سفر بدون توقف به دور جهان با قایق تفریحی پیشرفته

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، طراحان سوئیسی به تازگی نوعی قایق بادبانی با پنل خورشیدی ساخته اند که کاربران آن قادر خواهند بود بدون احتیاج به سوخت گیری و توقف درلنگرگاه ها به مناطق مختلف جهان سفر نمایند.

سفر بدون توقف به دور جهان با قایق تفریحی پیشرفته

این قایق بادبانی خورشیدی، SolarImpact نام دارد و برروی آن تعداد زیادی پنل خورشیدی و مجموعه ای گسترده از ژنراتور های تجدید پذیر واقع شده است که در واقع منبع فراوری انرژی قایق هستند. قایق SolarImpact 24 متر طول و قابلیت حمل ده نفر را داراست.

درساخت قایق از فناوری هوش مصنوعی در ناوبرکشتی استفاده شده و تنها یک نفر برای راهنمایی آن کافی است.

کارشناسان سازنده این قایق هوشمند ادعا می نمایند سرنشینان قایق بدون احتیاج به توقف درلنگرگاه برای سوخت گیری قادر خواهند بود به دوردنیا سفر نمایند.

ازجمله ویژگی های فنی این قایق، باتری 800 کیلوواتی برای ده ساعت حرکت برروی آب بدون احتیاج به شارژ، سرعت بالا معادل 22 گره دریایی، ظرفیت ده نفر مسافر و پنل خورشیدی درسقف قایق به وسعت 300 متر مربع است.

شرکت سازنده، هنوز زمان دقیق و قیمت نهایی قایق را اعلام ننموده است. ساخت این قایق از طریق شرکت (SolarImpact Yacht AG) در زوریخ کشور سوئیس پس از 5 سال تحقیق اجرا شده و قرار است بازارهای جهانی را شیفته خود کند.

سازندها یکی از دلایل استفاده از پنل های خورشیدی به جای سوخت سنتی در این قایق را افزایش بهره وری موتور و کاهش آلودگی صوتی در اثرحرکت قایق اعلام نموده اند.

در مواقع اضطراری یا در زمان وقوع توفان، درصورت خالی شدن شارژ باتری های خورشیدی، قایق مجهز به یک جفت موتور دیزلی 87 اسب بخاربرای پشتیبانی است.

یکی از قابلیت های شگفت انگیز قایق وجود دو شناور اژدر در زیر بدنه قایق است که سبب حفظ تعادل و جلوگیری از برگشتن قایق در توفانی ترین شرایط آب و هوایی می گردد.

وجود پنل های خورشیدی و استفاده از انرژی پاک سبب جلوگیری از آلودگی هوا شده و این محصول پیشرفته را در زمره وسایل دوست دار محیط زیست قرار داده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 154

به "سفر بدون توقف به دور جهان با قایق تفریحی پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر بدون توقف به دور جهان با قایق تفریحی پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید