ثبت نام دانش آموزان ابتدایی از اول خرداد ، جزئیات ثبت نام

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اعلام زمان ثبت نام دانش آموزان ابتدایی درخصوص مراجعه حضوری کسانی که محل زندگیشان تغییر نموده و ورودی های دوره ها شرح داد.

ثبت نام دانش آموزان ابتدایی از اول خرداد ، جزئیات ثبت نام

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ثبت نام مدارس برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: این دستورالعمل 22 اریبهشت برای همه استان ها ارسال شد. با توجه به شرایط خاصی که در آن قرار داریم سعی شده تمام نکاتی که باید مدیران مدارس رعایت نمایند در این دستورالعمل قید گردد.

وی اضافه نمود: ثبت نام از اول خرداد شروع می گردد و پیش بینی ما این است که تا 31 مرداد همه ثبت نام ها انجام و اطلاعات دانش آموزان وارد سامانه سناد شده باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا برای ثبت نام دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی و خانواده هایی که محل سکونت خود را تغییر می دهند باید مراجعه حضوری صورت بگیرد، گفت: پیش بینی شده تا جای ممکن مدارس به صورت سیستمی ثبت نام را انجام دهند. اما در ورودی دوره ها و یا مواردی چون تغییر محل سکونت که مراجعه حضوری ضروری است، مدرسه باید برای جلوگیری از ازدحام و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تدابیری درنظر بگیرد تا مراجعه طبق حروف الفبا و یا سیستم نوبت دهی اینترنتی باشد.

حکیم زاده ادامه داد: در دستورالعمل ثبت نام اشاره شده است که مدارس باید از تمام ظرفیت ها استفاده نمایند تا خانواده ها بدون نگرانی و با آرامش و با رعایت نکات بهداشتی ثبت نام نمایند.

وی درباره نحوه بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت و تاثیر آن در ارتقای کیفیت آموزشی گفت: اقدامات مختلفی در زمان تعطیلی مدارس انجام شد که جا دارد از همکاران برای تداوم آموزش قدردانی کنیم. برای ارزیابی از این اقدامات و میزان یادگیری دانش آموزان و برطرف اشکالات آن دسته از دانش آموزان که به فضای مجازی و تلویزیون دسترسی نداشتند، مدارس بازگشایی می شوند تا شورای مدرسه درباره شرایط دانش آموزان ارزیابی داشته باشد و بر اساس آنالیز شورای مدرسه درباره حضور دبیران و دانش آموزان تصمیم گیری خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: این بازگشایی به ما اطمینان می دهد که اگر سال آینده با مسائل مشابه روبرو شویم بتوانیم با شناخت چالش ها و نقاط ضعف و قوت شرایط بهتری را فراهم کنیم.

حکیم زاده ادامه داد: نکته حائز اهمیت دیگر، دانش آموزان پایه اولی هستند که باید حروف الفبا را کامل یاد بگیرند و توانایی خواندن و نوشتن را کسب نمایند. باید اطمینان یابیم که بچه ها یاد گرفته اند و نگرانی خانواده ها برطرف گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 247

به "ثبت نام دانش آموزان ابتدایی از اول خرداد ، جزئیات ثبت نام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام دانش آموزان ابتدایی از اول خرداد ، جزئیات ثبت نام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید