جاهای دیدنی کشور کره جنوبی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، شاید اولین آشنایی بیشتر ما ایرانی ها بانام کره جنوبی به زمان پخش سریال جواهری در قصر در سال 1385 از شبکه دو سیما و یا هم گروهی تیم ملی فوتبال ایران با تیم کره جنوبی در جام ملت های آسیا باشد. در سال های بعد با پخش سریال های تاریخی کره ای و رواج غذای معروف آنها رامیون یا همان نودل، کم کم گرایش ایرانی ها برای سفر به کره جنوبی بیشتر شد تا آنکه امروز کشور کره جنوبی به یکی از مقاصد محبوب گردشگری ایرانیان و البته تمامی گردشگران تبدیل شد

جاهای دیدنی کشور کره جنوبی

جاذبه های گردشگری کره جنوبی

1- مقبره خانوادگی سلسله چوسان

مقبره خانوادگی چوسان یکی از مهم ترین بناهای تاریخی حفاظت شده در کره جنوبی است که قدمتش به 500 سال پیش می رسد.

در این مکان پادشاه و ملکه موسس سلسله چوسان دفن شده اند که در سریال تاریخی افسانه جومونگ نیز به این موضوع اشاره شد.

طبیعت سرسبز اطراف مقبره که در نزدیکی شهر سئول قرار گرفته، فرصت مناسبی برای گردشگران و بازتماشامایندگان فراهم می نماید تا علاوه بر بازدید از جاذبه تاریخی از طبیعت بکر آن هم استفاده نمایند.

به علت وجود 40 مقبره پادشاهان و اشراف زادگان چوسان قدیم در اطراف سئول، مردم کره جنوبی عقیده دارند که روح پادشاهان گذشته نگهدارنده سئول است.

2- جزیره ججو

جزیره ججو جزیره ای آتشفشانی در جنوب غربی کشور کره جنوبی است. در گذشته از این جزیره برای تبعید مجرمان و خیانتکاران استفاده می کردند چراکه این ناحیه فاصله به نسبت زیادی با کره یا چوسان داشت و دسترسی به جزیره صرفا به وسیله قایق امکان پذیر بود؛ اما امروزه دیگر از آن جزیره دور افتاده خبری نیست و ججو به یک جزیره تفریحی فوق العاده زیبا برای گردشگران خارجی و مردم کره جنوبی تبدل شده است.

جزیره ججو با داشتن پوشش گیاهی منحصربه فرد و گیاهان بومی و حیات جانوری خاص خود در سال 2007 به عنوان میراث طبیعی در یونسکو ثبت شد و این آغازی برای سرمایه گذاری شرکت های بین المللی درراستای توسعه گردشگری جزیره ججوی کره جنوبی بود.

از مهم ترین مکان های تماشای جزیره ججو کوه هالاسان (Hallasan National Park)، صخره پدربزرگ، غار مانسانگل، مدرسه غواصی ججو، زنان غواص و ماهیگیر، آتشفشان ججو، فانوس دریایی هستند. این جزیره برترین گزینه برای طبیعت گردی و یا سفر ماه عسل در تورهای کره جنوبی است.

3- کلیسای یودو فول گاسپل

شاید جالب باشد که بدانید بزرگ ترین کلیسای جهان با گنجایش بیش از یک میلیون نفر در کشور کره جنوبی قرار گرفته است.

کلیسای جامع یو دو گاسپل کره با بیش از صد نفر کارمند و کشیش، مترجم به 16 زبان مختلف جهان و دوازده گروه کُر جزو بزرگترین و مجهزترین کلیساهای جهان است و ساختار شکنی جالبی در معماری کلیسا و کاربرد آن ایجاد نموده است.

به جز این کلیسا یکی دیگر از مشهورترین کلیساهای مسیحی در کره جنوبی که بسیاری از سریال های کره ای در آن فیلم برداری اجرا شده است کلیسای جامع میئونگدانگ است.

4- قصر گیونگ بوک گانگ

قصر گیونگ بوک گانگ یا قصر شمالی؛ یکی از پنج قصر بزرگ و زیبای به جای مانده از سلسله چوسان در کره جنوبی است که خود از چند بخش تشکیل شده است.

در کنار قصر شمالی دو قصر شرقی چانگ دئوک گانگ Changdeokgung و قصرغربی گئونگ جی گانگ Gyeongheegung قرار گرفته است.

ترجمه نام قصر کوم بوک گانگ به انگلیسی به معنای قصری درخشان شادی است. این کاخ که در سال 1395 به وسیله شاه تائه ئو (Taejo) ساخته شد در سال 1592-1598 به وسیله حمله نیروهای ژاپنی به آتش کشیده شد؛ البته حدود 7700 اتاق این قصر در زمان پادشاهی گوجونگ بازسازی شد.{1}

5. قله طلوع

این دهانه آتش فشانی باشکوه، 5000 سال پیش به علت فوران هیدرو ولکانیک در جزیره ججو شکل گرفت.

بر اساس سایت میراث فرهنگی یونسکو، این قله به دلایل مختلفی از جمله گونه های متعددی از گیاهان کمیاب معروفیت دارد، ولی بیشتر به خاطر منظره شگفت انگیز آن در زمان طلوع خورشید شناخته شده است و به همین علت آن را قله طلوع (Seongsan Ilchulbong) می نامند.

بالا رفتن از لبه شمال غربی (جایی که شیب صخره کمتر است) تا ارتفاع 180 متری (مرتفع ترین نقطه قله)، 30 دقیقه طول می کشد.

6. ساحل گوچی

این ساحل کرمی رنگ در چهار کیلومتری جنوب غربی آنمیون اوپ (Anmyeon-eup) واقع شده و محلی ایده آل برای تماشای انعکاس خورشید در اقیانوس از میان دو صخره بزرگ به نام های صخره مادربزرگ و صخره پدربزرگ است.

افسانه ای وجود دارد که طبق آن همسر یک فرمانده نظامی در زمان سلسله شیلا، هنگامی که پس از انتظار برای شوهرش می میرد به صخره مادربزرگ (Granny Rock) تبدیل می گردد.

7.روستای دارنگی

دارنگی، روستای کوچک محافظت شده ای واقع در جنوبی ترین منطقه نامهه گان غربی (west Namhae-gun) است.

این روستا دارای منظره ها و منظرههای فوق العاده زیبا از کشتزارهای بی شماری است که به صورت پله ای در شیب کوه مشرف به دریا قرار دارند.{2}

8.بوسان

آیا می دانستید که می توان در کره جنوبی کنار ساحل دریا رفت؟ بوسان دومین شهر بزرگ کره جنوبی است و منطقه ها ساحلی آن پر از سواحل و اقامتگاه های زیباست. در اینجا فرهنگ و تاریخ موج می زند.

به هنگام سفر به شهر بوسان، حتماً از معبد بئومئوسا و دهکده گامِچئون (Gamecheon) تماشا کنید.

گامچئون یک دهکده با معماری اروپایی بر فراز صخره ای مشرف به دریاست و ورژن کره ای منطقه سانتورینی در یونان به شمار می آید.

عاشقان غذاهای دریایی باید حتماً به بازار جاگالچی (Jagalchi)، بزرگ ترین بازار تجاری غذاهای دریایی کره، سر بزنند.

بخشی از این بازار به روی مصرف نمایندگان باز است و رستوران های فراوانی در آن وجود دارد که خریدهای شما را برایتان می پزند.

درنتیجه شما می توانید ماهی های خریداری شده خود را در همان بازار میل کنید.

9.برج سئول

هرکسی که از سئول تماشا می نماید، باید بالای برج سئول برود و این شهر را از نمایی 360 درجه ببیند.

برج سئول تقریباً بر روی کوهی بنا شده و همراه با بلندی خود برج، به شما امکان ایستادن در ارتفاع 500 متری از سطح دریا و شهر را می دهد.

اما بد نیست کمی هم در منطقه کوهستانی اطراف برج گشت و گذار کنید.

برج سئول در نزدیکی قله کوه نامسان (Namsan) و محوطه پارک نامسان قرار گرفته است.

در این پارک جهتهای کوه پیمایی فراوانی به چشم می خورد که همگی آن ها چند دقیقه تا مرکز تجاری شهر سئول فاصله دارند.

در سئول یک تله کابین وجود دارد که شما را از شهر به محوطه زیر برج می برد. شما می توانید از اینجا به کوهنوردی در اطراف بپردازید.

پس از بالا رفتن از کوه و سوار شدن بر تله کابین، بخشی از زمان خود را به ملاقات از دهکده نامسان هانوک (Namsan Hanok) اختصاص دهید.

این دهکده شامل 5 هانوک یا خانه قدیمی و سنتی کره ای می گردد که مورد بازسازی قرار گرفته اند.

10.پارک ملی سئوراکسان

این شگفتی طبیعی اسرارآمیز نیز به مانند پارک ملی یوسمیته (Yosemite) دارای کوه ها، دریاچه ها، آبشارها، نهرها و کیلومترها جهت کوه پیمایی و پیاده روی است و به شما اجازه کاوش در اطراف خود را می دهد.

پارک ملی سئوراکسان (Seoraksan) به تنوع طبیعی آن معروف است، زیرا در این پارک بیش از 1,500 گونه جانوری و بیش از هزار گونه متفاوت گیاهی وجود دارد.

درون پارک ملی سئوراکسان دو معبد بودائی نیز وجود دارد. یکی از این معابد به معبد یک صد حوضچه معروف است، زیرا در اطراف آن حوضچه های فراوانی وجود دارد که از جویبارهای کوهستانی تغذیه می شوند.

وقتی که از پیاده روی خسته شدید، یک تله کابین وجود دارد که شما را به بالای کوه سئوراکسان با منظره ای خارق العاده از کوه ها و دره ها می برد.

پارک ملی سئوراکسان با اتوبوس 4 ساعت و با خودروی شخصی 3 ساعت تا سئول فاصله دارد.{3}

پی نوشت:

1.www.findatour.com

2.www.kojaro.com

3.www.eavar.com

منبع: راسخون
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1158

به "جاهای دیدنی کشور کره جنوبی" امتیاز دهید

2 کاربر به "جاهای دیدنی کشور کره جنوبی" امتیاز داده اند | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی کشور کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید