تور ارزان فیلیپین: 12 علت برای این که چمدان ببندید و همین الان به فیلیپین بروید!

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، پوشش گیاهی سرسبز، محیط زیست غنی، مراکز خرید بزرگ، تفریحات رنگارنگ و مردم مهربان و بی آلایش فیلیپین را به یکی از جذابترین مرکز گردشگران دنیا تبدیل نموده است. مانیل، مرکز این کشور پر از مراکز خرید متنوع و مگامال هایی است که ساعت ها و حتی روزها می توانند گردشگران را به خرید مشغول نمایند! مردم فیلیپین چه فقیر و چه ثروتمند، شاد و خوشگذران هستند و حتی مردگانشان را با موسیقی در خاک دفن می نمایند. از همه مهمتر این که بیشتر از نصف جمعیت فیلیپین انگلیسی صحبت می نمایند و گردشگران از این بابت در فیلیپین مسئله ای ندارند! اما این ها فقط یک گوشه از جذابیت های این کشورند و فیلیپین تا بخواهید دیدنی و شگفتی دارد.

تور ارزان فیلیپین: 12 علت برای این که چمدان ببندید و همین الان به فیلیپین بروید!

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور ارزان فیلیپین همراه باشید. و از مانیل شهری زیبا در فیلیپین دیدن کنید.

ساحل بوراکای، 272 گونه پرنده و زندگی شبانه

بوراکای نه تنها از زیباترین جزایر آسیا که دومین ساحل برتر جهان است. آب اقیانوس در جزیره بوراکای به معنی واقعی کلمه مثل اشک چشم زلال است و ساحل ماسه ای آن زیر نور خورشید مثل نقره می درخشد. بی خود نیست که این جزیره با سواحل زیبا و زندگی شبانه هیجان انگیزش در میان گردشگران سراسر جهان معروف است. همه اش این نیست! بزرگترین کوه فیلیپین به نام کوه آپو در این جزیره قرار گرفته است که هم بین کوهنوردان محبوب است و هم بین علاقمندان به طبیعت، چون فقط بیش از 272 گونه پرنده در آن زندگی می نمایند.

هم شرقی، هم غربی

فیلیپین آن قدرها هم آسیایی و شرقی نیست. این کشور از قرن شانزدهم تا اواخر قرن هجدهم میلادی مستعمره اسپانیا بوده و از جنگ جهانی دوم تحت استعمار آمریکا بوده است. نام فیلیپین از فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا گرفته شده است. از دوران حضور اسپانیا در فیلیپین، بناها و مکان هایی با معماری خاص و باشکوه به جای مانده تعدادی از آنها در لیست یونسکو نیز به ثبت رسیده اند و برخی شهرهای فیلیپین مانند ویگان، تگبیلاران و زامبونگا به جای معماری آسیایی، بیشتر چهره ای غربی و کلاسیک دارند. فرهنگ غذایی فیلیپین به جای غذاهای آسایی، بیشتر به غذاهای غربی شبیه است. مردم فیلیپین بر خلاف کشورهای همسایه در غذاهایشان سبزیجات کمتر و در عوض روغن، گوشت و شکر بیشتری مصرف می نمایند. از تاثیر آمریکایی ها بر فیلیپین همین بس که هیچ بازاری نیست که در آن فست فود پیدا نکنید!

دونسول، دیدنی نهنگ ها از نزدیک

دونسول بیش از هر چیز با سواحل زیبا، آبشارهای بزرگ و پرشمار و غارهای بکر و دست نخورده اش شناخته می گردد. البته درباره دونسول فقط نمی توانیم بگوییم دریای زلال و ساحل سفید ماسه ای، چون فرق آن با دیگر سواحل زیبای جهان در این است که در دونسول می توانید وال ها و نهنگ های غول پیکر را از نزدیک ببینید.

شالیزار در دل آسمان

فیلیپینی ها هم مثل ما زیاد برنج می خورند و برعکس ما زمین مسطح کم دارند، این شد که اهالی قبلیه ایفوگائو از 2000پیش تصمیم گرفتند به جای سطح زمین روی کوه برنج بکارند و به همین علت شالیزارها را روی کوه به صورت پلکانی ایجاد کردند و تا امروز روی همین پله های سرسبز برنج می کارند که یکی از شگفت انگیزترین پروژه های تاریخ کشاورزی در جهان است. این طبقات پلکانی در ارتفاع 1500 متری 10,360 کیلومتر مربع از منطقه ها کوهستانی را در بر گرفته اند. این طبقات یا یک سیستم آبیاری باستانی، از جنگل های بارانی بالای کوه تغذیه می شوند. می گویند اگر این شالیزارها را پشت سر هم بگذاریم نیمی از کره زمین را دور می زنند.

پورتو پرنس، طولانی ترین رودخانه سرپوشیده جهان

جزیره پالاوان فیلیپین قطعه ای از بهشت روی زمین است اما یکی از عجایب هفتگانه طبیعی جهان را در خود جای داده است؛ رودخانه پورتو پرنس. آب این رود زیرزمینی زلال است و بستر آن معلوم است، و بالای سرتان سقف بلندی از صخره های آهکی قرار گرفته است که از این سر و آن سرش رشته های گیاه آویزان است. می توانید قایق رانی در پورتوپرنس را تجربه کنید که برای گونه های گیاهی و جانوری خاصش در لیست میراث طبیعی یونسکو نیز ثبت شده است.

ویلا اسکودرو، غذاخوردن زیر آبشار

رستوران ویلا اسکودرو در شهر سن پابلو یکی از زیباترین رستوران های فیلیپین و جهان است. رستوران آبشار این مجموعه با فضایی منحصربه فرد، با میزهایی از چوب بامبو و فضای سبز دلنشین و چشم اندازی زیبا از آبشار لاباسین یکی از زیباترین فضاها برای لذت بردن از غذا در جهانست. از طرفی منوی رستوران نیز بسیار متنوع است؛ از ماهی کبابی تا انواع خوراک های گوشتی در این رستوران پیدا می گردد. این مجموعه علاوه بر رستوران، از اقامتگاه، موزه، باغ گیاه شناسی و قایق های گردشی نیز بهره می برد.

ویگان، معماری باروک اروپایی در شرق آسیا

شهر بندری ویگان در کرانه دریای جنوبی چین قرار گرفته و بافتی تاریخی دارد. ویگان در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و بافت تاریخی آن نمونه ای خوب از معماری اسپانیایی است. اگر هنوز آثار معماری باروک را در اروپا ندیده اید، می توانید در ویگان این سبک ساختمان ها را ببینید. خیابان های سنگفرش، کلیساهای باشکوه و عمارت های زیبای اسپانیایی گردشگران را به این شهر می کشاند.

بهل و تپه های شکلاتی

جزیره بهل در مرکز فیلیپین هزار و ششصد تپه مخروطی را در خودش جای داده که سطحشان پوشیده از درختان و گیاهان به هم فشرده است. این تپه ها از بالا درست شبیه کله قندهایی هستند که با روکش سبز روی سطح زمین چیده شده باشند. در فصل های کم باران این پوشش گیاهی به رنگ قهوه ای درمی آید و به همین علت بهشان تپه های شکلاتی می گویند.

پارک ملی صدجزیره، دیدنی گونه های در حال انقراض

124 جزیره بکر در فیلیپین دست به دست هم داده اند و پارک ملی صد جزیره را تشکیل داده اند که از بکرترین جزایر جهان به شمار می فرایند. تنها راه دسترسی به این پارک ملی هواپیماست و البته فقط سه جزیره گاورنر، کوئیزون و چیلدرن از این مجموعه، میزبان گردشگران هستند و باقی منطقه ها حفاظت شده طبیعی اند. برخی از گونه های آبزی و جانوران در حال انقراض جهان را فقط در این پارک قابل دیدن هستند. علت از این بهتر؟

قبرهای لوکس سه طبقه با تلویزیون و کولر!

قبرستان چینی ها یکی از قدیمی ترین گورستان های مانیل، محل دفن تعداد زیادی از مردگان و محل زندگی خانواده هایشان است. در دوران استعمار اسپانیا، فیلیپین به چینی های مقیم این کشور اجازه نداد تا مردگان خود را در گورستان کلیسای کاتولیک دفن نمایند و ثروتمندترین خانواده های چینی ها این قبرستان لوکس را ساختند که از قرن 19 میلادی تا به امروز پا به جای مانده است. این مقبره های لوکس گاهی حتی سه طبقه هستند، ایوان و حیاطی برای پذیرایی و تفریح دارند و با کاشی های نقاشی شده، آثار هنری گرانقیمت و مجسمه تزیین شده اند. برخی از افراد حتی در این آرامگاه ها در کنار درگذشتگان خود زندگی می نمایند و تمام وسایل زندگی از تلویزیون تا کولر را هم دارند. این نگرش در خصوص مرگ، ریشه در یک باور عمیق در فرهنگ چینی دارد که می گوید ا اجداد شما در جهان دیگری زندگی می نمایند و قبرهای آن ها جایی است که هنگام فرود به زمین، آنجا سکونت می نمایند. این قبرستان به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده ویک انجمن اجتماعی و یک رستوران هم دارد.

لوزون، جزیره ای در دل جزیره دیگر

لوزون، بزرگ ترین جزیره فیلیپین به یکی از جالب ترین و شگفت انگیزترین جاذبه های جهان تبدیل شده است. در دل این جزیره دریاچه تال قرار گرفته است که داخل آن یک جزیره آتشفشانی قرار گرفته که درواقع دهانه یک آتشفشان است؛ بعلاوه وسط این جزیره آتشفشانی دریاچه ی به وجود آمده است که دوباره در داخل این دریاچه، یک جزیره بسیار بسیار کوچولو به نام وولکان پوینت شکل گرفته است. جالب نیست؟

زامبونگا، تا حالا 600 گونه مختلف از گل ارکیده را یک جا دیدید؟

زامبونگا در مجموعه جزایر میندنائو به شهر گل ها معروف است. البته مردم این شهر بیشترین تاثیر را از فرهنگ و زبان اسپانیا گرفته اند و به همین علت به آن شهر لاتین آسیایی هم می گویند. قلعه پیلار که پادگان نظامی اسپانیا بوده از دیدنی های تاریخی این شهر است. اما پارک پاسوناسا در زامبونگا یک باغ گیاه شناسی زیباست که گنجینه زیبایی از 600 گل ارکیده را در خود جای داده که بسیار دیدنی است.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1349

به "تور ارزان فیلیپین: 12 علت برای این که چمدان ببندید و همین الان به فیلیپین بروید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فیلیپین: 12 علت برای این که چمدان ببندید و همین الان به فیلیپین بروید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید