات وحش طبیعی خودشان دید. باغ وحش های پاتایا شباهتی با قفس های کثیف و غمگین سایر باغ وحش ها ندارند، در پاتایا شما به معنای واقعی به باغ حیوانات و خانه آن ها پا می گذارید! این شهر باغ وحش های جالب زیادی دارد، اما معروف ترین باغ وحش های پاتایا را می توانید در این فهرست ببینید.

باغ وحش ببرها پاتایا | Sriracha Tiger Zoo

سریراچا یا باغ وحش ببرهای پاتایا، انتظار شما از باغ وحش را کمی تغییر می دهد. در سریراچا شما به دیدن حیوانات در قفس نمی روید، بلکه میهمان حیوانات می شوید. باغ وحش ببرهای پاتایا جایی است که می توانید سوار فیل ها بشوید، با توله ببرها عکس بگیرید یا به دیدن نمایش کروکودیل ها بروید. اما هنوز مجذوب کننده ترین بخش این باغ وحش، ببرهای تایلندی هستند. باغ وحش سریراچا بیش از 200 قلاده ببر دارد، شما در هیچ کجا دیگری از جهان نمی توانید این همه ببر را یک جا ببینید.

البته اگر دوست دارید گوزن خالدار، شترهای دو کوهان یا خیلی از حیوانات دیگر را از نزدیک ببینید، همچنان باغ وحش ببرهای پاتایا گزینه مناسبی خواهد بود. از سمتی سریراچا بهشت پرنده شناس ها به شمار می رود. باغ وحش ببرهای سریراچا پر از پرندگان عجیب و غریب و رنگارنگ است. اگر عاشق راز بقا هستید یا از ماجراجویی در حیوات وحش لذت می برید، باغ وحش ببرها از آن دسته مکان های دیدنی پاتایا است که نباید از دستش بدهید.

ساعت کاری باغ وحش ببرهای پاتایا: همه روزه از ساعت 8 صب تا 18 بعد از ظهر

دهکده فیل های پاتایا | پاتایا Elephant Sanctuary

فیل ها خرطومشان را پر از آب می نمایند، کمی می چرخانند و روی فیل روبرویی خالی می نمایند، درست شبیه به یک آب بازی یا حمام محبت آمیز! این کار یک سرگرمی فیلی است اما تصور اینکه یک فیل خرطوش را پر از آب کند به شما نزدیک بشود و آب را روی سرتان خالی کند عجیب به نظر می رسد. اگر می خواهید با فیل ها آب بازی کنید، با آن ها غذا بخورید و یک روز درست شبیه به یک فیل زندگی کنید، جنگل فیل های پاتایا را نباید از دست بدهید.

قبل از هرچیز این وسایل را در بازدید از دهکده فیل های پاتایا از قلم نیاندازید؛ کلاه، کرم ضد آفتاب، لباس شنا، حوله و لباس اضافه! شما قرار است در جنگل فیل ها به این موجودات دوست داشتنی غذا بدهید، با آن ها حمام کنید و بعد بازی کردن با فیل ها را یاد بگیرید. جنگل فیل پاتایا در نزدیکی شهر پاتایا قرار گرفته است، وقتی به جنگل برسید راهنماها یک نمای کلی از تور، برنامه های رفاهی فیل ها و مجموعه ای از اطلاعات کلی در خصوص فیل ها به شما می دهند. دهکده فیل های پاتایا یکی از متفاوت ترین تجربه ها در بازدید از حیوانات است. شما به باغ وحش نمی روید بلکه به خانه فیل ها سر می زنید. اگر روزی به پاتایا سفر کردید، پیشنهاد می کنیم بازدید از دهکده فیل پاتایا را به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های پاتایا از دست ندهید.

ساعت کاری دهکده فیل ها پاتایا: از ساعت 6:30 تا 11:30 صبح و بعد از ظهر از ساعت 12:30 تا 17:30

پارک سنگی میلیون سال و مزرعه تمساح پاتایا | The Million Years Stone Park

مزرعه تمساح های پاتایا تنها نقطه ای است که می توانید به کروکودیل های وحشی و گرسنه با دست خودتان غذا بدهید. البته می توانید غذا دادن به فیل ها و زرافه ها را هم در این پارک سنگی تجربه کنید، از دیدنی گربه ماهی های غول پیکر هیجان زده شوید و با ببرها عکس بگیرید. اما هیچ چیز به مقدار دیدنی نمایش شگفت انگیز کروکودیل های وحشی باعث نمی شود آدرنالینتان بالا برود. کارکنان مزرعه تمساح ها در این نمایش پرهیجان دست ها، پاها و حتی سرشان را هم داخل دهان کروکودیل می گذارند. علاوه براین شما در مزرعه تمساح ها می توانید خیلی از حیوانات کمیاب مثل خرس آلبینو، ببر سفید و … را از نزدیک ببینید.

اما پارک سنگی چند میلیون ساله و مزرعه تمساح پاتایا دو روی متفاوت دارد. شما می توانید بعد از تجربه بالاترین سطح آدرنالین، به پارک سنگی چند میلیون سال بروید. جایی که صخره های غول پیکر در میان گیاهان عجیب و غریب و درختان بونسای چندصدساله احاطه شده اند. پارک سنگی چند میلیون ساله و مزرعه کروکودیل در 9 کیلومتری شهر پاتایا قرار گرفته است. چه عاشق هیجان باشید چه دلتان یک آرامش شگفت انگیز در طبیعت بخواهد، باید مزرعه تمساح های پاتایا را در فهرست جاهای دیدنی پاتایا قرار بدهید.

ساعت کاری پارک سنگی میلیون سال و مزرعه تمساح پاتایا: همه روزه از ساعت 8 صبح تا ساعت 17 بعد از ظهر

معرفی برترین بازارهای پاتایا

لباس های تایلندی برترین انتخاب برای تابستان، سفرهای ساحلی و البته هواداران لباس های خنک و راحت است! اما سوغات تایلند فقط به لباس های هاوایی خلاصه نمی شود. تایلند سرزمینی شرقی با تاریخ و فرهنگ عجیب محسوب می شود. اگر دوست دارید روح این شهر را به معنای واقعی کلمه لمس کنید، قدم زدن در بازارهای محلی می تواند انتخاب خوبی باشد.

بازار شبانه پاتایا | Thepprasit Road Nightmarket

اگر می خواهید روح واقعی پاتایا را ببینید، یک توک توک کرایه کنید و به سمت بازار شبانه تپرازیت بروید. توک توک های پاتایا موتورهای سه چرخ رنگارنگی هستند که همه جای پاتایا به چشم می خورند. به محض اینکه آفتاب غروب کند دست فروش های بازار شبانه پاتایا یا بازار خیابانی تپرازیت کارشان را آغاز می نمایند. فانوس های غرفه ها روشن می شود و بوی غذای گرم تایلندی در هوا می پیچد.

اینجا بزرگ ترین بازار آزاد پاتایاست؛ جایی که می توانید مقرون به صرفه ترین جنس های تایلندی را در آن پیدا کنید. البته برای پیدا کردن برترین قیمت باید تمام بازار را بگردید و حسابی چانه بزنید. از قلم نیاندازید که شما در یک مرکز خرید لوکس نیستید و این جا یک بازار محلی است. باید مراقب جنس های تقلبی یا کلاه بردارها باشید، اما اگر خوب تمرکز کنید می توانید چند سوغاتی لوکس با قیمت مناسب یا چندلباس مارک مقرون به صرفهقیمت خریداری کنید.

بر خلاف سایر بازارهای آزاد، بازار شبانه پاتایا شلوغی و هرج و مرج ندارد و از همه مهم تر گرمای هوا یا آفتاب شما را کلافه نمی نماید. بازار شبانه پاتایا سرپوشیده است و تهویه مطبوع دارد، جایی که می توانید بدون خستگی حتی زیر نور آفتاب خرید کنید. سوغاتی های تایلندی، لباس های ساحلی فانتزی، دکوراسیون منزل، صنایع دستی پاتایا و هرچیز دیگری را می شود با قمیت بسیار مناسب از بازار تپرازیت خرید. اگر نگران سوغاتی هستید، بازار شبانه جزو جاذبه های دیدنی پاتایا است که باید به آن سر بزنید.

ساعت کاری بازار تپرازیت پاتایا: همه روز از 5 بعد از ظهر تا 24 شب باز

بازار شناور پاتایا | پاتایا Floating Market

تصور اینکه توی یک قایق کوچک نشسته باشید و درحالی که پارو می زنید مغازه های شناور روی آب را ببینید بیشتر به یک خواب عجیب شباهت دارد. اما این همان چیزی است که در بازار شناور پاتایا تجربه می کنید. البته شناور بودن تنها مسئله عجیب بازار روی آب پاتایا نیست، اگر اهل امتحان کردن کارهای عجیب وغریب هستید، برترین نقطه جهان را انتخاب کرد ه اید. بازار شناور پاتایا تنها جایی است که می توانید مزه عقرب، جیرجیرک و گوشت کروکودیل را امتحان کنید.

خیلی از مغازه های این بازار روی آب در حقیقت قایق هایی هستند که صنایع دستی جالب تایلند، سوغاتی ها، پوشاک و وسایل عجیبی که به فرهنگ پاتایا مربوط می شود را می فروشند. البته خیلی از قایق ها هم پر از خوردنی های خوشمزه تایلندی است. بازار شناور پاتایا برترین مکان این شهر برای خریدن سوغاتی و سبزیجات تازه و میوه خواهد بود.

البته بازار شناور پاتایا هم مثل تمام جاذبه های پاتایا باید سرگرمیات سرگرم نماینده بیشتری داشته باشد. بعد از یک قایق سواری جالب در ادامه بازار با راهروهای سرپوشیده و پل های چوبی روبرو می شوید، جایی که به جز مغازه ها می توانید گالری های هنری را ببینید، از دیدن نمایش بوکس تایلندی و نمایش های سنتی لذت ببرید و البته زیپلاین روی آب را تجربه کنید.

به بازار روی آب پاتایا، بازار شناور چهار منطقه می گویند، چرا که هر بخش آن نماینده یکی از قسمت های کشور تایلند است! این بازار به چهار منطقه شمال، شمال شرق، جنوب و مرکز تایلند تقسیم می شود. در هر قسمت از بازار محصولاتی که نماینده آن بخش از تایلند هستند به فروش می رسند.

اگر می خواهید تجربه فراموش نشدنی در یکی از برترین مکان های دیدنی پاتایا بسازید، پیشنهاد می کنیم تا جایی که می توانید کارهایی که در بازار شناور به شما پیشنهاد می شود امتحان کنید، چه یک خوردنی عجیب باشد و چه یک لباس یا وسیله بازی! چرا که تنها با این کار می توانید فرهنگ تایلند و پاتایا را کشف کنید.

ساعت کاری بازار شناور پاتایا: همه روزه از ساعت 9 صبح تا ساعت 18 بعدازظهر (در روزهای شلوغ تر ممکن است بازار تا ساعت 8 شب باز باشد).

پاتایا، از معابد بودایی تا تجربه هیجانی متفاوت!

پاتایا شهری است که هیچ وقت پیر نمی شود، هیچ وقت آرام نمی گیرد و با غروب خورشید هر روز زنده تر می شود! برخلاف باور خیلی از مردم، کشور تایلند یا شهر پاتایا فقط مکانی برای خوشگذرانی های تابستانی نیست. نمی شود به این شهر رفت و زیباترین معابد پاتایا را ندید، نمی شود به تایلند سفر کرد و در بازار شناور پاتایا یا بازار شبانه چند ساعتی را با مردم محلی نگذراند. لباس تایلندی نپوشید و با سه چرخه های رنگی از این سمت شهر به آن سمت سفر نکرد. پاتایا یکی از شرقی ترین قسمت های کره زمین است. سفر کردن به این شهر و دیدنی جاهای دیدنی پاتایا می تواند نگاه شما به زندگی را کمی تغییر بدهد.

اگر عاشق خوشگذرانی هستید، از سمتی دلتان لحظه هایی را برای سکوت، آرامش و فکر کردن به معنای زندگی می خواهد، اگر طبیعت بکر و شب های شلوغ و زنده را کنار هم می خواهید، چه چیزی شما را وادار می نماید، منتظر بمانید؟ دوست دارید که یک تجربه فراموش نشدنی در زندگیتان ثبت کنید؟ پرواز رفت و برگشت به پاتایا را رزرو کنید و یک تجربه نو بسازید.

اگر تجربه سفر به این شهر را دارید، از تجربیات و اطلاعات کاربردی خود برای خوانندگان ما بگویید.

سوالات متداول درباره جاهای دیدنی پاتایا

برترین زمان برای سفر به پاتایا کدام است؟

با توجه به این که تایلند یک کشور گرمسیری است، برترین زمان سفر به پاتایا فصل های پاییز و زمستان است.

برترین مراکز خرید پاتایا کجاست؟

مرکز خرید فستیوال پاتایا، مرکز خرید ترمینال 21، مرکز خرید رویال گاردن پلازا، مرکز خرید اوتلت مال پاتایا و مرکز خرید مایک در فهرست برترین مراکز خرید پاتایا تایلند قرار دارند.

برترین جاهای دیدنی پاتایا کدام است؟

پاتایا معابد بسیاز زیبا، ساحل های تابستانی و جزایر مرجانی حیرت انگیز، پارک ها، گالری ها، موزه ها و باغ وحش هایی دارد که خیلی از آن ها را در هیچ کجای جهان نمی شود، پیدا کرد. پیشنهاد می کنیم با توجه به علایق خودتان برترین گزینه را پیدا کنید. اما اگر بخواهیم فهرستی از برترین جاهای دیدنی پاتایا ارائه بدهیم، بدنیست از این چند مورد آغاز کنید:

- معبد پناهگاه حقیقت

- پارک آبی رامایانا

- کوه لارن

- هنر در بهشت

- موزه ریپلی

مقرون به صرفه ترین زمان سفر به پاتایا کدام است؟

با توجه به این که تایلند یک کشور گرمسیری است، اواخر بهار تا اواخر تابستان هوا بسیار گرم می شود و اواخر تابستان باران های موسمی اوضاع را کمی پیچیده می نماید. این موضوع باعث می شود که اواخر بهار تا اواخر تابستان جهانگرد های کمتری به این ناحیه سفر نمایند و این بازه به علت نبودن جهانگرد مقرون به صرفهترین زمان سفر به پاتایا باشد.

برترین باغ وحش پاتایا کدام است؟

پارک سنگی چند میلیون ساله و مزرعه تمساح ها، سریراچا یا باغ وحش ببرها و جنگل فیل ها را در سفر به پاتایا از دست ندهید.

برترین معبد پاتایا کدام است؟

معبد بودای بزرگ یا وات فرا یا، معروف ترین معبد پاتایا به شمار می رود.

برترین ساحل پاتایا کدام است؟

پاتایا سواحل زیادی دارد که هرکدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. اما ساحل جامتین معروف ترین ساحل پاتایا است.

منبع: فلای تودی
انتشار: 26 دی 1401 بروزرسانی: 26 دی 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1437

به "جاهای دیدنی پاتایا ، شهر همواره بیدار!معرفی برترین سواحل پاتایا (تور پاتایا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی پاتایا ، شهر همواره بیدار!معرفی برترین سواحل پاتایا (تور پاتایا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید