سهم صندوق توسعه ملی از صادرات نفت در بودجه 1400 معین شد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای سهم صندوق توسعه از صادرات نفت خام و میعانات گازی را در دو سقف معین کردند.

سهم صندوق توسعه ملی از صادرات نفت در بودجه 1400 معین شد

به گزارش خبرنگاران،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه و در جریان آنالیز جزییات لایحه بودجه در بخش درآمدی بند الف تبصره یک این لایحه را به تصویب رساندند که براساس آن سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی تا سقف یک میلیون بشکه در روز و خالص صادرات گاز بیست درصد (%20) و مازاد بر یک میلیون بشکه در روز نفت خام و میعانات گازی سی و هشت درصد (%38) تعیین می گردد.

با گزارش وزارت نفت مبنی بر فروش و با اعلام خزانه داری کل، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است پس از وصول منابع بلافاصله نسبت به واریز این وجوه و سهم چهارده و نیم درصد(5/%14) شرکت ملی نفت ایران از کل صادرات نفت خام و میعانات گازی (معاف از تقسیم سود سهام دولت) و نیز سهم چهارده و نیم درصد(5/%14) شرکت دولتی تابعه وزارت نفت از محل خالص صادرات گاز طبیعی (معاف از تقسیم سود سهام دولت و مالیات با نرخ صفر) و همچنین سهم 3% موضوع ردیف درآمدی 210109 جدول شماره (5) این قانون اقدام کند.

ایسنا نوشت: مبالغ مذکور به صورت ماهانه واریز و از ماه یازدهم سال محاسبه و تسویه می گردد. مابه التفاوت سهم (20%) از سقف یک میلیون بشکه صادرات مذکور تا سهم قانونی سی و هشت درصد (%38) صندوق توسعه ملی از محل ورودی این صندوق به نسبت سهم صندوق و دیگر اجزاء در سال 1400 به عنوان بدهی دولت و وام تلقی می گردد و بازپرداخت آن به صندوق با سازوکاری است که در بودجه سنواتی تعیین می گردد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 753

به "سهم صندوق توسعه ملی از صادرات نفت در بودجه 1400 معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم صندوق توسعه ملی از صادرات نفت در بودجه 1400 معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید