حقه ترامپ برای سوم نوامبر

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، ایرنا نوشت: یک نشریه انگلیسی با اشاره به محدودیت قانونی دونالد ترامپ درباره جابه جایی تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نسبت به احتمال دخالت او در نحوه برگزاری انتخابات هشدار داد.

حقه ترامپ برای سوم نوامبر

به گزارش ایندیپندنت، جو بایدن رقیب دمکرات دونالد ترامپ سه ماه پیش به طرفدارانش هشدار داده بود که ترامپ کوشش خواهد نمود انتخابات ماه نوامبر را به تاخیر انداخته و برای این کار بهانه ای می تراشد. به گفته او این تنها روشی است که ترامپ گمان می نماید پیروز خواهد شد

ایندیپندنت در ادامه نوشت: اظهارات بایدن در آن موقع باعث تعجب شد اما در شرایطی که بحران کرونا بسیاری از برنامه ها و جلسات مهم در سطح بین المللی را به تاخیر انداخته، این سووال مطرح است که آیا درخواست ترامپ هم مضحک به نظر می رسد؟

بنابر این گزارش، ترامپ قدرت جابه جایی و یا تعویق تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را ندارد؛ چون بر اساس قانون اساسی آمریکا قدرت مشخص زمان، مکان و نحوه برگزاری انتخابات در اختیار کنگره است.

دکتر اروین چمرینسکی رئیس دانشکده حقوق دانشگاه برکلی در این باره می گوید حتی اگر کنگره هم با تعویق انتخابات موافقت کند این بدین معنا نیست که ترامپ می تواند فراتر از دوره خود رئیس جمهوری آمریکا بماند.

او با بیان اینکه ترامپ به لحاظ قانونی اجازه تاخیر در انتخابات را ندارد اضافه کرد: حتی اگر انتخابات به تعویق بیفتد اما دوره ریاست جمهوری او در تاریخ 20 ژانویه 2021 (2 بهمن 1399) به انتها می رسد. بنابراین اگر تا آن موقع رئیس جمهوری و معاونش انتخاب نشدند رئیس مجلس نمایندگان، به طور موقت رئیس جمهوری می گردد.

ترامپ پیشتر در واکنش به اتهام جو بایدن درباره تاخیر انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که مشتاقانه چشم انتظار انتخابات آبان ماه است و این تارخ را تغییر نخواهد داد. او گفته بود: من هرگز به فکر تغییر تاریخ انتخابات نبودم. چرا باید این کار را بکنم؟ سوم نوامبر عدد خوبی است. نه من مشتاق این تاریخ هستم و این ها تهمت است.

اما به نوشته ایندیپندنت، اینک به نظر می رسد که سوم نوامبر برای ترامپ چندان عدد خوبی نیست؛ چون نتیجه نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که جو بایدن در بسیاری از ایالات هایی که انتظار می رفت ترامپ به سادگی در آنجا پیروز گردد پیشتاز است.

بر اساس این گزارش، محبوبیت بایدن در ایالت های فلوریدا و پنسیلوانیا 9 درصد بیشتر از ترامپ است. در ایالت جورجیا نیز محبوبیت ترامپ و بایدن، در حالی شانه به شانه است که این منطقه در 30 سال گذشته در قبضه جمهوری خواهان بوده است.

نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک هم نشان می دهد که بایدن با 13 درصد رای بیشتر، پیروز انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

دونالد ترامپ پنجشنبه گذشته با ادعای احتمال تقلب و ناسالم بودن انتخابات، برگزاری انتخابات به وسیله پست را رد نموده و خواهان تعویق در برگزاری انتخابات 2020 شده است.

او در توئیتی نوشت: با روش رای گیری به وسیله پست (نه رای گیری غیابی که خوب است)، سال 2020 شاهد غیردقیق ترین و جعلی ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا در توئیت مذکور ادامه داد: این انتخابات بیش از همه برای آمریکا شرمساری به بار خواهد آورد. انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به صورت مناسب، امن و سالم رای بدهند، به تاخیر بیندازید.

ترامپ پیشتر در توئیت دیگری، دمکرات ها را مشتاق برگزاری انتخابات با رای گیری به وسیله پست خوانده و گفته بود که در این روش امکان تقلب به میزان زیادی وجود دارد. او در این توییت از جمهوری خواهان خواسته تا با تمام قوا از برگزاری انتخابات به روش پست جلوگیری نمایند.

نشریه انگلیسی ایندیپندنت نوشت؛ مخالفت ترامپ با رای گیری به وسیله پست باعث خواهد شد تا دولت او خدمات پست آمریکا را تضعیف کند. یک سخنگوی کاخ سفید هم هشدار داده که رئیس جمهوری آمریکا هیچ لایحه اقتصادی مرتبط با سازمان پست این کشور را امضاء نخواهد نمود.

بنابراین به نوشته این نشریه انگلیسی، پرسشی درباره زمان برگزاری انتخابات ماه نوامبر مطرح نیست بلکه نحوه برگزاری انتخابات است.

انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در این کشور خواهد بود که قرار است در 3 نوامبر 2020 (13 آبان 1399) برگزار گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 393

به "حقه ترامپ برای سوم نوامبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقه ترامپ برای سوم نوامبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید