ریزش ساختمان دو طبقه در تهران

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش آوار و حریق در یک ساختمان دو طبقه اطلاع داد.

ریزش ساختمان دو طبقه در تهران

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با مشاور ساخت در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

سیدجلال ملکی در مصاحبه با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت 19:35 دقیقه روز جاری یک مورد حادثه احتمال آوار به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله در ابتدا دو ایستگاه برای آنالیز به محل حادثه واقع در محله صالح آباد غربی، خیابان گودرزی اعزام شدند.

وی ادامه داد: محل حادثه قطعه زمین گودبرداری شده به وسعت حدودا 120 متر بود که در مجاورت آن املاکی واقع شده بود. در سمت شرقی این زمین یک ساختمان دو طبقه روی همکف واقع شده بود که طبقه همکف آن کاربری فروش پلاستیک و عروسک فروشی داشت.

ملکی با بیان این که حجم بسیار زیادی از اجناس در این مغازه نگهداری می شد گفت: طبقه دیگر نیز انبار این مغازه بود ظاهراً به علت گودبرداری که در مجاورت این ساختمان صورت گرفته بود صدا هایی در این ساختمان شنیده می شده و ترک هایی ایجاد شده بود.

وی اضافه کرد: آتش نشانان با حضور در محل متوجه خطر شدند و بلافاصله دستور تخلیه این ساختمان و ساختمان های اطراف را دادند که البته بعضی از مالکان مقاومت می کردند، اما به هر طریقی در دقایق اولیه این افراد از ساختمان خارج شدند. در حین ایمن سازی به یکباره تمام ساختمان ضلع شرقی تخریب شد و اگر این افراد به توصیه های آتش نشانان گوش نمی کردند قطعا افرادی زیر آوار بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: خوشبختانه هیچ کس در این حادثه مصدوم نشده و تلفات جانی نداشتیم. بلافاصله بعد از ریزش آوار به علت شکست علمک گاز و انباشت زیر آوار آتش سوزی مهیبی رخ داد و با توجه به این که این مغازه و انبار آن محل نگهداری اجناس پلاستیکی بود حجمی از آتش متصاعد شد.

ملکی گفت: عملیات شروع شد و چند ایستگاه کمکی دیگر نیز در محل حاضر شدند. در حال حاضر حریق اطفا شده و نیرو ها در حال ایمن سازی محل هستند.

ملکی در انتها تاکید نمود: از هموطنان خواهش می کنیم به توصیه فرماندهان در محل حوادث گوش نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 311

به "ریزش ساختمان دو طبقه در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش ساختمان دو طبقه در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید