تفاهم نامه همکاری میراث فرهنگی با شهرداری کهک به امضا رسید

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، میراث آریا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، تفاهم نامه همکاری میراث فرهنگی با شهرداری کهک به امضا رسید.

تفاهم نامه همکاری میراث فرهنگی با شهرداری کهک به امضا رسید

علیرضا ارجمندی در مراسم امضا تفاهم نامه که در مجموعه تاریخی خانه ملاصدرا برگزار گشت، توضیح داد: این تفاهم نامه به مدت یک سال بین میراث فرهنگی قم با شهرداری کهک اعتبار خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم ادامه داد: همکاری برای اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی، هنری و گردشگری، کوشش برای ایجاد بازارچه صنایع دستی موقت و فصلی، همکاری در برگزاری دوره های آموزشی و گردشگری از جمله تعهدات این اداره کل است که در متن تفاهم نامه گنجانده شد.

ارجمندی توضیح داد: نگهداری از مجموعه تاریخی و عدم دخل و تصرف در آن، همکاری با سمن ها، تشکل ها و انجمن های گردشگری برای معرفی بهتر مجموعه تاریخی، اجرای جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی، نگهداری از فضای سبز مجموعه از جمله تعهداتی است که طبق تفاهم نامه، طرف قرارداد برعهده گرفته است.

او ادامه داد: علاوه بر خانه ملاصدرا، بنای عصارخانه و بنای حلوایی هم که در جنب این خانه قرار گرفته است، برای استفاده بهینه با رویکرد برنامه های فرهنگی، آموزشی و گردشگری جزیی از تفاهم نامه همکاری محسوب می گردد.

او با بیان اینکه خانه تاریخی ملاصدرا ظرفیت گردشگری بین المللی را دارد، گفت: ملاصدرا از فلاسفه مشهور عصر صفوی است که به علت عقاید خاص او را از مدرسه اخراج و در نهایت تبعید کردند و مدت پنج یا هفت سال در کهک در تبعید زیست اما هرگز تحقیق و پژوهش را رها نکرد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1241

به "تفاهم نامه همکاری میراث فرهنگی با شهرداری کهک به امضا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری میراث فرهنگی با شهرداری کهک به امضا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید