کدام تیم رسماً از پروژه سوپرلیگ اروپا انصراف داده است؟

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، اگرچه از 12 تیمی که بنیان گذاران اولیه پروژه سوپرلیگ اروپا بودند، 9 تیم کناره گیری کردند اما تنها یکی از آنها به صورت قطعی قصد بازگشت به این پروژه را ندارد.

کدام تیم رسماً از پروژه سوپرلیگ اروپا انصراف داده است؟

به گزارش خبرنگاران، یکی دو روزی است که پروژه سوپرلیگ اروپا دوباره به موضوعی برای بحث در محافل فوتبال تبدیل شده و دلیل آن هم تغییر ساختاری شیوه برگزاری این تورنمنت است.

به خلاف طرح اولیه که سوپرلیگ را به تورنمنتی انحصاری برای 12 تیم از ابرقدرت های فوتبال اروپا تبدیل می کرد و البته بازخوردی منفی هم داشت، تغییرات تازه اعمال شده در پیش نویس اساسنامه برگزاری این تورنمنت آن را به تورنمنتی تبدیل می کند که معیار آن شایسته سالاری و کسب نتیجه در لیگ های داخلی است، همین موضوع سبب شده است که بار دیگر احتمال برگزاری سوپرلیگ اروپا مطرح شود.

آندره آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس نایب رئیس پروژه سوپرلیگ اروپا هم اکنون اعلام کرده است که همه بنیان گذاران اولین این پروژه به جز یک تیم، هنوز این امکان را دارند که دوباره به آن ملحق شوند.

پروژه سوپرلیگ اروپا تابستان سال گذشته میلادی کلید خورد اما تنها 48 ساعت بعد از اعلام تأسیس آن، در پی تهدیدات یوفا و برخی دیگر از مقامات و نهادها، این پروژه از هم پاشید چرا که 9 تیم از جمله شش تیم انگلیسی منچسترسیتی، منچستریونایتد، آرسنال، تاتنهام، چلسی و لیورپول، دو تیم ایتالیایی اینتر و میلان و تیم اسپانیایی اتلتیکومادرید انصراف دادند و تنها سه باشگاه یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا باقی ماندند تا برای احیای پروژه ای که خودشان بنیان گذاران اصلی آن بودند، تلاش کنند.

آندره آ آنیلی با تأکید بر اینکه پروژه سوپرلیگ اروپا شکست نخورده است ـ چرا که تیم هایش یک سند 120برگه ای را امضا کرده اند که آنها را در صورت انصراف به پرداخت غرامتی سنگین محکوم می کند ـ در نشست تجارت فوتبال در شهر لندن گفت: اول از همه باید بگویم که پروژه سوپرلیگ اروپا شکست نخورده است. به نظر من فوتبال اروپا نیاز مبرم به یک سری اصلاحات دارد. من کاری به چیزهایی که تباس (رئیس سازمان لیگ اسپانیا که به انتقاد از پروژه سوپرلیگ و تیم های به جای مانده در آن پرداخت) می گوید، ندارم، حرف هایش نشان می دهند که طرز فکر او چیست.

آنیلی در ادامه تأکید کرد که یوفا قبل از اینکه پروژه سوپرلیگ اروپا به صورت رسمی آغاز به کار کند، از این موضوع اطلاع داشته است.

وی افزود: یوفا می دانست که من به عنوان رئیس باشگاه یوونتوس دارم روی یک پروژه متفاوت کار می کنم. سوپرلیگ یک پروژه گروهی با حضور 12 تیم بود، نه فقط یک شخص. 12 باشگاه یک قرارداد 120صفحه ای را امضا کردند و الآن هم 11 تیم از آن باشگاه ها هنوز نسبت به چیزی که امضا کرده اند، تعهد دارند.

اکنون شبکه رادیویی کادنا کوپه اسپانیا مدعی شده است که تنها باشگاهی که به صورت قطعی از پروژه سوپرلیگ کنار کشیده، اینتر است. طبق گزارش این شبکه، اینتری ها موقع امضای قرارداد عضویت شان در سوپرلیگ، بندی را لحاظ کرده اند که به موجب آن آنها را از ادامه همکاری با این پروژه در صورت قطع شدن حمایت مالی تمام اسپانسرهایش معاف می کند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1272

به "کدام تیم رسماً از پروژه سوپرلیگ اروپا انصراف داده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام تیم رسماً از پروژه سوپرلیگ اروپا انصراف داده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید