زاخارووا: رفتار خود غربی ها تهاجمی است نه روسیه، اوکراین به فکر واکسیناسیون مردمش باشد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: کشورهای غربی که اقدامات تهاجمی آنها ثابت شده، مسکو را به رفتار تهاجمی متهم می نمایند و اروپایی ها به جای حمایت محض از اوکراین، مقامات کی یف را از ادامه اقدام نظامی علیه مردم کشورشان بازدارند.

زاخارووا: رفتار خود غربی ها تهاجمی است نه روسیه، اوکراین به فکر واکسیناسیون مردمش باشد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه تلویزیونی راشا تودی به زبان آلمانی، خاطرنشان کرد که کشورهای غربی که غالباً رفتارهای تهاجمی دارند، اکنون کوشش می نمایند تا روسیه را کشوری متجاوز و متهاجم جلوه دهند.

زاخارووا در تفسیر اظهارات مقامات رسمی کشورهای غربی درباره اقدامات تحریک آمیز نظامی روسیه گفت: شرکای غربی ما همیشه مدعی می گردد که روسیه تهاجمی عمل نموده و همیشه اقداماتی متجاوزانه از خود نشان می دهد. ولی من به آنها یادآور می شوم که کشور ما، چه در دوران اتحاد جماهیر شوروی و چه فدراسیون روسیه، هرگز خاستگاه هیچ جنگی نبوده و جنگ دنیای اول و دوم این نکته را اثبات نموده است. ما هرگز تحریک نماینده هیچیک از رویدادهای فاجعه آمیز بین المللی نبوده ایم، در حالی که این دقیقاً کاری است که کشورهایی که اکنون ما را متهاجم می نامند، انجام داده اند و شواهد تاریخی چنین اقداماتی را تأیید می نماید و در اینجا، زمانی برای برشمردن آنها نیست.

این دیپلمات روس تأکید کرد که روسیه، مانند هر کشو دیگری، کاملاً حق دارد که در خاک خود مانور نظامی برگزار کند. وی اضافه کرد: تعیین نیست برای چه مانورهای نظامی ما مورد توجه زیادی قرار گرفته است؟ پاسخ من این است: برای اینکه برای سال های زیادی غربی ها و در وهله نخست، آمریکا و ناتو، در حال گسترش ساختارهای نظامی خود در سراسر دنیا هستند و به همین دلیل می خواهند روسیه را کشوری متجاوز و غیرقابل پیش بینی جلوه دهند.

اوکراین به جای موقعیت یک کشور هسته ای، به فکر واکسیناسیون مردم خود باشد

ماریا زاخارووا در پاسخ به سئوال دیگری یادآور شد، مقامات اوکراینی به جای اینکه به فکر داشتن شرایط یک کشور هسته ای باشند، بهتر است در فکر سلامت شهروندان کشور خود و فراوری واکسنی علیه ویروس کرونا باشند.

وی ادامه داد: آنچه اوکراین در حال حاضر به آن احتیاج دارد، واکسن کروناست و نه تسلیحات هسته ای که هدف آنهاست. اکنون واکسیناسیون مورد احتیاج مردم این کشور است. مقامات کی یف مطمئن باشند که اقدامات آنها برای تحریک در جهت عضویت آنها در ناتو، منجر به ثبات در کشور اوکراین نخواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین به کشورهای اروپایی توصیه کرد تا مقامات کی یف را به سمت خودداری از اظهارات جنگ افروزانه تشویق نمایند.

وی گفت: کشورهای اروپایی درباره چه واکنش خویشتن دارانه و اقدام به سمت حل و فصل اوضاع مقامات کی یف صحبت می نمایند، در شرایطی که در خطوط مقدم درگیری های نظامی در منطقه دونباس، تجهیزات سنگین مستقر شده و هر روزه در مناطق دونتسک و لوگانسک، انفجار مهمات و مین های اوکراینی، جان مردم محلی از جمله بچه ها را در معرض خطر قرار داده است.

زاخارووا تأکید کرد که روسیه دیدگاه خاص خود را در مورد حل و فصل مناقشه نظامی در مناطق شرقی اوکراین دارد، همانطور که آلمان و فرانسه نیز نظراتی در این باره دارند. به گفته وی، طرف روسی بر این عقیده است که کشورهای اروپایی به جای حمایت کورکورانه از دولت اوکراین، وقت آن رسیده تا مقامات کی یف به سمت خودداری از اظهارات جنگ افروزانه و اجرای تعهدات خویش در چارچوب توافقات مینسک با هدف حل و فصل مناقشه دونباس سوق داده شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 881

به "زاخارووا: رفتار خود غربی ها تهاجمی است نه روسیه، اوکراین به فکر واکسیناسیون مردمش باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاخارووا: رفتار خود غربی ها تهاجمی است نه روسیه، اوکراین به فکر واکسیناسیون مردمش باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید