آخرین خبر از مهدی قایدی؛ ستاره آبی ها آخر فصل می رود؟

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، احتمالاً مهاجم ناراضی استقلال به بند فسخ دلخواهش می رسد و در استقلال می ماند، اما با توجه به غیبت های اخیرش پیش بینی می گردد در دور برگشت هم مثل دور رفت آغاز خوبی نداشته باشد.

آخرین خبر از مهدی قایدی؛ ستاره آبی ها آخر فصل می رود؟

به گزارش گروه ورزشی خبرگزای دانشجو، استقلال مشکل کم داشت، قهر مهدی قایدی و نارضایتی او هم به مشکلاتش اضافه شد. قائیدی بعد از آخرین بازی نیم فصل که مقابل سپاهان برگزار گردید دیگر در تمرینات آبی پوشان حاضر نشده و روز های غیبت او در تمرینات آبی پوشان امروز به 12 روز رسیده است. مهاجم شماره 10 استقلال با 4 گل و 2 پاس گل در نیم فصل اول مؤثرترین بازیکن تیمش بود، اما با شرایط فعلی قطعا نخستین بازی های استقلال در نیم فصل دوم را از دست خواهد داد یا از فرم آمادگی به دور خواهد بود. مدیربرنامه های او هر روز در حال مذاکره با مدیران باشگاه است، اما هنوز توافقی حاصل نشده است. این در حالی است که درست همزمان با این مذاکرات مهدی هرازگاه با یک استوری در صفحه شخصی اش اختلافاتش با باشگاه را از بیخ و بن تکذیب می نماید!

در ابتدای فصل یعنی در همان روز هایی که احمد سعادتمند با همراهی دوستانش در هتل آزادی با بازیکنان استقلال مذاکره می کرد، مهدی قایدی هم در یک جلسه بسیار کوتاه و فقط طی چند دقیقه با مدیرعامل وقت استقلال به توافق رسید. گفته می گردد توافق طرفین به این شکل بوده که بعد از درخشش فصل گذشته قایدی، رقم قرارداد او از حدود 900 میلیون تومان (برای یک فصل) به 4 میلیارد برسد و یک بند جدایی هم به قرارداد او اضافه گردد به این ترتیب که قایدی هر زمان که اراده کرد بتواند با پرداخت مبلغ 500 هزار دلار از تیمش جدا گردد. سعادتمند و قایدی خیلی سریع روی این بند ها توافق کردند، اما استقلال راهی لیگ قهرمانان بود و امضا کردن قرارداد جدید و قانونی کردن این توافق به بازگشت آبی ها از قطر موکول شد. اتفاقی که هرگز رخ نداد، چون سعادتمند از استقلال رفت و مدیران جدید جانشین او شدند.

چرا باشگاه در موضع ضعف است؟

درحالی که یک نیم فصل از لیگ برتر سپری شده، حالا قایدی خواهان همان قراردادی است که با سعادتمند بر سر آن به توافق رسیده بود. اما مدیران جدید باشگاه نظر دیگری دارند و از قایدی خواسته اند به قرارداد قبلی اش پایبند باشد. در ایران رفتار باشگاه ها با بازیکنان خود به خصوص در بخش پرداخت دستمزد به شکلی است که همواره برگ برنده دست بازیکن هاست و آن ها می توانند باشگاه را تهدید و حتی قرارداد خود را یک شبه فسخ نمایند. همان اتفاقی که برای پرسپولیسی ها در خصوص ترابی و شجاع افتاد، می تواند در استقلال هم برای مهدی قایدی تکرار گردد و آبی ها از حضور این بازیکن و حتی درآمدزایی بابت ترانسفر او محروم شوند.

در باشگاه های پرطرفدار، فشار طرفداران هم دلیل دیگری است که باشگاه را در منگنه قرار داده و مجبور می نماید با ستاره محبوب طرفداران به توافق برسد. تصور کنید استقلال در مواجهه با معضل قایدی، برخورد قانونی را در پیش بگیرد و او را محروم و جریمه کند؛ در آن صورت طرفدار ناراضی قطعا مدیران را مواخذه خواهد نمود که وقتی باشگاه رقیب با پرداخت پول کافی، ستاره هایش را حفظ می نماید چرا استقلال نباید با دو سه میلیارد بیشتر، ستاره اول خودش را در تیم نگه دارد. این ها دلایلی است که مدیران استقلال را در مواجهه با ستاره تیم شان در موضع ضعف قرار داده است.

مهدی اول، مهدی دوم

با این اوصاف، مدیران استقلال که می دانند باید به هر شکل ممکن قایدی را راضی نمایند رقم پیشنهادی خود را بالا و بالاتر برده و کم کم به رقم موردنظر ستاره بوشهری نزدیک شده اند. استقلال رقم پیشنهادی را تا حدود 3 میلیارد بالا برده، اما قایدی که ظاهرا 500 میلیون هم از فصل گذشته طلب دارد هنوز راضی نشده است. اما مهم تر از مبلغ قرارداد، بند جدایی قایدی است که مسئله مهم تر طرفین در مذاکرات اخیر بوده است. باشگاه استقلال می خواهد بند جدایی قایدی را روی 2 میلیون دلار ببندد، اما قایدی و مدیر برنامه اش حاضر نیستند بالاتر از همان 400 یا 500 هزار را امضا نمایند. یکی از نزدیکان باشگاه استقلال اخیرا ادعا کرد این باشگاه می خواهد بابت ترانسفر این ستاره تکنیکی به اندازه حضور در یک فینال آسیا یعنی 2 میلیون دلار درآمد کسب کند.

رقمی که با توجه به شرایط قایدی و پول هایی که در قطر و اروپا بابت ستاره های نوظهور ایرانی پرداخت می گردد، بسیار بعید به نظر می رسد. یکی از کارشناسان حوزه جابجایی در این باره می گوید: حتی مهدی طارمی که او را بازیکن بسیار بااستعدادتری نسبت به قائدی می دانم، در ترانسفر اول خودش نتوانست چنین پول هایی دریافت کند. بازیکنی که برای نخستین بار از ایران خارج می گردد در اروپا پیشنهاد چشمگیری از لحاظ اقتصادی نخواهد داشت، در قطر هم مثلا برای مهدی طارمی در سال اولش قراردادی 1.2 میلیون دلاری بسته شد که حدود 500 هزار دلار از این مبلغ به پرسپولیس رسید.

بهترین حالتی که می توان برای قایدی درنظر گرفت بستن قراردادی در همین حد و حدود با قطری هاست. شاید بعد از قطر، راه حضور در فوتبال اروپا هم برای او هموار گردد. البته بسیاری از کارشناسان معتقدند با فیزیک خاصی که مهدی قایدی دارد و جراحی های سال های گذشته که احتمالا او را در تست پزشکی تیم های معتبر به مشکل خواهد انداخت، او نهایتا در همین تیم های قطری می تواند مشتری های عظیم و دست به نقدی داشته باشد؛ بنابراین رؤیای مدیران استقلال برای کسب درآمد 2 میلیون دلاری از فروش او، رؤیایی غیرمنطقی و دور از دسترس به نظر می رسد.

به اندازه فینال آسیا می ارزد؟

باشگاه استقلال چاره ای جز جلب رضایت مهدی قایدی ندارد. بند فسخ 2 میلیون دلاری هم رقمی است که حتی اگر قایدی هم آن را قبول کند، احتمالاً کمتر باشگاه خارجی حاضر به پرداخت آن خواهد بود. همین الان قیمت قایدی در ترانسفرمارکت 1.6 میلیون دلار است و تازه همه می دانند قیمت های این سایت همواره بالاتر از قیمت واقعی بازیکن هاست. با توجه به جمیع این شرایط، احتمالا طی یکی دو روز آینده استقلالی ها با مهدی قایدی در نقطه ای به توافق خواهند رسید که بسیار نزدیک به مواضع این بازیکن و مدیر برنامه های اوست. در خاتمه این فصل هم به احتمال فراوان همکاری قایدی و استقلال به خاتمه خواهد رسید؛ او به یکی از مشتری های خارجی اش بله را می گوید و استقلال هم از فروش او به درآمد می رسد منتها نه به اندازه پاداش حضور در فینال آسیا، حداکثر به اندازه صعود از مرحله گروهی.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 746

به "آخرین خبر از مهدی قایدی؛ ستاره آبی ها آخر فصل می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از مهدی قایدی؛ ستاره آبی ها آخر فصل می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید