نظر عجیب مسئول تاکسیرانی: مردم حاضرند در اوج ترافیک کرایه بیشتری بدهند ، شناور کردن نرخ کرایه ها در دست بررسی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، رییس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران جزئیات شناور شدن نرخ کرایه تاکسی را تشریح کرد و گفت: تحقیقات و بررسی های زیادی انجام شد که نهایتا به گزینه شناورکردن نرخ کرایه در زمان پیک رسیدیم. در حال حاضر بخشی از شهروندان در ساعات پیک ترافیک حاضر هستند مبلغ بیشتری پرداخت کنند.

نظر عجیب مسئول تاکسیرانی: مردم حاضرند در اوج ترافیک کرایه بیشتری بدهند ، شناور کردن نرخ کرایه ها در دست بررسی

به گزارش خبرنگاران، امیر علیپور درباره شناورسازی نرخ کرایه تاکسی با بیان این موضوع که نرخ شناور ، امکانی است که در مصوبه نرخ کرایه سال 1401 از سوی شورای اسلامی شهر تهران در نظر گرفته و ابلاغ شده است، گفت: براساس این مجوز، می توان تا 30 درصد در ساعات پیک ترافیک، نرخ کرایه تاکسی را افزایش داد.

او گفت: در واقع فلسفه این افزایش نرخ کرایه این است که رانندگان تاکسی غیر شیفت را ترغیب کنیم تا در ساعات پیک در خطوط تاکسی فعالیت کند و هم زمان با افزایش زمان سفر درون شهری در ساعات پیک ترافیک با توزیع مناسب تر و افزایش تعداد تاکسی ها کمبود خودرو را جبران کنیم.

رییس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه در ساعت پیک ترافیک در هنگام صبح و عصر، به یکباره قیمت مسافربرهای اینترنتی به شدت افزایش پیدا می کند؛ به گونه ای که دیگر برای راننده تاکسی، فعالیت در خطوط مجذوب کنندهیت چندانی ندارد، گفت: مثلا کرایه تاکسی میدان ونک تا صادقیه حدود 12000 تومان است و اگر یک راننده سه یا چهار نفر سوار کند نهایتا درآمدش از این سفر 36000 یا 48000 تومان می شود ولی همان موقع یک راننده مسافربر اینترنتی، از ونک تا محدوده صادقیه را در پیک ترافیک با حدود100.000 تومان پوشش می دهد و می بینیم که نرخ دو برابری در ساعات پیک در بازار عرضه و تقاضا به وجود می آید.

علیپور با تأکید بر اینکه فعالیت تاکسی ها در ساعات پیک ترافیک برای رانندگان به دلیل گرفتار شدن در ترافیک مجذوب کنندهیتی ندارد، افزود: برای مجذوب کننده کردن سفر برای رانندگان و مسافران، تحقیقات و بررسی های زیادی انجام شد که نهایتا به گزینه شناورکردن نرخ کرایه در زمان پیک رسیدیم. در حال حاضر بخشی از شهروندان در ساعات پیک ترافیک حاضر هستند مبلغ بیشتری پرداخت کرده و از طریق مسافربرهای اینترنتی، آژانس ها و سایر سرویس های دربستی سفر خود را تجربه کنند، چرا که ممکن است در ساعت پیک، بدلیل سرعت پایین در شبکه معابر تهران و گیرکردن تاکسی ها در ترافیک، پایانه ها و خطوط خالی از تاکسی؛ فعال بوده و باید زمانی را به انتظار بایستند.

او گفت: ترافیکی که در ساعات پیک در شبکه معابر تهران وجود دارد و ارزشی که مردم برای زمان سفر خود در نظر می گیرند، سبب می شود که بخشی از افراد راضی به انجام سفر درون شهری بصورت دربستی و اینترنتی و با قیمت بالاتر بودند، به همین دلیل با مجوز شورای شهر و بعد از بررسی های مختلف، مسئله شناور کردن نرخ کرایه تاکسی را در دستور کار خود قرار دادیم چرا که به دلیل اعتماد شهروندان به ناوگان تاکسی و همچنین ارزانتر بودن نرخ کرایه شناور تاکسی ها نسبت به مسافربرهای اینترنتی انتظار می رود که استقبال مردم زیاد باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مهر 1401 بروزرسانی: 16 مهر 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1390

به "نظر عجیب مسئول تاکسیرانی: مردم حاضرند در اوج ترافیک کرایه بیشتری بدهند ، شناور کردن نرخ کرایه ها در دست بررسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "نظر عجیب مسئول تاکسیرانی: مردم حاضرند در اوج ترافیک کرایه بیشتری بدهند ، شناور کردن نرخ کرایه ها در دست بررسی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر عجیب مسئول تاکسیرانی: مردم حاضرند در اوج ترافیک کرایه بیشتری بدهند ، شناور کردن نرخ کرایه ها در دست بررسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید