تامین 2میلیون و 150هزار دوز واکسن آنفلوآنزا از برندهای مرغوب اروپایی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از اقدامات اجرا شده جهت تامین دو میلیون و 150هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برای امسال اطلاع داد و گفت: این واکسن ها از برندهای مرغوب اروپایی تامین خواهد شد و حداکثر تا 20 روز آینده در تهران خواهد بود.

تامین 2میلیون و 150هزار دوز واکسن آنفلوآنزا از برندهای مرغوب اروپایی

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

دکتر حسن صفاریه در گفت وگو با خبرنگاران، درباره اقدامات جمعیت هلال احمر برای تامین واکسن آنفلوآنزا در امسال با توجه به احتمال همزمانی کووید-19 با آنفلوآنزا، گفت: مدیریت بحث واردات واکسن با سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت است؛ به طوری که سازمان غذا و دارو اعلام مناقصه کرد و سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر نیز در این مناقصه شرکت کرد.

رییس سازمان تدارکات پزشکی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در این مناقصه متعهد به تامین دو میلیون واحد دوز واکسن آنفلوآنزا برای امسال شده و موظف به واردات آن هستیم.

وی در این باره اضافه کرد: همچنین از یک منبع دیگری هم 150 هزار دوز وارد می کنیم و به این ترتیب سهم ما در واردات واکسن آنفلوآنزا برای امسال دو میلیون و 150هزار دوز خواهد بود که از واکسن های مرغوب برند اروپایی آن را تامین خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، تاکید نمود: این واکسن ها حداکثر تا 20 روز دیگر در تهران است. طبق مقررات، پس از ورود این واکسن ها به کشور، سازمان غذا و دارو مدیریت توزیع آن را بر عهده می گیرد و امر توزیع به شرکت های پخش و از جمله شرکت پخش سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر سپرده می گردد. در جمعیت هلال احمر نیز متناسب با سهمیه ای که دریافت می نماید، این واکسن ها در داروخانه های هلال احمر در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره قیمت احتمالی واکسن آنفلوآنزا در امسال، گفت: خوشبختانه این واکسن ها ارز دولتی دریافت می نمایند و با قیمت های مناسبی در سطح کشور عرضه خواهند شد.

تفاوت واکسن مننژیت حجاج و سربازان

صفاریه همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران درباره کمبود واکسن مننژیت جهت تزریق سربازان آماده اعزام به خدمت و اینکه آیا هلال احمر در تامین این واکسن ها فعالیتی دارد یا خیر، گفت: جمعیت هلال احمر از سال 82 یعنی به مدت 17 سال است که متولی بحث واکسیناسیون مننژیت حجاج است و در این زمینه نیز گروه هدفمان حجاج بیت الله الحرام هستند. بنابراین واکسنی که برای حجاج استفاده می گردد پلی ساکاریدی چهار ظرفیتی است، اما واکسنی که برای سربازها استفاده می گردد از جنس کونژوگه است و منبع تامین آن معاونت بهداشت وزارت بهداشت است که شرکتها در مناقصه های آن حضور می یابند و برای خرید اقدام می نمایند. بنابراین جنس واکسن مننژیت حجاج و سربازها با یکدیگر متفاوت است.

وی درباره واکسن مننژیت حجاج ادامه داد: امسال به دلیل شیوع کرونا، مراسم حج لغو شد و به همین دلیل امسال وارداتی در زمینه این واکسن انجام ندادیم؛ چراکه در این صورت، یک سال از تاریخ واکسن می گذشت. اسفندماه امسال استارت تامین واکسن مننژیت ویژه حجاج برای سال آینده را خواهیم زد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 409

به "تامین 2میلیون و 150هزار دوز واکسن آنفلوآنزا از برندهای مرغوب اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین 2میلیون و 150هزار دوز واکسن آنفلوآنزا از برندهای مرغوب اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید