خبرنگاران هند دومین محموله تجهیزات را به بندر چابهار تحویل می دهد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، تهران- خبرنگاران- منصوخ مانداویا وزیر حمل و نقل هند روز دوشنبه گفت که هند دومین محموله تجهیزات را به بندر چابهار ایران تحویل می دهد.

خبرنگاران هند دومین محموله تجهیزات را به بندر چابهار تحویل می دهد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، مانداویا وزیر حمل و نقل بنادر و راه های آبی هند در پیغام توییتری نوشت: در راستای تعهد ما برای توسعه بندر چابهار، دومین محموله تجهیزات به سرانجامه شهید بهشتی می رسد.

ماه گذشته سانجی باندوپادیایا معاون وزیر بنادر، آبراه ها و حمل و نقل (MoPWS) هند گفته بود که دو جرثقیل دیگر برای بارگیری در نزدیکی بندر ونیز است که تا سرانجام ماه مارس (فروردین) به بندر چابهار می رسد.

باندوپادیایا گفت که پس از تحویل جرثقیل های سیار بندری، برنامه هایی برای تهیه جرثقیل های نصب شده روی ریل در نظر گرفته شده است که مناقصه آنها ادامه دارد.

هند پیش از این در ماه ژانویه (دیماه) دو جرثقیل بندری متحرک را به بندر چابهار تحویل داده بود که ارزش قرارداد آنها بیش از 25 میلیون دلار بود.

ششم ماه مه (خرداد) 2015 یادداشت تفاهمی در باره اسکله شهید بهشتی بندر چابهار در سطح وزیران مربوطه میان هند و ایران امضا شد و این توافق تاریخی روز 23 مه (خرداد) 2016 در جریان سفر نارندرا مودی نخست وزیر هند به تهران اجرایی شد.

مطابق شروط قرارداد، هند باید دو سرانجامه را در فاز اول به هزینه 85 میلیون دلار تجهیز و بهره برداری کند و پس از فعال شدن قرارداد اصلی، هند برای مدت 10 سال از بندر شهید بهشتی چابهار بهره برداری خواهد نمود.

در پی خروج آمریکا از برجام وزارت امورخارجه هند روز 29 اکتبر (آبان) 2018 به وزارت کشتیرانی توصیه کرد که 2 بندر یاد شده هند را از تاثیر احتمالی تحریم های آمریکا مستثنی سازد.

توسعه بندر چابهار به گسترش روابط مالی و دوجانبه میان هند و ایران یاری خواهد نمود و همچنین تجارت دریایی میان این کشورها را بیشتر تقویت خواهد نمود.

موقعیت بندر چابهار یک مزیت راهبردی و پتانسیل بالایی برای ایجاد پیوستگی میان هند، ایران، افغانستان، ازبکستان و سایر کشورهای مستقل مشترک المنافع CIS بخصوص کشورهای شرقی مستقل مشترک المنافع و تقویت تجارت به همراه دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 765

به "خبرنگاران هند دومین محموله تجهیزات را به بندر چابهار تحویل می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هند دومین محموله تجهیزات را به بندر چابهار تحویل می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید