درمان اختلال مزمن تنفسی با ورزش

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سندرم اختلال مزمن تنفسی (ARDS) مجموعه ای از نشانه ها و علایم بالینی است که با کاهش پیشرونده محتوای اکسیژن خون سرخرگی بدنبال بیماری یا صدمه مهم تعیین می شود.

درمان اختلال مزمن تنفسی با ورزش

خبرنگاران | سرویس ورزس - سندرم اختلال تنفسی، بیش از سرطان سینه و پروستات کشته بر جای می گذارد. این مشکل بیشتر در کسانی که آسیب دیدگی شدیدی به آن ها وارد شده است ایجاد می گردد. افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند غالبا با ضعیف شدن اسکلت عضلانی نیز روبه رو می شوند. عوامل گوناگونی در بروز سندرم دیسترس تنفسی بالغین دخالت دارند که از جمله آن ها می توان صدمه مستقیم به ریه ها از طریق استنشاق دود یا صدمات غیر مستقیم بدن (مثل شوک)، اختلالات خونی، مصرف بیش از حد داروها و جراحی های عظیم و سنگین را نام برد.

درمان با ورزش

در 30 سال گذشته مبارزه های دارویی با این بیماری به نتیجه مطلوبی نرسیده است. با این حال پزشکان مرکز پزشکی در آمریکا Wake Forest Baptist راه جدیدی برای مقابله با این بیماری پیش گرفته اند که این راه ورزش کردن است .

مدیر این تحقیقات می گوید: بر اساس تحقیقات گذشته ما می دانستیم که حرکت دادن بیماران باعث می گردد که آن ها تنفس راحت تری داشته باشند. این کار باعث می گردد که بدن آن ها قوی تر گردد و شرایط آن ها به صورت کلی بهتر گردد. آنچه که ما تا به حال متوجه نشده بودیم دلیل این اتفاق بود . محققان با آنالیز بر روی موش ها، مکانیزم ورزش درمانی و تاثیر آن بر بیماران را پیدا کردند.

در این تحقیقات موش هایی که آسیب دیدگی در ناحیه ریه داشتند و عضلات آن ها ضعیف شده بود دو روز در هفته ورزش کردند. محققان دریافتند که انجام ورزش های کوتاه مدت با شدت کم می تواند باعث افزایش کارایی عضلات تنفسی گردد .

یکی از محققان می گوید: ما دریافتیم که در این بیماران یک فرایند خاصی اتفاق می افتد که منجر به از دست رفتن عضلات می گردد. ورزش زود هنگام باعث می گردد که این فرایند مختل گردد. به نظر می رسد که ورزش بر چند پروتئین خاص در بدن تاثیر می گذارد که واکنش های سیستم ایمنی نسبت به آسیب دیدگی را تعدیل می نماید .

محققان با مقایسه موش ها و انسان ها دریافتند که واکنش های سیستم عصبی در این دو موجود شبیه به هم هستند . براساس گزارش ایسنا، محققان قصد دارند که این تحقیقات را بر روی موش های پیرتر انجام دهند زیرا ARDS غالبا در بیماران مسن اتفاق می افتد .

منبع: setare.com
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 717

به "درمان اختلال مزمن تنفسی با ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان اختلال مزمن تنفسی با ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید