ترور خبرنگار معروف در مبارزه با مافیا

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، پیتر آر دفریز خبرنگار معروف هلندی که اخبار گروه های تبهکاری را پوشش می داد، در آمستردام ترور شد.

ترور خبرنگار معروف در مبارزه با مافیا

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یورونیوز، پیتر آر دفریز خبرنگار معروف هلندی که اخبار گروه های تبهکاری را پوشش می داد، در آمستردام ترور شد.

او هنگام ترک یک استودیوی تلویزیونی که به اسم مهمان در آنجا حضور داشت، مورد اصابت حداقل 5 گلوله نهاده شد و به شدت زخمی شد. به گفته شاهدان، آقای دفریز از ناحیه سر هم مورد اصابت گلوله نهاده شده است.

در پی این حادثه، پلیس هلند از بازداشت سه مظنون از جمله فرد تیرانداز اطلاع داد اما جزئیات بیشتری در خصوص افراد بازداشت شده و انگیزه های احتمالی این سوء قصد ارائه نکرد.

به گفته شهردار آمستردام، دفریز 64 ساله در حال حاضر برای زنده ماندن می جنگد. آقای دفریز که به علت نقشش در پیگیری پفراینده های جنایی در هلند شناخته می گردد، پیشتر در چندین مورد تهدید شده بود.

این خبرنگار معروف حوزه جنایی اخیراً به پفراینده گروهی رسیدگی می کرد که رهبرش رضوان الطاغی است. رضوان الطاقی که از او به اسم تبهکاری خطرناک در هلند یاد می گردد در سال 2019 در دبی بازداشت و تحویل هلند شد.

مارک روته، نخست وزیر هلند با بیان اینکه سوء قصد به آقای دفریز تکان دهنده و غیرقابل تصور است، گفت که حمله به یک روزنامه نگار شجاع، حمله به آزادی مطبوعات است.

فردیناند گراپرهاوس، وزیر دادگستری هلند هم گفت که روز ترور آقای دفریز یک روز سیاه نه تنها برای افراد نزدیک به او بلکه برای آزادی مطبوعات است.

او در ادامه گفت که دولت هلند خواستار آزادی عمل روزنامه نگاران برای انجام هر تحقیقی در این کشور هستند اما به گفته او این فرایند با ترور آقای دفریز تضعیف شده است.

نماینده کمیته حفاظت از روزنامه نگاران که در آمریکا مستقر است هم گفت که روزنامه نگاران در اتحادیه اروپا باید بتوانند درباره جرم و فساد، بدون نگرانی از امنیت شان تحقیق نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 979

به "ترور خبرنگار معروف در مبارزه با مافیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترور خبرنگار معروف در مبارزه با مافیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید