روسیه: غربی ها نمی توانند ماهیت ناآرامی ها در قزاقستان را مسالمت آمیز جلوه دهند

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه آمریکایی ها باید خوش بینی بیشتری نسبت به مذاکرات آینده امنیتی در ژنو داشته باشند، از برخورد غیرحرفه ای و غیر واقع بینانه کشورهای غربی با حوادث اتفاق افتاده در قزاقستان انتقاد کرد.

روسیه: غربی ها نمی توانند ماهیت ناآرامی ها در قزاقستان را مسالمت آمیز جلوه دهند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه ای با یک کانال یوتیوب، گفت که اگر ایالات متحده تا به امروز نسبت به مذاکرات آینده با طرف روسی درباره تضمین های امنیتی چندان خوش بین نبوده، بهتر است تمایلات خود را کمی بالا ببرد. وی بدین ترتیب به اظهارات بعضی مقامات دولتی آمریکایی پاسخ داد که گفته اند واشنگتن احساس خوش بینی زیادی درباره نتیجه مذاکرات آینده امنیتی با روسیه ندارد.

یک مقام کاخ سفید شب گذشته گفت که طرف آمریکایی در مذاکرات روز دوشنبه با واقع بینی و نه خوش بینانه به گفتگوها نگاه خواهد نمود. وی بار دیگر به غیر قابل قبول بودن بعضی درخواست های مسکو در عرصه مسائل امنیتی در قاره اروپا اشاره نموده و یادآور شده بود که ایالات متحده قصد ندارد در شرایط حضور نظامی خویش در کشورهای اروپایی تغییری بدهد.

ماریا زاخارووا در پاسخ به سؤال دیگری گفت که سخنان آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا درباره اعزام نیروهای حافظ صلح روسیه به قزاقستان در شرایط ناآرامی ها در این کشور، گویای عدم در نظر گرفتن عوامل مختلف است.

وی اضافه نمود: مقامات واشنگتن پاسخ به سؤالاتی که ما در مورد اعتراضات در قزاقستان مطرح می کنیم را نمی دانند و برخورد آنها با این حوادث بچه گانه است. آمریکا و کشورهای غربی همچنان واقعیت در حال رخ دادن در قزاقستان را ندیده و تصور می نمایند که در آنجا اعتراضات مسالمت آمیز جریان دارد. ولی اکنون واقعیات در حال روشن شدن است و آنها دیگر نمی توانند در این باره دروغ گفته و مردم دنیا را فریب دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه بعلاوه یادآور شد که اعزام نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی به قزاقستان در شرایط آشوب های سازمان دهی شده در این کشور، یک واکنش واضح و کاملاً قانونی از سوی رئیس جمهور توکایف به تهدیدات امنیتی در قزاقستان است.

زاخارووا تأکید کرد که مأموریت حفاظت از صلح تنها پس از آن مطرح شد که روش های سیاسی داخلی برای حل و فصل ناآرامی های در قزاقستان دیگر از بین رفته و این شرایط به یک تهدید خارجی تبدیل شد. به گفته وی، برخورد شرکای غربی روسیه به اعزام نیروهای حافظ صلح، کاملاً غیرحرفه ای و غیر واقع بینانه است.

؛

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1200

به "روسیه: غربی ها نمی توانند ماهیت ناآرامی ها در قزاقستان را مسالمت آمیز جلوه دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: غربی ها نمی توانند ماهیت ناآرامی ها در قزاقستان را مسالمت آمیز جلوه دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید