خبرنگاران حریرچی:همکاری مردم آمار مبتلایان به کرونا را کاهش داد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، دزفول- خبرنگاران - قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همکاری خوب مردم در کنار تدابیر اتخاذ شده دولت توانست آمار مبتلایان به بیماری کرونا را در کشور کاهش دهد.

خبرنگاران حریرچی:همکاری مردم آمار مبتلایان به کرونا را کاهش داد

ایرج حریرچی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: مردم در عمل به تصمیمات اتخاذ شده و تدابیری که از سوی دولت برای مهار بیماری کرونا اندیشیده شد همکاری خوبی داشتند که این همکاری دوجانبه منجر به کاهش تعداد مبتلایان در بیشتر استان های کشور شد.

وی اضافه نمود: فرایند ابتلا به ویروس کووید 19 از ابتدای اردیبهشت در کل کشور نزولی شده است با این وجود در این فرایند نزولی شاهد موارد افزایش جزئی تا متوسط و در بعضی موارد قابل توجه تا آخر تابستان در استانها خواهیم بود اما این به معنی این نیست که به فرایند نزولی کشور خدشه ای وارد شود.

قایم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:کماکان در استان خوزستان با فرایند افزایش بیماری کرونا روبرو هستیم که این افزایش به دلیل است که اپیدمی کرونا در خوزستان دیرتر از سایر استانها آغاز شد و با تاخیر همراه بوده است.

وی گفت: شرایط مبتلایان به کرونا در استان خوزستان از نظر میزان ابتلا خیلی شدید نیست و در شرایط شیوع متوسط و کمی بالاتر از متوسط است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فرایند مدیریت بیماری در استان خوزستان آغاز شده و درصد بستری به حدود 1.2رسیده است که امیدواریم در 2 هفته آینده به زیر یک درصد برسد و کنترل شود.

وی اضافه نمود: مردم خوزستان با فشار بیشتری روبرو شدند چون تعطیلی های اسفند و فروردین را تحمل کردند و هم تعطیلات کنونی را تحمل می کنند این در حالی است که در این استان ویژگی های قومی و عشیره ای زیاد است و آیین های عزاداری، جشن و دید و بازدید عید بیشتر از سایر استانها است که امیدواریم این موارد موجب افزایش دوباره آمار مبتلایان به کرونا در خوزستان نشود ضمن اینکه انتظار می رود مردم در مراسم عزا و عروسی شرکت نکنند تا تعداد مبتلایان به حداقل برسد.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شرایط فعالیت اصناف نیز گفت: چون اصناف تاثیر اقتصادی زیادی در کشور دارند و بیشتر آنها پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند نمی توان تعطیلی آنها را تداوم بخشید.

حریرچی یکشنبه شب در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول شرکت کرد و سپس از طریق فرودگاه دزفول راهی تهران شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 273

به "خبرنگاران حریرچی:همکاری مردم آمار مبتلایان به کرونا را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حریرچی:همکاری مردم آمار مبتلایان به کرونا را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید