تور سریلانکا ارزان: سفر 8 روزه به سریلانکا

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، طبیعتی سر سبز، امکانات تفریحی و حیات وحش متنوع سریلانکا، قضاوت های نادرست پیشین در خصوص این کشور را کاملا از بین می برد. با خبرنگاران همراه شوید تا برنامه سفر 8 روزه به این کشور را بخوانید.

تور سریلانکا ارزان: سفر 8 روزه به سریلانکا

از سفر با تور سریلانکا ارزان به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا سریلانکا دیدن کنید.

تعطیلات در سریلانکا با امکانات گوناگونی همراه است: استراحت در ساحل، کسب آرامش با یوگا، کمپ های سیاحتی و موج سواری. عطر نشاط بخش چای سیلان سیاه نیز از مزایای مهم این ناحیه گرراستای است.

فاصله ها بین اماکن مختلف نسبتا کوتاه و قابل مدیریت هستند (به راحتی می توان راننده استخدام کرد) و تراکم شگفتی های سریلانکا به مجموعه ای از نخل های ساحلی می ماند.

بنابراین، مانند کاوشگرانی که شیفته سواحل شنی و جاذبه های جنگلی هستند، ما نیز راستای را از میان ساحل دراماتیک، پارک های ملی و شهرهای مستعمراتی به پیش گرفتیم. در این بین فرصت را غنیمت شمرده و به نوشیدن چای مشغول می شدیم.

رسیدن به کولومبو

دنیا گردان شهیر، مارکو پولو و فا ژیان از طریق قایق به ساحل سرسبز سریلانکا رسیدند. امروزه اما گردشگران از طریقی رایج تر، اما کمتر رمانتیک، با پروازی 40 دقیقه ای از فرودگاه Bandanaraike واقع در کولومبو، به این محل می آیند.

این محل که در گذشته باغ شهر شرق نامیده می شده، آکنده از گل های رنگارنگ است، محلی که عمارت های استعماری برای جا گرفتن در میان دریاچه ها و پارک ها در تکاپو هستند.

هتل Paradise Road Tintagel Colombo عمارتی کهن با طراحی داخلی زیبا است و در محل اسکان ریاست جمهوری سریلانکا واقع شده است: باغ های دارچین (Cinnamon).

روز اول

در موز ه ملی ایتالیناته، که تنها چند دقیقه از اقامتگاه فاصله دارد، از اشیا چوبی، چاپ ها و سلاح های جنگی تماشا کنید. سپس در پیاده رو های معبد گانگارامایا گشتی بزنید و از تماشای معبد مدرن سیمامالاکا (که از طریق معمار افسانه ای سریلانکا، گوفری باوا، بنا شده) و شمایل بودایی لذت ببرید.

در نزدیکی خلیج به گیل فیس گرین بروید، محلی روباز که دکه های غذافروشی پر سر و صدا ظرف غذای شما را با kotthu roti (حاوی میزان زیادی گوشت، نان و ادویه)، isso vadai (میگو با شیرینی نخود فرنگی) و ترشی achcharu پر خواهند کرد.

در بازار پر هیاهوی پتاه می توانید برای خرید جواهرات بدلی چانه بزنید. مسجد جامع اول الفار (Ul-Alfar) نیز در نزدیکی بازار است. برای خوردن بستنی در بازار شناور اندکی توقف کنید و پس از آن در تراس رو به دریای Galle Face Pool Bar غروب خورشید را نظاره کنید.

روز دوم

در اطراف تالاب Viharamahadevi گشتی بزنید و از بودای طلایی مرکزی و از همزاد نئوکلاسیک کاخ سفید، ساختمان شهرداری، تماشا کنید. در کرانه پرتلالو دریاچه Beira، در خیابان Chatham، چای خانه دیلماه شیک های خامه ای ترکیب شده با چای سرو می نماید.

پرسه زنی خود را تا معبد Seema Malaka ادامه دهید، معبدی که بعلاوه از طریق گوفری باوا ساخته شده است. در این جا مدتی به مدیتیشن بپردازید تا قوای جسمی و روانی تان بازیابی گردد.

با انگشتان پای خود، آب های ساحل گیل فیس را لمس کنید و سپس به هتل رمانتیک Mt Lavinia برای صرف بشقاب غذایی دریایی و لذیذ بازگردید.

تپه های سرسبز و زیبا به دور از شهر

نواحی خارج از شهر سریلانکا بی نظیر، دارای انحناهای فراوان و سرسبزتر از ساحل آن است. سفر با خودرو در نواحی بین شهری این سرزمین زمان بر و راستاش پر پیچ و خم است، با این حال بالا رفتن از جاده ها در آغوش ابرهای فراز جنگل، تماشای آبشارهای زیبا و رودخانه های پر خروش و تماشا فیل ها بی شک خستگی راستا را از جان خواهد زدود.

اقامت در هتل Ceylon Tea Trails به سفری به دوره فراموش شده راج های بریتانیایی می ماند. در آنجا خدمتکارانی بسیار وفادار خواهید یافت. این اقامتگاه باشکوه چشم اندازهایی مملو از رنگ سبز دارد و ردپای چای همه جا دیده می گردد: نام ها، غذاها، چشم اندازها، نوشیدنی ها، آب درمانی ها و حتی در جیب های پشتی پیشخدمت تان.

روز سوم

با فردی بومی به راه نوردی در تپه ها بپردازید یا اگر طبیعت را بدون راوی بیشتر دوست می دارید، از نقشه های راه موجود در هتل بهره بگیرید. اگر بخواهید راستا را با دوچرخه طی کنید، برای تان پیک نیکی همراه با نوشیدنی آماده خواهند کرد.

آیا زخمی شدید؟ درد دارد؟ یا تمام صبح را در استخر هتل گذرانده اید و همچنان به ماساژ شدن علاقه دارید؟

تراپیست های آب گرم قبل از این که ماساژ دهند، بدن مسافران را به خوبی با ترکیب فلفل سیاه با پرتغال و ترنج با شعمدانی عطری آغشته می نمایند.

روز چهارم

سری پادا نام قله ای سرسبز است که در انبوه مه پنهان شده است، ستیغی پر ابهت و فوتوژنیک که بر روی آن اثری به فرم پا وجود دارد. این محل برای هندو ها، مسلمانان و بودایی ها مقدس است. مهم نیست این ردپا متعلق به بودا است یا آدم یا الهه شیوا، در هر صورت به محض تماشا آن شگفت زده خواهید شد.

سول گیل (Swell Galle)

این محل میزبان گنجینه های دوره استعمار هلند، و مرکز هنری سریلانکا محسوب می گردد: گیل از لحاظ فرهنگی بسیار غنی است. درختان فرانگی پیانی و نخل های متعدد در بادی ملایم تاب می خورند و می توان گفت همچنان به زیباترین قسمت های این منطقه توجه نمی گردد.

یوگای کوانتومی در اقامتگاه Fibonacci Sequence بیشتر به لوکیشن فیلم بعدی کریستوفر نولان شباهت دارد، اما در حقیقت یکی از راز های اصلی جذابیت مرکز بازیابی Tri است.

کابین های ساخته شده با چوب دارچین در دوایر هم مرکز، چشم اندازی زیبا از دریاچه کوگالا یا نواحی سبز گیل به دست می دهد.

روز پنجم و ششم

آیا فکر می کنید که برای درخواست کردن استکان های چای بی شمار به سرزمین نخل های افراشته و آرامش سفر نموده اید؟ این طور نیست.

به محض برخواستن از خواب، در کلاس یوگا کوانتومی لارا باومن می آموزید که چگونه خود را در زمان خم کنید. کلاس در قسمت Sala آب گرم روباز برگزار می گردد.

در غیر این صورت می توانید به راستا پارکور بروید و بیاموزید چگونه می توان با دست خالی و اراده صرف از درختی بالا رفت. امکانات موج سواری (ساحل جنوبی شرایطی ایده آل دارد) را هم آنالیز کنید.

عصر بازگردید، سرآشپزان کامبوجی با سفره رنگین خود اشتهای شما را تحریک خواهند کرد.

پارک ملی یالا

این پارک ملی که در ساحل جنوب-شرقی سریلانکا واقع شده، خانه میمون های سیاه پرهیاهو، طاووس های فخرفروش و آهوهای ترسو است. حیواناتی خطرناک تر از قبیل فیل، ببر و تمساح در توری با ماشین جیپ به سادگی قابل مشاهده هستند.

تمرکز خود را تماما مصروف محیط طبیعی نمایید و در اقامتگاه سازگار با محیط زیست Chena Huts، که کلبه هایش سقفی کاهی دارند، خستگی ناشی از یوگا را از خود دور کنید.

این زیستگاه های ساده (که از کشاورزان سنتی الهام گرفته شده) نیازهای اولیه برای بقا را تامین می نمایند: استخر عمیق شخصی، سیستم صوتی مجهز به بلوتوث و اینترنت رایگان!

روز هفتم

به تماشا شیرها و پلنگ ها بروید!

روز هشتم

روزی طولانی به نظاره کردن حیات وحش سپری خواهد شد، بنابراین تست فرانسوی با سیب های کاراملی و شیرینی دارچینی نباید فراموش گردد.

چشمان خود را به دوربین بچسبانید تا در میدان دید خود یوزپلنگ ها، بوفالوها و درنده های دیگر را که به سمتتان می آیند مشاهده کنید.

منبع: کجارو / blog.mrandmrssmith.com
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1153

به "تور سریلانکا ارزان: سفر 8 روزه به سریلانکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور سریلانکا ارزان: سفر 8 روزه به سریلانکا" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور سریلانکا ارزان: سفر 8 روزه به سریلانکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید