این 4 نوشیدنی کبد را سم زدایی می نمایند!

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، یکی از برترین نوشیدنی ها برای کبد چای بابونه است که هضم آسان دارد و حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها است و به همین علت به سم زدایی از کبد یاری می نماید. مصرف این دمنوش برای ساعات پایانی عصر توصیه می گردد.

این 4 نوشیدنی کبد را سم زدایی می نمایند!

در حالی که این روز پیوسته با موضوعات مختلف مربوط به سلامتی مانند معضل چاقی روبه رو هستیم و بعلاوه انواعی از مواد سمی در محیط زندگی مان وجود دارند حفاظت از کبد از مسائل مهم و ضروری برای حفظ سلامت بدن است.

آلودگی هوا و بعلاوه آب و غذای آلوده به مواد سمی و شیمیایی، بدن ما را به یک حوضچه انباشت زباله تبدیل نموده و کبدمان نیز دست کمی از یک سطل خاکروبه ندارد. بدیهی است که در چنین شرایطی نمی توانیم محیط زندگی اطرافمان را چندان تغییر دهیم، اما قطعا می توانیم با روش های خاصی از کبد سم زدایی و این عضو حیاتی را پاکسازی کنیم.

به این ترتیب پس از یک روز خوردن تمام انواع هله هوله ها و قرار گرفتن در معرض محیط زیست آلوده احتیاج دارید که در خاتمه روز با یک نوشیدنی سم زدا و قوی، اعضای بدن خود را تمیز نموده و آن ها را جوان سازید.

در این مطلب فهرستی مختصر، اما مفید از نوشیدنی های موثر برای سم زدایی روزانه از کبد و بعلاوه کاهش وزن ارائه شده که به توضیح زیر است:

چای بابونه و سم زدایی از کبد: یکی از برترین نوشیدنی ها برای کبد چای بابونه است که هضم آسان دارد و حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها است و به همین علت به سم زدایی از کبد یاری می نماید. مصرف این دمنوش برای ساعات خاتمهی عصر توصیه می گردد.

کافی است مقداری گل بابونه را داخل لیوان آب جوش بریزید و بعد از خنک شدن آن را بنوشید. برای نتیجه گرفتن از این چای گیاهی مصرف آن برای حداقل دو هفته توصیه می گردد.

سم زدایی از کبد با آب ولرم و لیموی تازه: هرچند مصرف آب ولرم حاوی آب لیموترش در ساعات اولیه صبح توصیه می گردد، اما اگر شب هم این نوشیدنی را مصرف کنید همان خواص را دارد. لیمو به پاکسازی کبد و کل بدن معروف است.

برای تهیه این نوشیدنی کافی است آب نصف لیموترش را داخل یک لیوان آب ولرم بریزید و برای نتیجه بهتر سه هفته متوالی این نوشیدنی را مصرف کنید.

سم زدایی از کبد با چای زنجبیل و لیمو: ترکیب لیمو و زنجبیل، تجویز فوق العاده ای برای کاهش وزن است و ترکیب ویتامین C و آنتی اکسیدان های موجود در هر دوی این مواد خوراکی، تاثیر عالی در سم زدایی و بهبود متابولیسم بدن دارد.

کافی است یک برش کوچک از زنجبیل و آب نصف لیموترش را در یک فنجان آب جوش بریزید، 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و سپس آن را بنوشید. برای نتیجه بهتر مصرف سه نوبت در هفته از این نوشیدنی توصیه می گردد.

سم زدایی از کبد با چای نعنا: پس از خوردن یک شام کامل قطعا به یک نوشیدنی مفید برای هضم غذا احتیاج دارید. برای این منظور چای نعنا توصیه می گردد. می توانید برای تهیه این نوشیدنی گرم، مقداری برگ نعنا را داخل آب جوش بریزید و پس از چند دقیقه مصرف کنید. این دمنوش نیز برای سم زدایی از کبد بسیار مفید است.

منبع:همشهری آنلاین

منبع: فرادید
انتشار: 26 مهر 1401 بروزرسانی: 26 مهر 1401 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1395

به "این 4 نوشیدنی کبد را سم زدایی می نمایند!" امتیاز دهید

1 کاربر به "این 4 نوشیدنی کبد را سم زدایی می نمایند!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 4 نوشیدنی کبد را سم زدایی می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید