افشاگری بولتون از تصمیم ترامپ درباره ناتو، هیچ کس نمی داند که او می خواهد در دوره دوم ریاست جمهوری اش چه کار کند؟

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، ایرنا نوشت: جان بولتون مشاور پیشین کاخ سفید دوشنبه شب در گفت وگو با یک روزنامه آلمانی گفت که اگر دونالد ترامپ برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری پیروز گردد، شاید آمریکا از پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خارج گردد.

افشاگری بولتون از تصمیم ترامپ درباره ناتو، هیچ کس نمی داند که او می خواهد در دوره دوم ریاست جمهوری اش چه کار کند؟

بولتون که با روزنامه هندزبلات (handelsblatt) آلمان گفت وگو می کرد اضافه کرد: تنها تعداد انگشت شماری از جمهوری خواستار دوست دارند، در صورت پیروزی دوباره ترامپ، آمریکا از ناتو خارج گردد، شاید تمام این موانع [برای خروج آمریکا از ناتو] برچیده گردد... هیچ کس نمی داند که ترامپ می خواهد در دوره دوم ریاست جمهوری اش چه کار کند؟

وی به اروپایی ها توصیه کرد که اگر ترامپ برای دومین بار انتخاب شد، دیپلماسی خود را با کنگره تشدید نمایند.

بولتون اضافه کرد: ممکن است مجلس نمایندگان و مجلس سنا بتوانند در صورتی که ترامپ قصد خروج از ناتو یا خروج نظامیان آمریکایی از اروپا را داشته باشد، مانع رییس جمهوری شوند، اما مقاومت قوی از سوی دمکرات ها و جمهوری خواستار اتفاق خواهد افتاد، به همین خاطر اروپایی ها بهتر است که با کنگره در ارتباط باشند.

اظهارات مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید پس از آن مطرح می گردد که ترامپ پس از تکیه بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات 2016 یکی پس از دیگری توافقات، پیمان ها و سازمان های اثرگذار بین المللی را ترک کرد که پیمان آسمان های باز و سازمان دنیای بهداشت جدیدترین آنها است.

واشنگتن روز یکم خردادماه اعلام نمود که در واکنش به اقدامات روسیه، از پیمان آسمان های باز خارج می گردد.

ترامپ 9 خرداد ماه گذشته نیز با اعلام خروج رسمی آمریکا از سازمان دنیای بهداشت، گفت: از آنجا که آنها نتوانسته اند اصلاحات لازم را انجام دهند، ما امروز روابط خود با سازمان دنیای بهداشت را خاتمه خواهیم داد.

خروج از یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) در آذرماه 1396، خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در 30 خرداد ماه 1397 ، خروج از توافق اقلیمی پاریس در 13 مرداد، خروج از پیمان تجاری اقیانوس آرام (TPP) در بهمن ماه 1395 و خروج از قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به نفتا از دیگر پیمان هایی بود که ترامپ آمریکا را از آن خارج کرد.

مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید با بیان این که نباید توانایی حزب دموکرات را در عدم موفقیت در انتخابات دست کم گرفت اضافه کرد: بایدن می بایست در سه مناظره تلویزیونی با ترامپ رقابت کند و هنوز تقریبا 100 روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مانده است و این مدت زمان، یک زمان ابدی از منظر سیاست آمریکاست.

بولتون تندرو که تا سپتامبر 2019 مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود، امید چندانی به پیروزی بایدن در انتخابات ندارد، ادامه می دهد: صرف نظر از این که پیروز انتخابات آینده کدام نامزد خواهد بود، نتایج این انتخابات بسیار مرا غمگین خواهد نمود، چرا که بایدن در گوشه خانه اش می نشیند و زیاد از خانه خارج نمی گردد و در صورت پیروزی، وی دقیقا نمی داند چه کار کند، به همین دلیل با انتخاب بایدن تنها مسئله ای (به نام ترامپ) را با مشکل جدیدی [که بایدن] باشد، عوض می کنیم.

وی درپاسخ به این سؤال که آیا آنگلا مرکل صدراعظم آلمان آخرین رهبر دنیا آزاد است، نیز گفت: تنها رهبران دنیا آزاد، رهبران ایالات متحده هستند، اگر رییس جمهوری آمریکا نتواند رهبر باشد، دنیا غرب در خطر خواهد بود، چرا که هیچ کس نمی تواند به این مقام برسد.

مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید با تمجید از مرکل اضافه کرد: وی یک شخصیت بسیار قدرتمند در اتحادیه اروپا است، اما باید پرسید، پس از کنار رفتن مرکل، قدرت آلمان چقدر به طول خواهد انجامید، شاید هم صدراعظم برای مدت طولانی تری در مقام خود باقی بماند.

ترامپ در نظرسنجی ها از رقیب خود، بایدن عقب افتاده است.

نتایج نظرسنجی جدید حاکی است، ترامپ از بایدن در ایالت های مهم فلوریدا، میشیگان و آریزونا عقب است. این ایالت ها همان مناطقی هستند که ترامپ در انتخابات سال 2016میلادی در آن پیروز شد و برای موفقیت وی در انتخابات پیشرو، بسیار اهمیت دارد.

نتایج نظرسنجی جدید سی ان ان و موسسه اس اس آراس که از 18 تا 24 ژوئیه (28 تیر تا 3 مرداد) انجام شد، نشان داد، ترامپ در فلوریدا از بایدن 51 درصد در مقابل 46 درصد عقب افتاده و این ارقام در 2 ایالت آریزونا و میشیگان به ترتیب 49 درصد در برابر 45 درصد و 52 درصد در برابر 40 درصد به سود بایدن است.

در همین حال، محبوبیت کلی رییس جمهوری آمریکا در این ایالت ها به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا کاهش یافته است به طوری که 60 درصد ساکنان آریزونا، 59 درصد میشیگان و 57 درصد از فلوریدا نسبت به رویکرد ترامپ برای مقابله با ویروس کرونا رضایت ندارند.

همچنین نتایج نظرسنجی ان بی سی نیوز و موسسه ماریست نشان داد که بایدن در آریزونا 5 امتیاز از ترامپ جلو افتاده است و این نامزد دموکرات 50 درصد آرا در برابر 45 درصد آرای ترامپ را کسب نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 391

به "افشاگری بولتون از تصمیم ترامپ درباره ناتو، هیچ کس نمی داند که او می خواهد در دوره دوم ریاست جمهوری اش چه کار کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری بولتون از تصمیم ترامپ درباره ناتو، هیچ کس نمی داند که او می خواهد در دوره دوم ریاست جمهوری اش چه کار کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید