تور دهلی: مرد هندی یک ساعت به خورشید خیره ماند!

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، مرد سالخورده هندوستانی به تازگی با خیره شدن یک ساعته به خورشید یک رکورد ملی به نام خود ثبت کرد. وِرما 70 ساله که یک مامور بازنشسته دولت در استان اوتار پرادش هند است، بدون عینک و حتی یک بار پلک زدن این رکورد را بر جای گذاشت.

تور دهلی: مرد هندی یک ساعت به خورشید خیره ماند!

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، آقای ورما با الهام گرفتن از یک معلم بودایی به مدت 25 سال برای ثبت این شاهکار باورنکردنی آموزش دیده بود.

کوشش این مرد سالخورده برای ثبت این رکورد به وسیله نماینده کتاب رکورد های هند و بعلاوه گروهی از سیاستمداران و پزشکان محلی نظارت شد.

ورما با وجود آنکه بدون داشتن عینک آفتابی و حتی پلک زدن یک ساعت به خورشید خیره مانده بود، اما بینایی اش کاملا نرمال و سلامتی چشمش عادی بود.

آقای ورما با ثبت این رکورد، رکورد قبلی را که هموطن وی به مدت 10 دقیقه بدون عینک و پلک زدن به خورشید خیره شده بود، جابه جا کرد.

ورما به خبرنگاران گفت که آماده است تا رکوردش را در کتاب رکورد های گینس نیز به ثبت برساند. او در حالی که خندان بود و از این رکورد خود خرسند به نظر می رسید با مقامات رسمی و کارشناسان عکس یادگاری گرفت.

لازم به ذکر است؛ اگرچه آقای ورما پس از کوشش موفقیت آمیز خود، خوب به نظر می رسید و با مسئولان دعوت شده عکس یادگاری گرفت، اما بنا به گفته کارشناسان نگاه کردن به خورشید بدون چشم مسلح حتی برای مدت کم می تواند افراد را در معرض خطر قرار داده و آسیب جبران ناپذیری به شبکیه چشم وارد کند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1217

به "تور دهلی: مرد هندی یک ساعت به خورشید خیره ماند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دهلی: مرد هندی یک ساعت به خورشید خیره ماند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید