رسانه های چینی از افزایش اعتراض های جهانی به تحریم ایران خبر دادند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، ایرنا نوشت: سی سی تی وی تلویزیون چین گزارش کرد انتقادهای بین المللی از آمریکا به دلیل تحریم های سرسختانه علیه ایران و جلوگیری از معاملات مرتبط با دارو و اقلام پزشکی با تهران افزایش یافته است.

رسانه های چینی از افزایش اعتراض های جهانی به تحریم ایران خبر دادند

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

تلویزیون چین روز چهارشنبه در گزارشی خاطر نشان کرد انتقادهای شدید از آمریکا باعث شده است این روزها بعضی از مقام های آمریکایی لحن خود را در قبال تحریم های ایران تغییر دهند به طوری که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از احتمال بازنگری در این تحریم ها خبر داده است.

تلویزیون چین اضافه کرد که وزیر خارجه آمریکا در شرایطی از بازنگری احتمالی در کاهش تحریم های ایران در جریان شیوع ویروس کرونا می گوید که کشورش تحت انتقادهای شدیدی به دلیل تحریم ایران قرار گرفته است.

گزارش ادامه می دهد پمپئو همچنان این ادعا را مطرح نموده است که اقلام دارویی و پزشکی از تحریم ها مستثنی هستند اما در عمل همین تحریم ها مانع تجارت شرکت های دیگر در زمینه دارو و عرضه محصولات پزشکی با ایران شده است.

تلویزیون چین گزارش کرد دولت آمریکا به بهانه فعالیت های منطقه ای، هسته ای و موشکی ایران، فشارهای حداکثری علیه ایران اعمال نموده و مانع روابط تجاری دیگر کشورها با تهران شده است در جالی که مقانات ایران این ادعاهای آمریکا را رد می نمایند.

گزارش می افزاید: در همین حال سختگیری های بسیار شدید دولت آمریکا، بدرفتاری ها و عملکرد وزیر خارجه آن کشور بخصوص در زمینه تروریسم پزشکی و دارویی علیه ایران آنقدر انزجار آمیز بوده که حتی جکسون دایهل سرمقاله نویس واشنگتن پست در وصف او آورده است برخورد پمپئو در جریان همه گیری ویروس، او را به بدترین وزیر خارجه طول تاریخ آمریکا تبدیل نموده است .

او نوشت حتی نزدیکترین متحدان آمریکا نظیر انگلستان خواهان کاهش تحریم ها برای ارسال مواد پزشکی و دارو و دیگر اقلام برای 80 میلیون ایرانی هستند ولی وزیر خارجه آمریکا حتی کرونا را به ابزاری برای فشار حداکثری بر ایران تبدیل نموده است و فکر می نماید از این کار چه نتیجه ای می گیرد.

شینهوا، خبرگزاری رسمی چین هم در مطلبی ریشه همه مسائل را تحریم های آمریکا دانسته و اضافه نموده است که این روش های یکجانبه به نتیجه نمی رسد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 140

به "رسانه های چینی از افزایش اعتراض های جهانی به تحریم ایران خبر دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه های چینی از افزایش اعتراض های جهانی به تحریم ایران خبر دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید