آمریکا بلاروس را تحریم کرد، مینسک: اقداماتی سخت در پاسخ به غرب انجام می دهیم

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، وزارت خزانه داری آمریکا 12 نهاد حقوقی بلاروس و 20 شخص را به علت بحران مهاجرت و ادعای سرکوب حقوق مدنی در این کشور در لیست تحریم ها قرار داد.

آمریکا بلاروس را تحریم کرد، مینسک: اقداماتی سخت در پاسخ به غرب انجام می دهیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت های پتاس بلاروس، اسلاوکالی، بلتک اکسپورت، ترانساویا اکسپورت و سایر شرکت ها تحریم شده اند. بعلاوه این تحریم ها علیه دمیتری لوکاشنکو، پسر الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس و مقامات مجری قانون این کشور اعمال شده است.

پیش از این، اتحادیه اروپا پنجمین بسته تحریمی علیه بلاروس را با توجه به بحران مهاجرت در مرز بلاروس تصویب نموده بود.

این در حالی است که وزارت خارجه بلاروس در یک بیانیه ای گفت که مینسک اقدامات سخت، اما کافی علیه تحریم های اعمال شده به کشورش از جانب اتحادیه اروپا را اتخاذ خواهد نمود.

در این بیانیه آمده است: ماهیت مضر و بی فایده تحریم ها مدت هاست که برای همه افراد عاقل و نیز تاثیر منفی آن بر هر دو طرف روشن شده است. در عین حال، همانطور که قبلا اعلام شده است، ما اقدامات سخت و نامتقارن، اما کافی را صرفا در پاسخ به آن انجام خواهیم داد.

وزارت خارجه بلاروس اعلام نمود که این فرایند تهدیدی برای ثبات و امنیت منطقه است.

در این بیانیه ذکر شده است: مقصر همه این مسائل فقط اتحادیه اروپا است که آغازگر مارپیچی از تحریم ها و تهاجم بود. ما بعلاوه از سیاستمداران اروپایی می خواهیم که به خود بیایند.

براساس اعلام وزارت امور خارجه بلاروس، اقدام برای اعمال تحریم ها ناشی از نوعی تمایل به خلاص شدن از شر رقبا است؛ به همین علت شرکت های بلاروسی که هیچ ارتباطی با بحران مهاجرت ندارند، در بسته تحریم ها قرار گرفتند.

بعلاوه این وزارتخانه گفت که این اولین بار نیست که بلاروس مجبور است با چنین چالش هایی از سوی غرب روبرو گردد.

وزارت خارجه بلاروس اعلام نمود: همانند گذشته، کشور بلاروس پرقدرت تر رشد خواهد نمود و با شرافت وارد چنین چالشی خواهد شد و از استاندارد های زندگی مردم بلاروس محافظت خواهد نمود.

روز پنجشنبه، اتحادیه اروپا با هماهنگی انگلیس، کانادا و آمریکا تحریم های جدیدی را علیه بلاروس وضع کرد. کشور های غربی از مینسک خواستند تا سازماندهی مهاجرت غیرقانونی از مرز های خود با اتحادیه اروپا را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1154

به "آمریکا بلاروس را تحریم کرد، مینسک: اقداماتی سخت در پاسخ به غرب انجام می دهیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "آمریکا بلاروس را تحریم کرد، مینسک: اقداماتی سخت در پاسخ به غرب انجام می دهیم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بلاروس را تحریم کرد، مینسک: اقداماتی سخت در پاسخ به غرب انجام می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید