شرکت های اینترنتی بزرگترین برندگان قرنطینه کرونا

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، اعمال قرنطینه اجباری در قزاقستان، مردم را به اختصاص زمان بیشتری در فضای آنلاین وا داشته و همین امر باعث شده است که شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی از قِبَل بحران کرونا ذی نفع شوند.

شرکت های اینترنتی بزرگترین برندگان قرنطینه کرونا

به گزارش نشریه آستانه تایمز، شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت در قزاقستان از ماه ژانویه تا آوریل (دی 98 تا فروردین 99)، در مجموع 247 میلیون و 900 هزار دلار کسب درآمد کرده اند. این مبلغ در مدت مشابه سال 2019، رقم 217 میلیون و 900 هزار دلار بود.

شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی 37 درصد از مجموع خدمات مخابراتی در قزاقستان را تامین می کنند. در واقع، هزینه حجم کلی خدمات مخابراتی در این کشور از ژانویه تا آوریل به 679 میلیون و 500 هزار دلار رسیده که 11.6 درصد بیش از مدت مشابه در سال 2019 است.

خدمات تلفن همراه در این کشور در جایگاه دوم قرار گرفته است و رقم 180 میلیون و یکصد هزار دلاری را نشان می دهد که 26.5 درصد از مجموع خدمات مخابراتی را تشکیل می دهد.

با یک اختلاف قابل توجه، درآمد حاصل از خدمات انتقال اطلاعات از طریق کابلی و وایرلس (بی سیم) در این کشور مبلغ 41 میلیون و 500 هزار دلار تخمین زده شده است.

تعداد مشترکین اینترنت ثابت در قزاقستان به 2.6 میلیون رسیده که 3.7 درصد طی سال جاری رشد داشته، در حالی که تعداد مشترکین تلفن همراه به 24.5 میلیون نفر کاهش یافته است.

به اعتقاد اولژاس تولئوف (Olzhas Tuleuov) مدیر مرکز تحقیقات مالی کاربردی قزاقستان، بخش خدمات اینترنتی، برنده بیماری همه گیر کووید - 19 است، برخلاف بخش خصوصی که به دلیل تمهیدات قرنطینه ای و محدودیت های اعمال شده متحمل زیان شده است.

وی افزود: دورکاری، نیاز مشاغل به برقراری ارتباط با مشتریان به صورت آنلاین و دیگر فاکتورهای مرتبط با کرونا در قزاقستان، تقاضا برای ارتباطات را کاهش نداده، بلکه در واقع باعث افزایش آن در برخی موارد شده است.

وی گفت: در مجموع، صنعت ارتباطات در قزاقستان بهترین دوره رشد را از آغاز سال 2015 تا به امروز تجربه می کند. از اینرو، در سه ماهه نخست سال جاری، شاخص حجم فیزیکی خدمات ارتباطی در این کشور 10 تا 11 درصد رشد داشته که بیشترین ارزش طی 5 سال گذشته بوده است.

دولت قزاقستان همچنان به افزایش دسترسی به اینترنت باند پهن (broadband) در قالب برنامه دیجیتالی اش ادامه می دهد. در حال حاضر 118 شهر و 4 هزار و 325 روستا در قزاقستان به خدمات اینترنت باند پهن دسترسی دارند که شامل شبکه های کابل فیبر نوری است که به صورت 3G و 4G خدمات می دهند.

در واقع، اهمیت موضوع فاصله گذاری اجتماعی و رعایت مقررات قرنطینه موجب شد نه تنها در قزاقستان بلکه در سراسر جهان مردم از ارتباطات پرهیز کرده و بر رابطه با یکدیگر در محیط های مجازی و استفاده بیشتر از فضای مجازی تحت وب متمرکز شوند.

ترس از گسترش بیماری کرونا موجب شد اشتراک گزاری تجربیات و یافته های علمی و تجربی پیشگیرانه برای عدم ابتلا به این ویروس مرگبار و نیز راه های درمان آن، مردم را به اشتراک گذاری هرچه بیشتر اطلاعات مربوطه در فضای مجازی ترغیب و یا در واقع مجبور کند، چرا که ارتباط فیزیکی و تبادل اطلاعات در محیط واقعی به خودی خود یکی از مهم ترین عوامل انتشار و واگیری این بیماری به شمار می رود، به همین دلیل همواره نه تنها در این کشور بلکه در سراسر جهان توصیه می شود شهفرایندان اقدامات مقابله ای با کرونا را به اشتراک عمومی بگذارند.

بطور مثال در هشتم خرداد ماه سال جاری بود که معاون وزیر بهداشت قزاقستان با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های علمی برای مقابله با ویروس کرونا بر اشتراک گذاری اطلاعات برای مقابله در محیط های مجازی تاکید کرد و گفت: دانشمندان و متخصصان کشورهای مختلف باید همکاری نزدیک در این زمینه داشته باشند؛ این دستاورد اصلی در موفقیت برای مقابله با موج دوم بیماری در آینده خواهد بود.

به گزارش ایرنا، اولشاس ابیشو، پنجشنبه دو هفته قبل در دومین روز از هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در کشورهای اسلامی که به صورت مجازی و به همت بنیاد مصطفی (ص) برگزار شد، با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های علمی برای مقابله با کرونا گفت: هفتمین نشست استپ تجربه ای خوب از توسعه همکاری های دانشمندان جهان در خصوص تبادل تجربیات در این برهه از زمان است.

وی ضمن تاکید بر اینکه ویروس کرونا خسارات زیاد جانی و مالی در جهان داشته است، با اشاره به ارائه آموزش ها و نظارت های بهداشت عمومی به شکل دیجیتالی گفت: همکاری با متخصصان از کشورهای دیگر می تواند به کنترل فرایند این بیماری در کشورها کمک کند و به این ترتیب تولید واکسن کرونا با همکاری و هم افزایی کشورها ممکن است.

ابیشو ادامه داد: این نشست یکی از بهترین اقدامات و تجربه ای خوب برای همکاری دانشمندان در زمینه علمی است و باور داریم با ابتکارات فناورانه و دستاوردهای علمی می توانیم بر این بیماری غلبه کنیم.

وی افزود: یک اقدام بسیار مهم در زمینه جلوگیری از انتقال این ویروس، اطلاع رسانی به افراد از روش های مجازی تحت وب است، سعی کنیم در خانه بمانیم و افراد مبتلا را در بیمارستان ایزوله کنیم.

ابیشو یادآور شد: بهداشت دیجیتال کمک کرده به قزاقستان که اقدام سریع انجام دهد و کشور نیز با اپیدمیولوژیست ها و دانشمندان زیادی برقرار کرده است، قزاقستان از همه دانشمندان حمایت می کند و ما می توانیم با کنار هم به این بیماری پیروز شویم.

هفتمین دوره نشست استپ شامل سخنرانی کلیدی برگزیدگان دوره های پیشین جایزه مصطفی(ص)، شامل پروفسور جکی یینگ، پروفسور اوگور شاهین، استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینز آلمان، حسین بهافرایند استاد زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی در پژوهشگاه رویان و محمد عبدالاحد، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه تهران و پنل های تخصصی با مشارکت کارشناسانی از کشورهای مختلف و ارائه مقاله متخصصان در زمینه های مرتبط نیز هست.

در این دوره از نشست استپ کارشناسان بیماری های عفونی و اساتید دانشگاه و متخصصان همراه با اساتیدی از کشورهای هند، ترکیه، ژاپن، چین، اندونزی، مالزی، ایران و آذربایجان تجربیات خود را در درمان این بیماری به اطلاع یکدیگر می رسانند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 294

به "شرکت های اینترنتی بزرگترین برندگان قرنطینه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های اینترنتی بزرگترین برندگان قرنطینه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید