در این کلبه های جنگلی، اقامتی رویایی داشته باشید

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران: خیال کلبه های خیالی در کودکی نمی ماند، حتی توی بزرگسالی هم یک روزی، یک جایی دوباره فکر می کنیم همه زار و زندگی را جمع کنیم، با یا بی خداحافظی، با دست آن ها که دوست شان داریم بگیریم، یا اصلا خود تنهای مان را بیندازیم توی کلبه ای که همواره در خیال ساختیم و پرداخته ایم. کلبه ای که در آن همه چیز کامل است و هیچ تزاحمی در کار نیست، شادی ها با غم ها نیستند و سختی ها با آسانی و موفقیت ها با رنج. همه اش موفقیت است و شادی و آسانی در یک کلبه جنگلی، یک کلبه چوبی، یک کلبه درختی یا حتی یک کلبه شکلاتی.

در این کلبه های جنگلی، اقامتی رویایی داشته باشید

در خیال مان سرانجام بندی داستان زندگی مان مثل فیلم های هالیوودی سرانجام خوش دارد و خودمان قهرمان داستانیم. از آنجا که حتی آخرین تکنولوژی های روز جهان، رویای آدم هایی مثل ما بوده، چرا کلبه این خیال نتواند به واقعیت تبدیل گردد. بعد از خواندن این گزارش حالا شما کلبه هایی را می شناسید که انگار از داستان ها زده اند بیرون و آماده اند تا شما داستان تان را در آن ها تعریف کنید. کلبه هایی که برای اقامت در آن ها کافی است سراغ سایت مکانچی بروید و به صورت آنلاین رزروشان کنید تا خیال تان را زندگی کنید. در اولین ملاقات با هر کدام از کلبه ها اگر فکر کردید قبلا اینجا بوده اید یاد این گزارش بیفتید، چون با خواندن آن یک بار در هر کدام از کلبه ها زندگی نموده اید.

کلبه های سنتی محبوب در تالش/ اقامت با خانواده

دل تان هم سفر می خواهد هم بودن با خانواده، اما جور کردن سفری که همه افراد خانواده با هم باشند توی این دوره و زمانه کار راحتی نیست. اما برای اینکه هر دو را یکجا داشته باشید می توانید کلبه های سنتی محبوب در تالش را انتخاب کنید. اقامتگاهی در روستای گدول که از آنجا که جاده منتهی به آن بن بست است حسابی دنج شده. اینکه چطور قرار است اقامتی میان خانواده را تجربه کنید به این مربوط می گردد اینجا پنج کلبه با فاصله های چهار متری دارد که همه افراد فامیل یکجا زندگی می نمایند و شما مهمان یکی از کلبه ها می شوید.

به قول اهالی این کلبه غریبه بین ما نیست. شاید برای همین است که فقط خانواده ها می توانند این کلبه را برای اقامت رزرو نمایند. هر کدام از افراد فامیل کاری به عهده دارند، چند نفری صبح ها نان می پزند، جوان تر ها دور و اطراف را نشان تان می دهند و می گردانندتان، بچه های فامیل دور و برتان می چرخند و خلاصه انگار که مهمان خانواده خودتان باشید. تا آنجا که اگر فصل مدرسه بچه ها نباشد می توانند خودشان برای تان آشپزی هم بنمایند. هرچند روز های مدرسه بچه ها هم اگر هوس غذای خانگی داشته باشید می توانید از قبل اطلاع دهید تا برای تان تهیه نمایند.

اگر هم خودتان دستی بر آتش دارید تجربه آشپزی در اینجا را از دست ندهید، نه فقط به خاطر اینکه کلبه اجاق گاز و یخچال و سینک ظرفشویی و ظروف آشپزی دارد، بلکه به خاطر مواد کاملا ارگانیکی که می توانید در اختیار داشته باشید، از گوشت و مرغ گرفته تا سبزی مواد اولیه ای است که اهالی روستا خودشان فراوری می نمایند، حالا خودشان نه، یکی دو روستا پایین تر یا بالاتر. اینجا آنقدر همه چیز بکر و طبیعی است که آب لوله کشی هم اب چشمه است. امکانات خواب کلبه سنتی است و رختخواب، اما سرویس بهداشتی فرنگی است و دوش هم دارد، البته اگر سرویس ایرانی هم برای مجموعه و مشترک تعبیه شده. همان طور که آدم از ملاقات خانواده دل نمی نماید، دل کندن از اینجا هم کار راحتی نیست، پس حداقل دو شب را در این اقامتگاه روزرو کنید که پشیمان می شوید.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه های سنتی محبوب در تالش، اینجا را کلیک کنید.

کلبه های گلی ویشارده در لفور/ جاذبه: سبک زندگی

گردشگری تنها به دیدن آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی خلاصه نمی گردد، برخی ها سفر می نمایند تا سبک زندگی های جدیدی را تجربه نمایند. اگر جزو این دسته آخر هستید کلبه های گلی ویشارده در لفور را یک جایی گوشه ذهن تان به خاطر بسپرید. کلبه های 40 متری در روستایی کوچک که جمعیت واقعی روستایی دارد، مردمی که در این روستا زندگی می نمایند و با کار کردن در باغ های پرتقال و شالیزار زندگی های شان را اداره می نمایند. این کلبه ها همگی سرویس های بهداشتی ایرانی دارند و 12 متر تراس که انگار ساخته شده برای بیداری در خنکای شبانه.

هرچند می توانید از رستورانی که به تان پیشنهاد می نمایند غذا سفارش دهید، اما امکانات پخت و پز اینجا کامل است، تا خرید مواد غذایی هم تنها 2 دقیقه فاصله دارید، حتی اگر هوس شیرینی نموده باشید. جاده دسترسی به کلبه ها آسفالت است و هر کلبه ظرفیت 4 نفر را دارد. مجموعه دارای پارکینگ اختصاصی است که جهت تا پارکینگ آسفالت است و بعد از پارک ماشین تا رسیدن به کلبه ها 10 قدم فاصله است. امکان دسترسی خوب به نسل چهارم اینترنت تجربه متفاوتی از سبک زندگی روستایی به شما خواهد داد، در روستا و متصل به جان، انگار که جایی در میانه.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه های گلی ویشارده در لفور، اینجا را کلیک کنید.

کلبه شیروانی ماسال/ زندگی بدون اینترنت

زندگی بدون تکنولوژی و مخصوصا اینترنت از ژانر های مورد علاقه سازندگان فیلم های علمی-تخیلی است، جایی که انگار جهان تمام شده و آدم ها انگار نمی دانند که تا پیش از اینترنت چطوری زندگی می نموده اند. هرچند ما از سر اجبار هم زندگی بدون اینترنت را تجربه نموده ایم، اما اگر خواستید این بار با اختیار خودتان چن روزی فضا های مجازی را ببوسید و بگذارید سر طاقچه می توانید کلبه شیروانی ماسال را برای اقامت انتخاب کنید. پنج کلبه چوبی نزدیک به هم در محوطه ای سبز و بکر و دست نخورده انگار که تصویر روستا های سوییس یا چیزی شبیه جایی که داستان مجموعه تلویزیونی هایدی در آن می گذشت. بکر بودن زندگی در اولسبلنگاه با نبودن آب شهری، گاز لوله کشی و برق تشدید می گردد، آنقدر که این کلبه ها یخچال ندارند.

سبک زندگی ای که اهالی سال هاست آن را حفظ نموده اند. سرویس ایرانی و دوش در کلبه ها مهیاست. کلبه ها با بخاری نفتی گرم می شوند، پتو هم هست، اما در فصل سرد به تجهیزات بیشتری احتیاج دارید که همراه می برید. سیستم سرمایشی هم ندارند، اما درباره این یکی به تجهیزات احتیاج ندارید، این منطقه همواره سال خنک است. آب این منطقه از چشمه است و برای روشنایی از موتور برق استفاده می نمایند و تا بعد از نیمه شب چراغ ها روشن است، اما بعد از خاموشی می توانید از آسمان پاک و پر ستاره ماسال لذت ببرید. دیدن طلوع خورشید را در این ارتفاع از دست ندهید.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه شیروانی ماسال، اینجا را کلیک کنید.

اقامتگاه ریژنه/ گوراب زرمیخ و مه

به جای اینه توی چهاردیواری خانه از خواب بیدار شوید، چشم تان را که باز می کنید می بینید مه تا زمین رسیده و انعکاسش توی آب برکه پیداست، صدای رود و پرنده و گاو های همسایه یکی در میان به گوش می رسد. دست و روی تان را توی رودخانه ای می شویید که تا همین چند دقیقه پیش مرغ های ماهیخوار ازش ماهی می گرفتند. می نشینید پای سفره ای که شیر و ماست و پنیرش محصول گاو های همسایه ست، نان را صبح زود توی تنور برای تان پخته اند و زحمت نیمرو را هم همان مرغ هایی کشیده اند که دور و برتان می پلکند. این تصویر نه خواب است و نه خیال، اگر چند روزی را در کلبه چوبی ریژنه یا همسایه اش وینه بگذرانید. اقامتگاهی در روستای مرکیه در منطقه گوراب زرمیخ در 7 کیلومتری صومعه سرا. روستایی که مردمش با کشت برنج روزگار می گذرانند و به آرامی طبیعتی اند که در اقامت تان تجربه می کنید. کلبه ویژنه دو اتاق خواب دارد با ظرفیت میانگین 8 نفر.

البته سر جمع سه تا تخت یک نفره عظیم دارد، اما از سرویس بهداشتی چیزی کم ندارد، هم سرویس ایرانی دارد و هم فرنگی و هم حمام مجزا. سیستم گرمایشی کلبه چوبی ریژنه هم همه سال به راه است. هر کلبه جنگلی علاوه بر تلویزیون و مبلمان و یخچال و فریزر، گاز و مختصری لوازم آشپزخانه دارد که بتوانید برای خودتان آشپزی کنید، اما اگر روز های اقامت و سفر را به خودتان استراحت داده اید نگران خورد و خوراک تان نباشد. باز هم غذا های محلی با مواد تازه با شما فاصله ای ندارد. مرغ ترش، سبزی پلو و ماهی، دلمه، میرزاقاسمی فقط بخشی از منوی کلبه جنگلی ریژنه است که می توانید برای ناهار و شام انتخاب کنید.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین اقامتگاه ریژنه، اینجا را کلیک کنید.

کلبه های 40 متری عادل در سوادکوه/ کلبه روی آب

کلبه های عادل انگار قرار بوده یک تصویر خیالی را واقعی کند، تصویری از کلبه هایی که روی درخت یا روی آب ساخته می شوند. غیر از کلبه ای که 10 پله از زمین فاصله گرفته، بقیه، یعنی دو تای دیگر روی برکه ای با آب راکد ساخته شده اند، برکه ای که ماهی های کوی ژاپنی دارد. فقط اگر اردیبهشت تا اوایل پاییز اینجا باشید می توانید غذا خوردن این ماهی ها را تماشا کنید، چون بقیه سال در خواب زمستانی اند. ماهی ها، اما تنها جاذبه کلبه های عادل نیستند. پایین کلبه رودخانه است و مرغ، خروس، سگ، گربه، گوسفند، حیوان هایی هستند همین جا نگهداری می شوند و قرار است تصویری از زندگی مرتع نشینی همسایه ها برای تان تداعی نمایند.

مردمی که شغل شان دامپروری است و با تعداد زیادی گاو و گوسفند، مرغ و خروس و بوقلمون و اردک زندگی شان را تامین می نمایند. هرچند فضای کلبه های حسابی دنج است، اما فرصت هم صحبتی با این مردم را از دست ندهید، به خصوص که اینجا دیگر از اینترنت و تلفن خبری نیست و فقط خودتان هستید و خودتان. قبل از رفتن به این کلبه چوبی همه چیز هایی زا که احتیاج دارید با خودتان ببرید که تا اولین جای تامین مواد غذایی 3 کیلومتر فاصله دارید و تا اولین شهر، یعنی مرزیکلا 20 کیلومتر. البته در این کلبه چوبی امکانات رفاهی مهیاست، کلبه های سرویس ایرانی و فرنگی و حمام و تختخواب دارند.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه های عادل در سوادکوه، اینجا را کلیک کنید.

کلبه درختی در جنگل هیرکانی/ کودک درونت را شاد کن

کلبه چوبی که دو، سه متر از زمین فاصله بگیرد و میان درختان باشد همان قدر که می گردد کلبه چوبی و کلبه جنگلی صدایش کرد، می توان به ش نام کلبه درختی هم داد. آن هم نه یک کلبه درختی معمولی، کلبه درختی که سرویس فرنگی و دوش دارد و با بخاری گازی گرم می گردد. هرچند این کلبه جنگلی اجاق گاز هم دارد، اما برپا کردن بساط کباب بیرون از آن چیز دیگری است، به خصوص که اینجا مصرف هیزم تان نامحدود است و می توانید آتش تان را همه شبانه روز روشن نگه دارید. حیاط خلوت این کلبه جنگلی یکی از عمیق ترین بخش های جنگل های هیرکانی است، جنگلی که کیلومتر ها ادامه دارد و تویش باید دنبال نور و آسمان بگردید.

این فضای کم نور را اضافه کنید به درخت های انجیری که محلی های به شان پئی می گویند، درختانی که شاخه هایش توی هم گره می خورد و محصولش می گردد هنر های تجسمی طبیعی. ترکیبی که می تواند آنقدر شما را به خیال ببرید که زمان از دست تان در برود. این جنگل خیال انگیز هرچند مثل کلبه دور تا دورش فنس کشی نشده، اما آنقدر امن و امان است که جان می دهد برای کمپ، یعنی می توانید با خیال راحت یک شب از اقامت تان را هم در جنگل بگذرانید. میزبان های شما اینجا باغداری، کشاورزی و دامداری هم می نمایند، هم برای خودشان، هم برای شما، چون اینطوری امکان این را پیدا می کنید که با بره ای رفیق شوید، خیار های آفریقایی و دیگر صیفی جات را ببینید، در فروردین چای بچینید و پاییز و زمستان بروید سراغ پرتقال ها و نارنج هایی که فقط به خاطر شما روی درخت ها مانده اند.

اگر می خواهید به مناسبت های گوناگون مثل تولد، سالگرد ازدواج و هر مناسبت خوشایند دیگری کسی را غافلگیر کنید، می توانید حسابی روی میزبان ها حساب کنید. از چند تا بادکنک و کیک گرفته تا گل آرایی و موزیک و نورپردازی. از آنجا که این کلبه جنگلی 6 کیلومتر با شهر، یعنی لاهیجان فاصله دارد و حتی 700 متر از جاده دسترسی اش خاکی است و حتی نزدیک ترین سوپرمارکت و نانوایی در سه کیلومتری اش واقع شده است، یادتان باشد که هر چیزی لازم دارید را قبل از رسیدن به کلبه تهیه کنید. هرچند می توانید ماشین تان را در 100 متری کلبه پارک کنید، اما از جای پارک تا این کلبه جنگلی باید حدود 70 پله را طی کنید، پس حواس تان به میزان خرید و وسایل باشد. کسی که سرایداری کلبه را به عهده دارد یک آشپز حرفه ای است، هرچند برای تان آشپزی نمی نماید، اما می توانید از تجربه های آشپزی اش بهره ببرید.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه درختی در جنگل هیرکانی، اینجا را کلیک کنید.

کلبه دوبلکس ماسال/ بیا همسایه شویم

میزبان کلبه چوبی دوبلکس ماسال وقتی برای اسکان مهمان هایش در فصل سرد جا نداشت به فکر افتاد یک کلبه چوبی کنار خانه خودش بسازد، برای همان مهمان ها که گرما را در کلبه های ییلاقی سر می کردند حالا در همسایگی میزبان جایی برای آرامش و سکوت در سرما هم دارند. همسایه ای که می تواند تنها با مهربانی مهمان ها را پاگیر کند تا اقامت شان را طولانی تر نمایند. کلبه دوبلکس ماسال حسابی جا دار و عظیم است و هر طبقه سرویس بهداشتی و حمام مجزا دارد، طبقه هایی که با 12 تا 15 پله از هم جدا می شوند، بخاری گازی، کولر پنجره ای، تراس، مبلمان و تخت امکاناتی است که فضای داخلی کلبه را از فضای طبیعی و بکر بیرون جدا می نماید.

هرچند در این کلبه یخچال، اجاق گاز و امکانات پخت و پز هم وجود دارد، اما غذا را به میزبان و همسایه تان بسپرید تا دستپخت یک مادر را چشیده باشید. این کلبه در در روستای سیاهدول شهرستان ماسال واقع شده است و تا اولین فروشگاه 6 کلیومتر فاصله دارد. برای همین اگر به چیزی جز مواد غذایی محلی احتیاج دارید، قبل از اقامت باید تهیه کنید. جهت دسترسی تا اقامتگاه حدود 30 متر جاده خاکی ماشین رو دارد، اما ماشین را می توانید در حیاط اقامتگاه پارک کنید. از اینجا تا ماسوله و قلعه رودخان 30 دقیقه و تا ساحل گیسوم 45 دقیقه راه دارید.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه دوبلکس ماسال، اینجا را کلیک کنید.

کلبه چوبی ترنج/ جنگل، درِ اول

کلبه چوبی ترنج کلبه ای است در دامنه کوه، درست جایی که قرار است کوه و جنگل با هم آغاز بشوند، آنقدر این موقعیت منحصر به فرد است که می شد در آدرس این کلبه نوشت: ورودی جنگل، درِ اول. اقامت در این کلبه جنگلی یعنی تا فاصله حدود 50 متری شما کلبه دیگری نیست، یعنی این کلبه وسط مساحتی حدود 1500 متر مربع قرار گرفته. هرچند اولین خانه هایی که بعد از 50 متر می بینید هم غریبه نیستند و به واسطه نسبتی که با میزبان دارند، خودشان را میزبان شما می دانند آداب میزبانی را فراتر از آنچه انتظار دارید به جا می آورند.

مردمی که شغل شان دامداری و کشاورزی است. درفاصله 700 تا 800 متری از کلبه می توانید لبنیات تازه که محصول دام های مردم همین منطقه است را تهیه کنید، اما اگر به چیز بیشتری احتیاج داشتید ضروری است یک کیلومتری از کلبه فاصله بگیرید. هرچند اینجا چسبیده به جنگل اید، اما تا ییلاقات ماسال تنها 15 دقیقه فاصله دارید و تا دریا 30 دقیقه. شاید برای اینکه به همه این ها برسید ضروری است که حداقل دو شب را برای اقامت در این کلبه رزرو کنید. جاده دسترسی به کلبه آسفالت است و فقط 60 متر از راه باید جهت خاکی و همواری را برای رسیدن خودرو تا جلوی کلبه طی کنید.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه چوبی ترنج، اینجا را کلیک کنید.

کلبه چوبی الیزه در سوادکوه / میزبان: رویای یک کودک

آدم هایی که رویای کودکی شان را زندگی می نمایند زیاد نیستند، نه اینکه زندگی با همه شان سر جنگ داشته باشد. آدم ها عظیم که می شوند اصلا یادشان می رود که در بچگی می خواستند چه کار ها بنمایند. کلبه چوبی الیزه، اما محصول رویایی است که فراموش نشده. کودکی که همواره دوست داشته برای خودش کلبه چوبی بسازد و در آن زندگی کند. برای همین هم در 15 سالگی با چوب خانه ای می سازد، هرچند غیرقابل سکونت، اما آغاز تحقق یک رویا. حالا هرچند آن کودک ساکن هیچ کدام از این کلبه های چوبی نیست، اما مهمان ها می توانند این رویای محقق را تجربه نمایند. سکونت در کلبه ای میان باغ مرکبات، در حدفاصل شهر شیرگاه و شهر بابل (بابلکنار) شهر مرزیکلا.

ظرفیت کلبه های 40 متری الیزه چهار نفر است و کلبه ها چهار متر از هم فاصله دارند و تختخواب ها با سه پله از سالن جدا می شوند و همگی سرویس ایرانی و فرنگی و حمام دارند. هر کدام از کلبه ها را که انتخاب کنید تراس و چشم انداز یکسان دارند. اولین جایی که بتوانید مواد غذایی و اینجور چیز ها را تهیه کنید 2 کیلومتر از کلبه ها فاصله دارد، برای همین بهتر است قبل از رسیدن فکر همه چیز را نموده باشید، البته نگران نباشید، قرار نیست گرسنگی بکشید، آشپزخانه و سفره خانه ای نزدیک مجموعه است که می توانید بروید سراغش. اگر آخر هفته را برای اقامت در این کلبه ها انتخاب کنید می توانید مرد بالغی را ببینید هر هفته به رویای کودکی اش، که حالا فراموش شده، سر می زند.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه چوبی الیزه در سوادکوه، اینجا را کلیک کنید.

کلبه جنگلی کیدوان در سرولات/ سلام نوستالژی

معلوم نیست رستوران خاورخانم معروف تر است یا روستای سرولات. روستایی جنگلی نزدیک به شهر چابکسر که در منطقه ای توریستی. کلبه جنگلی کیدوان جایی است بعد از رستوران خاورخانم. وقتی که رسیدید ماشین تان را جلوی در سرایداری پارک کنید و اقامت را آغاز کنید، البته بعد اینکه حدود 30 پله را بالا رفتید. تا شعاع 500 متری از کلبه جز شما و کلبه ای که انتخاب نموده اید کسی نیست. کلبه ای که هم درون و بیرونش می تواند حسابی حس نوستالژی تان را تحریک کند و وادارتان کند از همه جا عکسی ثبت کنید. زندگی در این کلبه قرار است شما را حسابی از زندگی شهری جدا کند.

برای مشاهده عکس ها، توضیحات بیشتر و و رزرو آنلاین کلبه جنگلی کیدوان در سرولات، اینجا را کلیک کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 327

به "در این کلبه های جنگلی، اقامتی رویایی داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این کلبه های جنگلی، اقامتی رویایی داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید