شرایط جدول رده بندی لالیگا در فصل جاری بدون VAR

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، یاری داور ویدئویی در فصل جاری رقابت های تصمیمات مهم و سرنوشت سازی گرفت که روی صندلی تیم ها در جدول رده بندی تأثیر بسزایی داشت.

شرایط جدول رده بندی لالیگا در فصل جاری بدون VAR

به گزارش خبرنگاران، یکی از بحث هایی همیشگی طرفداران فوتبال در کری خوانی برای طرفداران تیم های رقیب، این بوده که کدام تیم بیشتر از تصمیمات داوران سود برده اند و کدام یک بیشتر از اشتباهات تیم های داور ضربه خورده اند. VAR یا همان یاری داور ویدئویی هم از زمان ورودش به فوتبال دنیا به این بحث اضافه شده است. البته این فناوری به مرور زمان بهتر و دقیق تر شده و تقریباً در همه موارد حق را به حق دار رسانده است اما اگر VAR اوضاع فوتبال می توانست متفاوت باشد و لالیگای اسپانیا هم از این قاعده مستثنی نیست.

نشریه آ اس اسپانیا در انتها هفته سی و دوم فصل جاری لالیگا گزارشی منتشر نموده مبنی بر اینکه اگر VAR نبود، شرایط فعلی جدول رده بندی این رقابت ها چگونه می شد.

نکته جالب درباره مقایسه شرایط جدول با VAR یا بدون آن، عدم تغییر امتیازات دو تیم اتلتیکومادرید و بارسلونا است به ترتیب 73 و 71 امتیاز دارند و بدون یاری داور ویدئویی هم همین تعداد امتیاز را کسب می کردند اما در صورتی که VAR نبود، رئال مادرید، تیم دوم جدول که با یک بازی بیشتر نسبت به بارسلونا با این تیم هم امتیاز است، 69 امتیازی می شد و اکنون به جای رده دوم در رده چهارم قرار داشت.

در این فصل VAR در سه مورد با دخالت در تصمیم داور منجر به تغییر نتیجه بازی های رئال مادرید و بارسلونا شده است. در خصوص رئال مادرید این اتفاق در جریان پیروزی 3 بر 2 کهکشانی ها در خانه رئال بتیس رخ داد. یاری داور ویدئویی خطای هند بازیکن بتیس در محوطه جریمه را تشخیص داد و به این ترتیب یک پنالتی به سود رئال مادرید اعلام شد که راموس آن را به گل رجحان تیمش تبدیل کرد. از این رو VAR در این به اندازه دو امتیاز به کهکشانی ها یاری کرد.

در خصوص بارسلونا، دخالت VAR دو بار در معین نتیجه تأثیرگذار بوده است. مورد اول در پیروزی 2 بر یک خانگی برابر رئال سوسیه داد بود که گل فرنکی دیونگ برای بارسلونا که به اشتباه آفساید اعلام شده بود، صحیح تشخیص داده شد. مورد دوم هم در تساوی یک - یک خانگی برابر ایبار بود که گل برایت ویت مهاجم دانمارکی بارسایی ها به خاطر قرارداشتن در موقعیت آفساید مردود اعلام شد. به این ترتیب VAR یک بار 2 امتیاز به بارسلونا داد و بار دیگر 2 امتیاز از این تیم گرفت.

در تصویر زیر صندلی تیم های لالیگا در جدول رده بندی با VAR و بدون آن را مشاهده می کنید(جدول سمت چپ با VAR و جدول سمت راست بدون VAR) :

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 867

به "شرایط جدول رده بندی لالیگا در فصل جاری بدون VAR" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط جدول رده بندی لالیگا در فصل جاری بدون VAR"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید