آذری: دستور موقت محرومیتم بدون امضای سرپرست و دبیرکل فدراسیون بوده است، مسئله ای را در خارج از خانواده فوتبال حل نمی کنم

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: معتقدم مسائل فوتبال باید در خانواده فوتبال حل شود و به خودم اجازه نمی دهم خارج از فوتبال مسئله ای را پیش ببرم.

آذری: دستور موقت محرومیتم بدون امضای سرپرست و دبیرکل فدراسیون بوده است، مسئله ای را در خارج از خانواده فوتبال حل نمی کنم

سعید آذری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره آخرین شرایط محرومیتش از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: روز شنبه قرار است کننده حقوقی من و باشگاه فولاد در کمیته اخلاق حاضر شود و محتویات پفراینده را مطالعه کند، چون ابلاغی که برای ما شده فقط یک دستور موقت است و رأیی صادر نشده. هنوز ابهامات زیادی وجود دارد و تعیین نیست ما باید طبق چه مسائلی لایحه تنظیم کنیم. شنیده ام ممکن است شکایت از سمت کمیته داوران باشد و برای همین باید پفراینده را ببینیم تا لایحه تنظیم کنیم. بعد از تنظیم لایحه صلاحیت رسیدگی با کمیته استیناف خواهد بود.

وی در واکنش به اینکه در روزهای اخیر اهالی فوتبال و مسئولان استانی خوزستان حمایت های زیادی از او داشته اند، گفت: باید تشکر کنم از بزرگانی که با حمایت های شان بنده را همراهی کردند. کنندگان استان خوزستان و خیلی از مدیران بالارتبه استان این بحث را پیگیری کردند و جا دارد از همه فوق العاده تشکر کنم، اما تأکید می کنم بحث های فوتبال باید درون فوتبال انجام شود. من نمی توانم به عنوان کسی که مدعی است موضوعات فوتبالی باید در خود فوتبال حل شود، برای این مورد پارادوکس ایجاد کنم و از طریق کنندگان مجلس کار را پیش ببرم. در این شرایط من ترجیح می دهم با بخش نامه ها و آیین نامه های فوتبالی مشکل را حل کنیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان تأکید کرد: تا آخرین لحظه از حقوق باشگاه و حقوق شخصی ام با رویه های موجود در حقوق ورزشی و با تکیه بر قوانین بین المللی فوتبال دفاع خواهم کرد. در حال حاضر اساسنامه فدراسیون به صورت تلویحی در فیفا تأیید شده است و کسی نباید مشکل تراشی جدیدی در این فرایند ایجاد کند. من مخالف این موضوع هستم و معتقدم مسائل فوتبال باید در خانواده فوتبال حل شود و به خودم اجازه نمی دهم خارج از فوتبال مسئله ای را پیش ببرم.

آذری درباره فرایند به جریان افتادن این پفراینده اظهار داشت: ابهامی که وجود دارد دستور موقتی است که از سوی کمیته اخلاق صادر و برخلاف شیوه های مرسوم سازمان لیگ ابلاغ شده است. علی رغم اینکه خود آقایان در نامه ارسالی قید محرمانه بودن را آورده بودند، اما باید پرسید چرا این دستور موقت را خودشان روی سایت فدراسیون منتشر کردند؟!

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی تأکید کرد: مسئله دیگری که وجود دارد این است که برخلاف استاندار دهای مکاتبات همیشگی همه نامه ها باید با امضای دبیرکل فدراسیون باشد، ولی برای ابلاغ من جالب بود که حتی سرپرست فدراسیون و رئیس سازمان لیگ هم امضا نکردند و نامه ابلاغ با امضای کشوری به عنوان دبیر سازمان لیگ ارسال شده است! این برخلاف تمام رویه های قانونی بوده است.

آذری اشاره کرد: در فوتبال همیشه سعی کردم با شرافت و شهامت کار کنم و اگر جایی از حق فوتبال دفاع کردم، نقطه نظارت فردی ام نبوده است. اقداماتی که من به عنوان عضو مجمع فدراسیون فوتبال انجام داده ام حرف جامعه فوتبال بوده است، چون این تجربه را دارم که ممکن است بازهم اتفاقاتی علیه منافع فوتبال کشور رخ بدهد و در بحث کلان به ضرر فوتبال ما باشد. نمی خواهم دوباره مسئله ویلموتس، اصلاح اساسنامه و مواردی دیگر مثل جریمه 120 هزار دلاری فدراسیون تکرار شود. من وظیفه دارم به عنوان عضو مجمع نگران تکرار این موضوعات باشم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان یادآور شد: اگر انتقادی از وضع موجود کردم طبق تمام مستندات، آیین نامه ها و بخش نامه های داخلی و بین المللی و براساس اساسنامه معیوب خودمان بوده است. به طور مثال باید طبق اساسنامه و قوانین به عنوان عضو مجمع سؤال کنیم که چرا اصفهانیان از کمیته داوران رفت و چرا دوباره برگشت؟

وی راجع به انتقاداتی که به وضع داوری فوتبال ایران داشت، شرح داد: حق و حقوق داوران کم است و پول تست کرونای شان را هم باید خودشان پرداخت کنند، آنهم در حالی که خودشان اسپانسر داشتند. وقتی پولی و درآمدی در فوتبال است و وقتی خود داوران اسپانسر دارند باید همه چیز متعادل باشد تا داور در زمین احساس حقارت نکند. داور وسط نمی تواند با 500 هزار تومان هزار کیلومتر برود و در بازی سوت بزند و آن وقت انتظار داشته باشیم، اشتباه نکند. اگر در فدراسیون ایفمارک و کمیته پزشکی وجود دارد باید به داوران هم سرویس داده شود، چون آنها بخشی مهمی از فوتبال هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 522

به "آذری: دستور موقت محرومیتم بدون امضای سرپرست و دبیرکل فدراسیون بوده است، مسئله ای را در خارج از خانواده فوتبال حل نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری: دستور موقت محرومیتم بدون امضای سرپرست و دبیرکل فدراسیون بوده است، مسئله ای را در خارج از خانواده فوتبال حل نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید