گوگل، آمازون و فیس بوک مشمول قانون جدید مالیات گروه G7 می شوند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کشورهای گروه G7 (انگلیس، آمریکا، فرانسه، آلمان، کانادا، ایتالیا، ژاپن و اتحادیه اروپا) به توافقی تاریخی برای دریافت مالیات بیشتر از شرکت های چندملیتی مانند آمازون و گوگل و همچنین کاهش فرار مالیاتی دست یافتند.

گوگل، آمازون و فیس بوک مشمول قانون جدید مالیات گروه G7 می شوند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

وزرای اقتصاد کشورهای گروه G7 توافق کردند شرکت های عظیم را وادار نمایند در محل فعالیت خود مالیات بیشتری بپردازند تا به این ترتیب با فرار مالیاتی مبارزه نمایند. همچنین آنها درباره حداقل مالیات 15 درصد به توافق رسیدند تا به این ترتیب از رقابت کشورهای مختلف برای دریافت پایین ترین میزان مالیات جلوگیری نمایند.

به احتمال زیاد فیس بوک نیز از جمله شرکت هایی هستند که مشمول قوانین مالیاتی جدید می شوند.

مذاکرات G7 درباره چهارچوب مالیاتی مذکور از 8 سال پیش شروع شده و این اواخر با پیشنهادی از سوی دولت بایدن جانی تازه گرفت.

ریشی سوناک وزیر اقتصاد انگلیس پس از ریاست یک اجلاس دو روزه گروه G7 در لندن گفت: وزرای اقتصاد کشورهای G7 به توافقی تاریخی برای اصلاح سیستم مالیاتی دنیا دست یافتند تا آن را برای عصر دیجیتال مناسب سازی نمایند.

جانت یلن رئیس خزانه داری آمریکا نیز خاطرنشان کرد این توافق یک تعهد مهم و بی سابقه است. همچنین به گفته اولاف شولز وزیر اقتصاد آلمان توافق مذکور خبر بدی برای بهشت های مالیاتی (کشورهایی با کمترین میزان مالیات) در سراسر دنیا به حساب می آید.

در این میان فیس بوک از پیشرفت حاصل شده در مذاکرات مربوط به حداقل مالیات شرکت ها استقبال کرد. گوگل نیز از به روز رسانی قوانین مالیات بین المللی پشتیبانی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 909

به "گوگل، آمازون و فیس بوک مشمول قانون جدید مالیات گروه G7 می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل، آمازون و فیس بوک مشمول قانون جدید مالیات گروه G7 می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید