منطقه ای در میانکاله به طبیعت گردی اختصاص یابد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، علیرضا کوچکی شامگاه یکشنبه در اولین همایش روز میانکاله که در صدف بهشهر در جوار میانکاله برگزار گردید، اضافه کرد: اشاعه فرهنگ زیست محیطی و گردشگری از مهم ترین وظایفی است که دنبال می کنیم تا میانکاله به عنوان ذخیره گاه زیست کره همیشه پایدار و پایدار باقی بماند.

منطقه ای در میانکاله به طبیعت گردی اختصاص یابد

وی گفت: نام گذاری روز میانکاله در 27 دی ماه با همکاری شهرداری و شورای شهر بهشهر و با توجه به حساسیت ها و اینکه سند آن برای مازندران است و بر اساس ادعاهایی که شده بود انجام شد که برای اثبات آن و اشاعه فرهنگ زیست محیطی، 27 دی به عنوان روز میانکاله در نظر گرفته شد.

کوچکی در ادامه با اشاره به برنامه های مختلف گردشگری توسط کمیسیون گردشگری شورای شهر بهشهر یادآور شد: این کمیسیون حدود 10 طرح مختلف را در دست اقدام و مطالعه دارد تا با اجرایی شدن آن راهی برای نهادینه کردن صنعت گردشگری در بهشهر اقدام گردد.

عضو شورای شهر بهشهر گفت: طرح مطالعاتی راستا اختصاصی سنگ نو مصوب و مشاور طرح انتخاب شده است که با همکاری امور آب و منابع طبیعی در دست اقدام است و همچنین در خصوص منطقه گردشگری عباس آباد هم تقاضا دادیم تا مدیریت به شورا و شهرداری محول شد.

کوچکی با اشاره به وجود سالار تپه در بالای شهرداری بهشهر گفت: در این راستا طرح عملیاتی گردشگری در سالار تپه نیز در دست اقدام است تا برای طبیعت گردی مردم چاره اندیشی گردد.

وی اضافه نمود: خواسته شهروندان بهشهری، اختصاص منطقه ای در میانکاله به عنوان منطقه گردشگری و طبیعت گردی است چراکه مردم بهشهر و شرق مازندران با اکسیژن میانکاله تنفس کردند و تقاضا داریم منطقه ای برای طبیعت گردی در میانکاله به مردم اختصاص یابد تا همگان از این فضا بهره مند شوند.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر بهشهر با اشاره به وجود درختان انار وحشی در میانکاله ادامه داد: در هنگام برداشت انار، افراد غیربومی در میانکاله بیشتر از افراد بومی حضور دارند و امیدواریم تمهیداتی اندیشیده گردد که حضور مردم با سهولت بیشتر انجام و ورود غیربومی ها در منطقه کمتر و یا جلوگیری گردد.

کوچکی همچنین با اشاره به وسعت 68 هزار و 800 هکتاری میانکاله، سیستم و امکانات اطفای حریق در منطقه را از احتیاجهای مهم دانست و اضافه نمود: هم اکنون امکانات آتش نشانی محدود است و احتیاج است که امکانات بیشتری فراهم گردد.

وی با اشاره به تعداد کم محیط بانان گفت: این مسئله هم مسئله ای است که باید با جذب بیشتر محیط بانان، خدمت بیشتر ارائه گردد.

وی یادآور شد: مخالف شکار نیستیم اما برای شکار غیرقانونی توجه بیشتر اعمال گردد، زمینه رشد صنعت اکو توریسم و پرنده نگری در میانکاله موردتوجه قرار گیرد تا فرزندان ما از این فضا استفاده نمایند.

کوچکی گفت: زمزمه هایی برای جداسازی آشوراده شنیده می گردد که این بخش متعلق به ما است و سندش وجود دارد و همچنین جلوگیری از انهدام ماهیان خاویاری و تکثیر آن نیز موردتوجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 60

به "منطقه ای در میانکاله به طبیعت گردی اختصاص یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه ای در میانکاله به طبیعت گردی اختصاص یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید