برگزاری آزمون های بسندگی در دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، شیوع ویروس کرونا باعث مختل شدن فرایند دانش آموختگی و دفاع دانشجویان مقطع دکتری شده و براساس مصوبات شورای مدیران معاونت آموزشی دانشگاه، 2 آزمون عربی و انگلیسی روزهای سوم و چهارم اردیبهشت به صورت آزمون های بسندگی در دانشگاه فردوسی برگزار شد.

برگزاری آزمون های بسندگی در دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، رئیس گروه آموزش های آزاد کالج دانشگاه فردوسی مشهد گفت: آزمون های بسندگی زبان عربی شامل (شهادة الاختبار للملکات اللغویة العربیة) و زبان انگلیسی TELP) Test of English Language Proficiency) با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی در این دانشگاه برگزار گشت.

مجید میرزاوزیری ادامه داد: این آزمون ها در چهار مرحله و با فاصله زمانی بین هر نوبت با ضدعفونی سیستم ها و حفظ فاصله اجتماعی برگزار گشت.

مسئول ایجاد دبیرخانه ترویج علم در دانشگاه فردوسی مشهد، خراسان رضوی گفت: برای این که تعداد متقاضیان مشخص شود ابتدا انتشار اطلاعیه ثبت نام از آنها خواسته شد تا به وسیله پیامک نسبت به خوداظهاری و اعلام آمادگی برای شرکت در آزمون اقدام کنند.

وی افزود: سپس بر اساس تعداد ثبت نام کنندگان، برگزاری سه نوبت آزمون TELP و یک نوبت آزمون شامل در دستور کار قرار گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی ادامه داد: به منظور اطمینان از سلامت برگزاری، امور اجرایی آزمون به مسئول مرکز بهداشت و درمان دانشگاه فردوسی مشهد اطلاع داده شد تا کارشناسان برگزارکننده آزمون با توجه به راهنمایی های آنان مسائل بهداشتی را در فرایند برگزاری آزمون لحاظ کنند.

وی گفت: بر این اساس سایت دانشکده علوم با توجه به فضای باز و تعداد بیشتر سیستم ها به عنوان محل برگزاری آزمون ها انتخاب و طی برگزاری آزمون تمامی پنجره های سایت به منظور جریان هوای تازه باز نگه داشته شد.

میرزاوزیری افزود: با توجه به لزوم حفظ فاصله اجتماعی سیستم ها با فاصله مناسب برای داوطلبان آماده شدند و برای تمامی داوطلبان پد الکلی، ماسک و دستکش تهیه و در اختیار آنها قرار گرفت.

کارشناس گروه آموزش های آزاد کالج دانشگاه فردوسی مشهد نیز گفت: داوطلبان پیش از ورود به محل آزمون مورد تب سنجی قرار دریافتد.

طراوت زارعی طوسی افزود: برای عوامل اجرایی، شیلد صورت تهیه شد تا بتوانند به صورت مناسب و کم خطر جوابگوی سوالات داوطلبان باشند.

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل و برای اخذ گوشی تلفن همراه از متقاضیان، آنان نسبت به قراردادن گوشی تلفن خود در بسته مناسب و تحویل آن به بخش امانات اقدام کردند.

وی گفت: پذیرایی معمول از فرایند برگزاری آزمون حذف و به داوطلبان اطلاع داده شد در صورت نیاز بطری آب شخصی و تغذیه مناسب همراه داشته باشند.

زارعی طوسی افزود: همچنین با اطلاع حراست دانشگاه، فرایند اخذ اثر انگشت به دریافت امضا با اتوماتیک شخصی از داوطلبان تبدیل شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 205

به "برگزاری آزمون های بسندگی در دانشگاه فردوسی مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری آزمون های بسندگی در دانشگاه فردوسی مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید