دستور بهداشت جهانی برای توقف آزمایش هیدروکسی کلروکین

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سازمان جهانی بهداشت آزمایش بالینی داروی هیدروکسی کلروکین از خانواده کلروکین را روی بیماران مبتلا به کرونا متوقف کرد.

دستور بهداشت جهانی برای توقف آزمایش هیدروکسی کلروکین

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان دنیای بهداشت دوشنبه شب در کنفرانسی خبریبه تشکیل کارگروهی (موسوم به Solidarity Trial) برای کارآزمایی بالینی چهار دارو برای درمان کووید19،اشاره نمود و گفت که این سازمان استفاده از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین را در این آزمایش ها متوقف نموده است.

آدهانوم اضافه نمود که روز آدینه نشریه پزشکی معتبر لنست مطالعه ای را درباره تاثیر هیدروکسی کلروکین و کلروکین روی بیماران بستری مبتلا به کرونا منتشر کرد که حاکی از نرخ بالای مرگ در آنان در مقایسه با نرخ مورد انتظار بوده است.

مدیر کل سازمان دنیای بهداشت شرح داد که پس از انتشار این مطالعه، گروه اجرایی کارآزمایی بالینی این سازمان متشکل از 10 کشور از میان 35 کشور شرکت کننده در این کارگروه آزمایشی، تشکیل جلسه داده و تصمیم به بازنگری و تحلیل این موضوع گرفته اند.

گروه اجرایی کارآزمایی بالینی سازمان دنیای بهداشت همچنین تصمیم گرفته است که به صورت موقت استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین را در این آزمایش ها متوقف کند.

آدهانوم در عین حال تاکید نمود: نگرانی پیرامون داروهای هیدروکسی کلروکین و کلروکین مربوط به کرونابوده و استفاده از این داروهای برای درمان بیماری های خودایمن و مالاریا همچنان مجاز و بدون ضرر است.

در گزارش نشریه لنست آمده است که در این تحقیقات نتایج استفاده از این داروها با ردگیری شرایط چهار گروه از بیماران، ارزیابی شد. گروه اول تنها با هیدروکسی کلروکین تحت درمان نهاده شدند، گروه دوم تنها با کلروکین تحت درمان نهاده شدند، دو گروه دیگر نیز با استفاده از این داروها به همراه آنتی بیوتیک تحت درمان نهاده شدند. یک گروه کنترل نیز تحت نظر نهاده شد که هیچ کدام از این داروها را مصرف نکردند.

براساس این گزارش، در خاتمه مطالعه حدود 9 درصد از اعضای گروه کنترل جان خود را از دست دادند. در گروه هایی که تنها با کلروکین یا هیدروکسی کلروکین تحت درمان نهاده شدند، به ترتیب 18 درصد و 16.4 درصد جان خود را از دست دادند.

در گروه هایی که داروها را به همراه آنتی بیوتیک دریافت کردند، شرایط بدتر بود. در واقع 22.8 درصد از گروهی که کلروکین و آنتی بیوتیک دریافت کردند و 23.8 درصد از اعضای گروهی که با هیدروکسی کلروکین و آنتی بیوتیک تحت درمان نهاده شدند، جان خود را از دست دادند.

به گفته محققان، نتایج این تحقیقات نشان می دهد مصرف کلروکین و هیدروکسی کلروکین نه تنها موجب بهبود بیماران مبتلا به کووید 19 نمی گردد، بلکه خطر ابتلا به مسائل قلبی و مرگ را نیز افزایش می دهد.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 276

به "دستور بهداشت جهانی برای توقف آزمایش هیدروکسی کلروکین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور بهداشت جهانی برای توقف آزمایش هیدروکسی کلروکین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید