[4 راه کار ] برای طراحی سقف پارکینگ

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، طراحی سقف پارکینگ، به خصوص برای ساکنین مجتمع های مسکونی بزرگ، می تواند یکی از بخش های اساسی ساختمان سازی و طراحی داخلی باشد. طراحی سقف پارکینگ یکی از راه هایی است که می توانید جذابیت را به آن اضافه کنید. به این ترتیب هر گاه که می خواهید ماشین خود را در آن پارک کنید، احساس خوبی به شما دست خواهد داد.

[4 راه کار ] برای طراحی سقف پارکینگ

راه کارهایی برای طراحی سقف پارکینگ

طراحی سقف پارکینگ؛ چرا؟

طراحی سقف پارکینگ، به خصوص برای ساکنین مجتمع های مسکونی بزرگ، می تواند یکی از بخش های اساسی ساختمان سازی و طراحی داخلی باشد. پارکینگ ها به نام بخشی از سیستم حمل و نقل، یکی از مسائل مهم زمان ما هستند. با افزایش تعداد خودروها در سراسر جهان، نیاز به اسکان آن ها در مجاورت مقصدهای مختلف، یک مشکل چالش برانگیز را برای طراحی آن ها ایجاد می کند. برای ساخت پارکینگ قبل از هر چیز، باید به شیوه عملکردی/عملیاتی برخورد کرد. این امر برای عبور و مرور ایمن و کارآمد اتومبیل و راننده ضروری است. بنابراین طراحی تأسیسات پارکینگ نیاز به یک رویکرد طراحی یکپارچه از طریق بسکمک از متخصصان دارد. ساخت پارکینگ ها اغلب به صورت یک سازه مستقل و بدون ملاحظات انسانی و بدون هیچ زیبایی شناسی انجام می شود. این امر، یک درک ضعیف از پارکینگ ها به مردم داده است که اغلب باعث شکستن بافت شهری موجود شده است. با این حال، بسکمک از معماران، مهندسان و برنامه ریزان، ساختارهای بسیار پیچیده تر، زیبایی شناختی و یکپارچه را پیش بینی کرده و ساخته اند که طراحی سقف پارکینگ یکی از این روش هاست. بنابراین باید هدف از طراحی، ساخت یک پارکینگ خوب و زیبا باشد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست ندارید پارکینگ محل کار یا زندگیتان، یک محیط ساده و بی روح باشد، بهتر است با ما در ادامه همراه باشید تا با طراحی سقف پارکینگ به شما کمک کنیم.

نکات مثبت طراحی سقف پارکینگ

همانطور که گفته شد، بسکمک از افراد پارکینگ های ساختمان ها را قسمتی بی اهمیت به تعداد می آورند که تنها جنبه کاربردی دارند، بنابراین لزومی به طراحی و دکوراسیون خاص هم در آن نمی بینند. بسکمک از پارکینگ ها شامل محیط های تاریک، زمخت و بی هیچ زیبایی هستند که فقط و فقط جنبه عملکردی دارند. پارکینگ ها هم می توانند مانند هر بخش دیگری از ساختمان زیبایی و جذابیت خاص خود را داشته باشند. طراحی سقف پارکینگ یکی از راه هایی است که می توانید این جذابیت را به آن اضافه کنید. به این ترتیب هر گاه که می خواهید ماشین خود را در آن پارک کنید، احساس خوبی به شما دست خواهد داد. همچنین اگر روزی قصد فروش ساختمان خود را داشتید، مطمئن باشید که با یک طراحی سقف پارکینگ تا سطح زیادی بر قیمت ساختمان تان افزوده می شود.

نور پردازی در طراحی سقف پارکینگ

در طراحی سقف پارکینگ اولین و راحت ترین روشی که می توانید از آن کمک بگیرید، نور پردازی مناسب برای یک پارکینگ است. حتما شما هم پارکینگ هایی را دیده اید که با چراغ هایی کم سو، روشن شده اند و همین روش باعث ایجاد مشکل دید در رانندگان برای استفاده از پارکینگ می شود. از چراغ های بزرگ و لوستر مانند، یا از تعداد بسکمک از چراغ های نور LED بهره ببرید. می توانید این چراغ ها را در یک دکوراسیون خاص درون سقف تعبیه کنید.

سقف پارکینگ فضایی است که می تواند برا عایق کردن پارکینگ در گرما و صدا به شما کمک زیادی کند. بنابراین می توانید با استفاده از پوشش های عایقی به طراحی سقف پارکینگ خود بپردازید. یکی از موادی که به صورت زیادی به کار می فرایند، کاشی ها هستند. از رنگ ها و طرح های متنوع بهره ببرید. رنگ های روشن به کمک چراغ های زیبا، به افزایش نور فضای پارکینگ شما کمک می کند. انواع کاشی های PVC در برابر آتش مقاوم بوده و در طرح ها و رنگ های مختلفی ساخته می شوند. این مدل از کاشی ها به دلیل تنوع بالایی که دارند، یکی از محبوب ترین ایده های طراحی سقف پارکینگ زیرزمینی به حساب می آیند.

مواد و متریال های کاربردی در طراحی سقف پارکینگ

برای طراحی سقف پارکینگ، پوشش های آلومینیومی یکی دیگر از روش هایی هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند. از این مواد اغلب برای سقف های بر آمده استفاده می شود و از جذابیت و دوام بسکمک بالایی برخودار هستند. طراحی سقف پارکینگ ساخته شده از این مواد، بازتاب خوبی از نور را تولید می کند. این مواد تا حد بسیار بالایی با سبک های طراحی داخلی مدرن تطبیق و هماهنگی دارند. آیینه ها هم یکی دیگر از مواد موجود است که به فضای شما حس بسیار خاصی را القا می کنند. آیینه های به کار برده شده در طراحی سقف پارکینگ همواره حالتی از رمز و راز و هیجان را به وجود می آورند.

یکی دیگر از روش های طراحی سقف پارکینگ هم، کاربرد تخته های چوب با استفاده از تخته سه لایی می باشد. تخته های سه لایی، ارزان و موثر هستند و به همین دلیل به یکی از مواد بسیار مناسب برای طراحی سقف پارکینگ تبدیل شده اند. می توانید این چوب ها را به صورت ساده به کار ببرید یا روی آن ها را رنگ آمیزی کنید و یا از روکش های تزئینی بهره ببرید.

منبع: اتاق
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1022

به "[4 راه کار ] برای طراحی سقف پارکینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "[4 راه کار ] برای طراحی سقف پارکینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید