تور ویتنام: برترین فعالیت هایی که می توان در هوئه، مرکز باستانی ویتنام انجام داد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، هوئه، شهری در مرکز کشور ویتنام و یکی از مستعمره های سابق کشور فرانسه است که با جاذبه های متعدد گردشگری و غذاهای لذیذ و متنوع محلی، مقصدی خارق العاده برای سفر در این کشور به شمار می آید.

تور ویتنام: برترین فعالیت هایی که می توان در هوئه، مرکز باستانی ویتنام انجام داد

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام تجربه کنید و از شهرهای هوشی مین و هانوی ویتنام دیدن کنید.

اگر به تاریخ و غذاهای ویتنامی علاقه دارید، مطمئن باشید که عاشق شهر هوئه (Hue) خواهید شد. این شهر که در گذشته، مرکز کشور ویتنام بوده است، مقصدی بی نظیر برای امتحان کردن بهترین غذاهای محلی در کل کشور به شمار می آید. جالب است بدانید که این شهر، خواهرخوانده بندر انزلی در استان گیلان است.

معروفیت اصلی شهر هوئه، مربوط به گردشگری غذایی است؛ اما چیزهای بسیاری برای تماشا در این شهر مرکزی ویتنام در کرانه رودخانه پرفیوم (Perfume River) وجود دارند. با خبرنگاران همراه شوید و بهترین جاذبه های گردشگری هوئه را که شاهد یکی از مرگبارترین و طولانی ترین نبردها در جنگ ویتنام بوده است، بشناسید.

در میان برجسته ترین مکان های تماشای هوئه در مرکز کشور ویتنام، می توان به شهر وسیع و تاریخی قرن نوزدهمی امپراطور (Imperial City) و مقبره های سلطنتی اشاره نمود که اجساد 9 امپراطور از 13 امپراطور سلسله نگوین را در خود جای داده اند.

در ادامه لیستی از بهترین کارهایی که می توان در هوئه، مرکز باستانی ویتنام انجام داد را به شما ارائه خواهیم کرد تا در سفر به این شهر جادویی، راهنمای شما باشد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 • از قهوه نمکی لذت ببرید
 • از شهر امپراطور تماشا کنید
 • بان بو هوئه را امتحان کنید
 • به کاوش در مقبرههای سلطنتی بپردازید
 • از معبد بودایی تین مو بازدید کنید
 • در بازار دونگ با بگردید
 • از خوردن بانح هوئه غافل نشوید
 • کُم هِن و چه باپ را در جزیره کُن هِن امتحان کنید
 • از یک پارک آبی متروکه تماشا کنید
 • غذاهای سنتی و سلطنتی هوئه را امتحان کنید

1. از قهوه نمکی لذت ببرید

به احتمال زیاد، نام کا فه ترونگ (ca phe trung) یا قهوه تخم مرغی در هانوی، مرکز ویتنام به گوشتان خورده است، اما آیا تا به امروز چیزی از کا فه موی (ca phe muoi) هوئه شنیده اید؟

کا فه موی، درست مانند قهوه تخم مرغی، یک نوآوری خانگی قهوه است که منحصر به شهر هوئه می گردد. معنی کلمه کا فه موی، قهوه نمکی است. این نوشیدنی، در واقع یک نوع قهوه با یخ است که با فیلتر کردن قهوه ویتنامی در یک مخلوط شیر تخمیرشده، نمک و پودر کاکائو درست می گردد.

ترکیب قهوه و نمک در لحظه اول به نظر عجیب و غریب می رسد؛ اما جالب است بدانید که این دو ماده با یکدیگر، ترکیبی منحصربه فرد و دلچسب را خلق می نمایند. نمک، شیرینی کاکائو و شیر و بعلاوه تلخی قهوه را تعدیل می نماید. امتحان کردن نوشیدنی خاص، لذیذ و منحصربه فرد کا فه موی را در هوئه به هیچ وجه از دست ندهید.

بهترین مکان برای نوشیدن قهوه نمکی، کافه کا فه موی است، مکانی که این نوشیدنی در آن ابداع شد. قهوه نمکی آن ها بهترین توازن را بین طعم های شیرینی، تلخی و نمکی دارد. حدود قیمت هر لیوان قهوه در این کافه، یک دلار است.

 • غذاها: ویتنامی
 • ساعت های فعالیت: دوشنبه تا آدینه: 6:30 تا 11:30 صبح و 1:30 ظهر تا 10 شب؛ شنبه و یکشنبه: 6:30 صبح تا 10 شب
 • تلفن: 69 78 186 91 84+
 • آدرس: 142 Đặng Thái Thân, Thuận Hoà, Thành phố Huế, Thừa Thiên Huế, Vietnam

2. از شهر امپراطور تماشا کنید

اگر به تاریخ ویتنام علاقه دارید، بازدید از شهر هوئه را با رفتن به شهر امپراطور شروع کنید. این مجموعه قصر، با برج و باروهایی از سال 1802 تا 1945، مقر حکومت سلسله نگوین بوده است.

اگر به نقشه شهر هوئه نگاهی بیندازید، متوجه یک محوطه مربعی خندق دار در یک محوطه بزرگ تر مربعی خندق دار خواهید شد. این مجموعه عبارات شاید کمی گیج نماینده به نظر بیایند، اما باید بدانید که شهر امپراطور، به مربع داخلی اشاره دارد، در حالی که ارگ (Citadel)، محوطه بزرگ تر اطراف آن است. اگرچه در بعضی موارد دیده می گردد که اصطلاح ارگ، برای اشاره به شهر امپراطور نیز به کار برده می گردد.

ارگ، متشکل از منطقه ها مسکونی و فضاهای تجاری است، برای همین شما می توانید به صورت رایگان، هر چقدر که دوست دارید در این منطقه به گشت و گذار بپردازید. اما برای ورود به دروازه شهر امپراطور، باید بلیط تهیه کنید که هزینه آن، حدود 200 هزار دانگ ویتنام (9 دلار) است.

اگر قصد دارید از مقبره های سلطنتی هم تماشا کنید، یک بلیط ترکیبی را که شامل ورود به دو یا سه مقبره می گردد، بخرید. هزینه این بلیط های ترکیبی به ترتیب، 420 هزار دانگ (18 دلار) و 530 هزار دانگ (23 دلار) است.

شهر امپراطور، یک مجموعه بسیار بزرگ است و برای بازدید از آن، حداقل به دو تا سه ساعت زمان نیاز دارید. شما بعلاوه می توانید تورهایی را بخرید و با همراهی یک راهنمای گردشگری، به بازدید از اماکن تاریخی هوئه بروید.

یکی از گزینه های مناسب در میان این تورها، تور یک روزه کامل است که شما را به شهر امپراطور، دو مقبره سلطنتی، معبد بودایی تین مو (Thien Mu Pagoda) و چند مرکز فرهنگی دیگر می برد.

 • ساعت های فعالیت شهر امپراطور: آدینه تا چهارشنبه: هشت صبح تا 5:30 عصر؛ پنج شنبه: هشت صبح تا 10 شب
 • آدرس: Thành phố Huế, Thua Thien Hue, Vietnam

3. بان بو هوئه (Bun Bo Hue) را امتحان کنید

اگر بخواهیم مشهورترین غذای شهر هوئه را به شما معرفی کنیم، آن قطعا بان بو هوئه خواهد بود. بسیاری از گردشگران، این غذا را به عنوان لذیذترین غذا در هوئه و در سراسر ویتنام می شناسند.

همانطور که از نام بان بو هوئه برمی آید، این غذا از شهر هوئه سرچشمه می گیرد. در بعضی منوها نیز نام این غذا بان بو است. این غذا، یک سوپ نودل بی نهایت لذیذ است که از رشته های ورمیشل برنجی، برش های نازکی از گوشت گاو و تکه هایی از گوشت سردست گاو تشکیل می گردد.

بان بو هوئه، غذایی است که هر روز هم می توان آن را خورد. برای مزه کردن بهترین بان بو هوئه به رستوران های محلی و بی نظیر خوان بانح خوآی هانح (Quán Bánh Khoái Hạnh) و بان بو هوئه مای تم (Bun Bo Hue My Tam) بروید. برای خوردن یک کاسه از این سوپ لذیذ در این رستوران ها، باید حدود 30 هزار دانگ (1.3 دلار) بپردازید.

رستوران خوان بانح خوآی هانح

 • غذاها: ویتنامی
 • وعده ها: ناهار، شام، برانچ
 • رژیم های خاص: گزینه های گیاه خواری، وگان
 • ساعت های فعالیت: هر روزه: 9 صبح تا 9 شب
 • تلفن: 552 3833 234 84+
 • آدرس: 11 Phó Đức Chính tổ 8, Phú Hội, Thành phố Huế, Thừa Thiên Huế, Vietnam

رستوران بان بو هوئه مای تم

 • ساعت های فعالیت: 24 ساعته
 • آدرس: 3 Trần Cao Vân, Vĩnh Ninh, Thành phố Huế, Thừa Thiên Huế, Vietnam

4. به کاوش در مقبره های سلطنتی بپردازید

هفت مقبره سلطنتی شناخته شده در شهر هوئه وجود دارند؛ البته بیشتر گردشگران تنها سه مقبره از این تعداد را مورد بازدید قرار می دهند که نام آنها، مقبره امپراطور خای دینح (Khai Dinh)، مینح مانگ (Minh Mang) و امپراطور تو دوک (Tu Duc) است. علت بازدید بیشتر گردشگران از این مکان ها، شرایط نسبی خوب مقبره ها و سهولت دسترسی به آنها است.

اگر علاقه خاصی به سلسله نگوین دارید، به تماشای هر هفت مقبره بروید؛ در غیر این صورت، بازدید از موارد ذکرشده در بالا برای تجربه فضای تاریخی هوئه کافی است. هر یک از این سه مقبره در فاصله حداقل پنج کیلومتری مرکز شهر هوئه واقع شده اند و برای دسترسی به آنها، باید یک کالسکه دوچرخه ای (cyclo) یا تاکسی بگیرید تا شما را به آنجا برسانند.

بلیط ورودی به هر مقبره، 150 هزار دانگ (6.5 دلار) است؛ اما شما می توانید با خرید بلیط ترکیبی شهر امپراطور و دو مقبره مینح مانگ و خای دینح یا سه مقبره به قیمت های 420 هزار و 530 هزار دانگ، در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

مقبره مینح مانگ

مقبره مینح مانگ، یکی از بزرگ ترین هفت مقبره شناخته شده در هوئه به شمار می آید. این بنا بعلاوه متقارن ترین مقبره و متشکل از حدود 40 سازه باشکوه است. این مقبره در یک قطعه جنگلی 18 هکتاری و در انتهای یک جهت پیاده روی مرکزی واقع شده است.

شما می توانید در مقبره امپراطور خای دینح، مقبره واقعی را تماشا کنی؛ اما در محوطه این بنا، موقعیت دقیق مقبره امپراطور مینح مانگ معین نیست. مینح مانگ، دومین امپراطور سلسله نگوین است که از سال 1820 تا زمان مرگش در 1841، حکومت کرد. وی به علت مخالفت با دخالت فرانسه در ویتنام و باورهای سختگیرانه اش به آیین کنفوسیوس، معروفیت دارد.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه: هفت صبح تا 5:30 عصر
 • تلفن: 237 3523 234 84+
 • آدرس: QL49, Hương Thọ, Hương Trà, Thừa Thiên Huế, Vietnam

مقبره امپراطور خای دینح

مقبره امپراطور خای دینح به طرز قابل توجهی کوچک تر از محوطه مقبره مینح مانگ است، اما سبک معماری و توجه به جزئیات، این مکان را به جاذبه ای تاثیرگذار و منحصربه فرد تبدیل نموده است. این مقبره با طراحی خودنمایانه اش، به شما این حس را می دهد که در حال قدم زدن در یک مقبره امپراطور سلطنتی هستید، نه یک پارک.

برای رسیدن به پناهگاه داخلی مقبره در بالای بنا که در کنار یک کوه ساخته شده است، باید از پله هایی بالا بروید که نقش اژدها روی نرده های آن حکاکی شده و سپس از یک حیاط با مجسمه های سنگی نگهبانان عبور کنید.

در داخل سردابه با یک مجسمه برنز به میزان طبیعی از امپراطور خای دینح روبه رو خواهید شد. وی، دوازهمین امپراطور سلسله نگوین بود و آخرین فردی بود که برای او، مقبره سلطنتی در هوئه ساختند. بائو دای (Bao Dai)، جانشین خای دینح، آخرین امپراطور سلسله نگوین بود.

خای دینح به عنوان یک امپراطور بدنام که مالیات های سنگین بر مردم اعمال کرد تا بتواند این مقبره را بسازد، شناخته می گردد.

 • افتتاح: 1931
 • ساعت های فعالیت: هر روزه: هفت صبح تا 5:30 عصر
 • آدرس: Khải Định, Thủy Bằng, Hương Thủy, Thừa Thiên Huế 530000, Vietnam

مقبره تو دوک

مقبره تو دوک، بزرگ ترین و مجلل ترین مقبره سلطنتی در شهر هوئه است. این مکان، تنها مقبره ای است که مساحت آن، دو برابر خانه یک امپراطور است و طراحی دقیق آن، نشان از یک مقبره و یک فضای زندگی در کنار یکدیگر دارد.

امپراطور تو دوک در سال های آخر عمر خود به این مقبره نقل مکان کرد. این مکان از یک ملک اربابی وسیع 12 هکتاری، درختان کاج، عمارت های کلاه فرنگی و یک دریاچه و یک جزیره اختصاصی تشکیل می گردد؛ جایی که امپراطور می توانست به شکار حیوانات کوچک برود.

تو دوک، چهارمین امپراطور سلسله نگوین بود و طولانی ترین دوره حکومت را داشت. وی از سال 1847 تا زمان مرگ در سال 1883، به مدت 36 سال حاکم بود. تو دوک، هیچ فرزندی نداشت و جانشین او، پسر خوانده اش، کین فوک (Kien Phuc) بود.

امپراطور تو دوک برای وفاداری بی قید و شرطش به آیین کنفوسیوس و مخالفت با بیگانگان و نوآوری معروفیت داشت. بسیاری از تورهای شهر هوئه، شما را تنها به بازدید از مقبره های مینح مانگ و خای دینح می برند که واقعا حیف است؛ چرا که مقبره تو دوک، بزرگ ترین و نزدیک ترین مقبره به مرکز شهر هوئه به شمار می آید.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه: هفت صبح تا 5:30 عصر
 • آدرس: thôn Thượng Ba, Thành phố Huế, Thua Thien Hue, Vietnam

5. از معبد بودایی تین مو بازدید کنید

معبد بودایی تین مو، یکی از مهم ترین معابد شهر هوئه است. این معبد با مساحت بیش از دو هکتار و تاپ فوئوک دوین (Thap Phuoc Duyen) یا برج هشت ضلعی هفت طبقه 21 متری خود به عنوان نماد غیررسمی هوئه شناخته می گردد.

معبد بودایی تین مو بعلاوه با عنوان پاگودای بانوی آسمانی (Celestial Lady) معروفیت دارد. طبق افسانه ها، یک زن مسن بر تپه ها خه (Ha Khe)، جایی که این معبد واقع شده است، ظاهر شد و پیشگویی کرد که یک ارباب، زمانی یک معبد بودایی در این تپه خواهد ساخت.

ارباب هوآنگ (Lord Nguyen Hoang) از سلسله نگوین با شنیدن این پیشگویی، دستور ساخت معبد را در سال 1601 داد. این معبد در ابتدا بنایی ساده بود، اما در قرن های بعد مورد بازسازی ها و طرح های توسعه بسیاری نهاده شد. در نهایت، برج باشکوه تاپ فوئوک دوین در سال 1884 تکمیل شد.

معبد بودایی تین مو در کرانه رودخانه پرفیوم و در حدود سه کیلومتری ارگ واقع شده است. شما می توانید به تنهایی با کالسکه دوچرخه ای، تاکسی یا قایق اژدها (Dragon boat) به بازدید از این معبد بروید. اما همانطور که بالاتر هم اشاره شد، تورهایی وجود دارند که بازدید از این معبد را در یک تور یک روزه بhه راهنمای گردشگری پوشش می دهند. ورود به معبد بودایی تین مو رایگان است.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه هشت صبح تا 6 عصر
 • آدرس: Hương Hòa, Thành phố Huế, Hương Hòa Thành phố Huế Thừa Thiên Huế 532761, Vietnam

6. در بازار دونگ با (Dong Ba Market) بگردید

بازار دونگ با، قدیمی ترین بازار شهر هوئه است و در کرانه رودخانه پرفیوم واقع شده است. مساحت این بازار، حدود 16 هزار متر مربع است و شامل صدها غرفه ای می گردد که گوشت تازه و محصولات مختلف، لباس، صنایع دستی و وسایل خانه می فروشند.

بازارهای آسیایی همواره مکان های جالبی برای گردش هستند. برای همین شما می توانید از چند دقیقه تا چند ساعت در گذرگاه های پر پیچ و خم و هزارتویی شکل بازار دونگ با و دکه های آن، وقت بگذرانید. عکاسان خیابانی از گم شدن در این بازار، لذت بسیاری خواهند برد.

امتحان کردن یک لیوان نوشیدنی خنک نوک میا (nuoc mia) یا آب نیشکر را به هیچ وجه از دست ندهید. اگر گرسنه هم بودید به سمت فودکورت این بازار بروید که غذاهای ویتنامی لذیذ و ارزانی را سرو می نماید.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه: 6 صبح تا 6 عصر
 • تلفن: 663 3524 234 84+
 • آدرس: 2 Trần Hưng Đạo, Phú Hoà, Thành phố Huế, Thừa Thiên Huế, Vietnam

7. از خوردن بانح هوئه (Banh Hue) غافل نشوید

لغت جامع بانح هوئه به خانواده ای از کیک های کوچک درست شده از آرد برنج گفته می گردد که شاید هیجان انگیزترین تجربه غذایی شما در هوئه باشند. انواع مختلفی از این کیک ها در این شهر وجود دارد و بعضی از آنها با میگو و آرد برنج طبخ می شوند.

بانح بئو (Banh beo)، احتمالا مشهورترین نسخه این غذا است. از دیگر نسخه های این غذای محبوب، می توان به بانح اوت (banh uot)، بانح رم ایت (banh ram it)، بانح نام (banh nam)، بانح لوک (banh loc) و چا توم (cha tom) اشاره نمود.

مواد تشکیل دهنده موارد ذکرشده در بالا تقریبا مشابه هستند و به همین علت، طعم آنها تقریبا مشابه است: نرم، سبک و مملو از مزه اومامی (یکی از پنج مزه اصلی). شما می توانید انواع مختلف بانح هوئه را سفارش دهید؛ اما بیشتر رستوران ها، آنها را در سینی نمونه سرو می نمایند. پیشنهاد ما به شما نیز سفارش یکی از سینی های نمونه است.

برای مزه کردن بهترین بانح هوئه در این شهر ویتنامی به رستوران های هانگ مه (Hang Me) و هانگ مه مه (Hang Me Me) که در نزدیکی هم واقع شده اند، بروید. خرید این غذا برای دو نفر، حدود 180 هزار دانگ (8 دلار) می گردد.

رستوران هانگ مه

 • غذاها: آسیایی، ویتنامی
 • وعده ها: نهار، شام
 • تلفن: 341 3837 54 84+
 • آدرس: 12 Vo Thi Sau, Hue Vietnam

رستوران هانگ مه مه

 • غذاها: آسیایی، ویتنامی
 • وعده ها: نهار، شام، برانچ
 • ساعت های فعالیت: هر روزه: هفت صبح تا 10 شب
 • تلفن: 402 3848 234 84+
 • آدرس: 14 Võ Thị Sáu, Phú Hội, Thành phố Huế, Thừa Thiên Huế, Vietnam

8. کُم هِن (Com Hen) و چه باپ (Che Bap) را در جزیره کُن هِن (Con Hen) امتحان کنید

کُم هِن یا بان هن، دومین غذای محبوب شهر هوئه پس از بان بو است. این غذای محلی از برنج (کُم) یا نودل (بان) و محتویات دیگری چون صدف های سبدی سرخ شده، سبزیجات و غیره تشکیل می گردد.

نسخه اصلی این غذا با برنج درست می گردد، اما بافت نودل ها (بان) از برنج (کُم) لذیذتر است. این غذای سبک معمولا به عنوان یک میان وعده سرو می گردد و شما می توانید هر دو نسخه آن را در یک وعده نوش جان کنید.

تمام مدل های مختلف بان هن در هوئه لذیذ هستند؛ اما برای مزه کردن بهترین نسخه از این غذا باید به رستوران ویتنامی کُن هِن هوآ دونگ (Com Hen Hoa Dong) در جزیره کُن هِن بروید.

جزیره کُن هِن، یک باریکه کوچک از یک جزیره در میانه رودخانه پرفیوم است. این منطقه به عنوان خاستگاه غذای کُم هِن شناخته می گردد، برای همین به شما پیشنهاد می کنیم که این غذای لذیذ را در آنجا امتحان کنید.

 • غذاها: ویتنامی
 • ساعت های فعالیت: هر روزه: هفت صبح تا هشت شب
 • تلفن: 359 3848 234 84+
 • آدرس: 64 kiệt 7 Ưng Bình, Vỹ Dạ, Thành phố Huế, Thừa Thiên Huế, Vietnam

غذایی که معمولا با کُم هِن خورده می گردد، چه باپ است. این غذا نوعی از چه یا سوپ دسر ویتنامی است که از ذرت شیرین تهیه می گردد. شما می توانید در هر جایی از هوئه، چه باپ سفارش دهید؛ اما بهترین نسخه این غذا از ذرت های لذیذ در جزیره کُن هِن درست می گردد.

رستوران هایی که کُم هِن و بان هن سرو می نمایند، معمولا چه باپ هم دارند. رستوران ویتنامی کُن هِن هوآ دونگ، بهترین نسخه چه باپ را در هوئه به شما ارائه می نماید. این دسر غلیظ و خامه ای با ذرت های شیرین برشته، یک تجربه غذایی به یادماندنی برای شما رقم خواهد زد. برای خرید کُم هِن، حدود 10 هزار دانگ (0.43 دلار) و برای چه باپ، هشت هزار دانگ (0.34 دلار) باید هزینه کنید.

9. از یک پارک آبی متروکه تماشا کنید

این روزها بازدید از اماکن متروکه، یکی از فعالیت های مورد علاقه گردشگران است. این تجربه هیجان انگیز به مسافران ماجراجو این فرصت را می دهد تا چیزی متفاوت و غیرقابل منتظره را کشف نمایند.

در شهر هوئه، شما می توانید به بازدید از هو توی تین (Ho Thuy Tien)، یک پارک آبی متروکه بروید که از سال 2006 بسته شده است. جالب است بدانید که درهای این پارک تنها دو سال به روی عموم باز بود. هیچ کس دقیقا نمی داند چرا این پارک به این سرعت بسته شد، اما محلی ها باور دارند که این مکان، نفرین شده است.

برای ساخت این پارک آبی، حدود 70 میلیارد دانگ (سه میلیون دلار) هزینه شد و بسته شدن ناگهانی آن واقعا عجیب و غریب به نظر می رسد. مالکیت هو توی تین در سال 2013 تغییر کرد، اما کوشش ها برای تبدیل این مکان به یک پارک تفریحی بارها با شکست روبرو شده است.

هو توی تین در حدود هشت کیلومتری مرکز شهر هوئه واقع شده است، بنابراین برای رسیدن به آن باید یک موتورسیکلت اجاره نموده یا یک تاکسی رزرو کنید. در ورودی این پارک ممکن است با یک نگهبان روبه رو شوید، اما با پرداخت تنها 10 تا 20 هزار دانگ (0.43 تا 0.86 دلار) به او می توانید وارد این مکان عجیب شوید.

به خاطر داشته باشید که پارک هو توی تین، یک مکان متروکه است و ممکن است از امنیت کافی برخوردار نباشد، پس حسابی مراقب باشید و ریسک این بازدید را در نظر بگیرید.

10. غذاهای سنتی و سلطنتی هوئه را امتحان کنید

اگر در پی صرف یک وعده غذای لوکس و با آداب کامل رستورانی هستید، باید به سراغ غذاهای سنتی هوئه بروید. این گزینه در منو با ارائه هشت تا 9 نوبت سرو، قرار است که غذاهای سلطنتی ای را بازآفرینی کند که برای اعضای دربار سلطنتی سلسله نگوین سرو می شده است.

در عکس بالا تصویر کوفته های کباب گوشت گوساله را می بینید که دور ساقه های پیازچه پیچیده شده اند. همانطور که مشاهده می کنید، کلید اصلی، نوع ارائه غذا است. برای همین، بیشتر غذاها با سبزیجاتی به شکل حیوانات مختلف سرو می شوند.

مطمئنا این تجربه، کمی توریستی به نظر می آید، اما به هیچ وجه نباید از آن صرفنظر کنید. شما می توانید پس از تجربه انواع غذاهای خیابانی ویتنامی در بازارهای فضای باز، به یک رستوران شیک بروید، پشت میز بشینید و خود را به یک تجربه غذایی شاهانه دعوت کنید.

مکان های متعددی در هوئه، غذاهای سنتی سلطنتی را سرو می نمایند، اما خانه باغ های باستانی هوئه (Ancient Hue Garden Houses)، بهترین گزینه شما برای رقم زدن یک خاطره لذیذ غذایی است. البته باید بدانید که قیمت غذا در این رستوران، دو برابر دیگر غذاخوری ها است، اما مطمئن باشید که تجربه صرف غذا در این رستوران، ارزش هزینه ای که می کنید را دارد. غذا خوردن در این مکان به ازای هر نفر، حدود 50 دلار هزینه دارد.

 • غذاها: ویتنامی، آسیایی، بین المللی
 • وعده ها: صبحانه، نهار، شام، نوشیدنی
 • رژیم های خاص: گزینه های گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن
 • ساعت های فعالیت: 24 ساعته
 • تلفن: 902 3590 234 84+
 • آدرس: 47 Kiệt 104 Kim Long, Kim Long, Thành phố Huế, Thừa Thiên Huế, Vietnam

سخن پایانی

جاذبه های تاریخی هوئه بسیار تماشای هستند؛ اما اصلی ترین جاذبه این شهر، غذاهای متنوع و محلی ویتنامی منحصربه فرد و خاص آن هستند. از خوردن بان بو هوئه، قهوه نمکی و بان هِن به هیچ وجه غافل نشوید.

از دیگر غذاهای لذیذ این شهر می توان به نم لوی (nem lui)، بانح خوآی (banh khoai)، بانح اِپ (banh ep) و بانح ترنگ ترونگ (banh trang trung) اشاره نمود.

بسیاری از شهرها ما را مجذوب خود می نمایند؛ اما تنها تعداد معدودی از آنها هستند که ما را به این فکر فرو می برند که کاش در آنجا زندگی می کردیم. هوئه با وجود غذاهای فوق العاده ویتنامی، تاریخ مجذوب نماینده و محیطی آرام و دنج، دقیقا از آن دسته شهرهایی است که پس از تمام شدن تعطیلات، ترک کردن آن سخت و مشکل خواهد بود.

منبع: کجارو / willflyforfood.net
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1188

به "تور ویتنام: برترین فعالیت هایی که می توان در هوئه، مرکز باستانی ویتنام انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ویتنام: برترین فعالیت هایی که می توان در هوئه، مرکز باستانی ویتنام انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید