انصاری: فقط با همکاری دوجانبه دولت و مجلس می توان از شرایط فعلی عبور کرد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، امیدوارم، تذکر مقام رهبری در رابطه با هتاکی ها و شعارهای تند و تیزی که مجلس یازدهم و راه یافتگان به مجلس در چند ماه گذشته ،فضای کشور را غبارآلود نمودند، جای خودش رو به تعامل و همکاری سازنده با دست اندرکاران و دولت بدهد .

انصاری: فقط با همکاری دوجانبه دولت و مجلس می توان از شرایط فعلی عبور کرد

غلامرضا انصاری در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: لازمه مردم سالاری و دولت مدرن داشتن برخاستن دولت و مجلس از یک انتخابات آزاد است، نمی شود ظاهر دموکراسی را حفظ و محتوای آن را در نظر نگرفت. چنانچه سیستمی شکل ظاهری انتخابات و ورود غیر رقابتی و آن را در دستور کار قرار دهند، کنترل افراد راه یافته به مجلس و دولت کار بسیار سخت و توان فرسایی است.

وی ادامه داد: از یک انتخابات غیر رقابتی و بدون رقیب، حداقل ها، با رای حداقلی ورود به عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی خواهند داشت و تا با لوازم و عرصه سیاست ورزی آشنا گردند، بخش قابل توجهی از انرژی و پتانسیل کشور و جامعه را از بین برده و کوچکترین اعمال در نظارت مستمر بر آنها مشکل آفرین خواهدشد.

انصاری شرح داد: یک جامعه دینی و متکی بر ارزش های اخلاقی باید مبتنی بر آزادی ، عقلانیت و عدالت باشد. اگر در جامعه ای عقل سرکوب و انحصار فکری حاکم شود و انسان ها برای خردورزی، اظهار عقیده و بیان آزاد نباشند، چنین جامعه دینی نیست، بلکه جامعه پیامبر پسند و ارزشی جامعه ای است که در آن عقلانیت ،آزادی اخلاق، امنیت ، رفاه و معیشت برقرار باشد.

این فعال سیاسی گفت: در عصری که کشورهای دیگر برای جلب یک دلار سرمایه خارجی نقشهها می کشند، و برنامه ریزی ها می کنند ،در کشور ما با شعار و فضاسازی شرایطی به وجود می آید، که سرمایه داران داخلی هم از کشور فرار می کنند. تا وقتی کار به عناصر کاردان ومتخصص واگذار نشود و مداخله نظامیان در عرصه های اقتصادی و سیاسی انتها نپذیرد، در بازار غیر رقابتی و با حضور با صاحبان قدرت امکان دستیابی به توسعه غیر ممکن خواهد بود.

وی گفت: تولید نیازمند سرمایه است و حرکت سرمایه درست مثل آب جهت خودش را پیدا می کند، کافیست بستر آن را فراهم کنید، خودش جاری می شود.

در علم امروز اقتصاد مثالی است ،که می گوید؛ سرمایه ترسواست و امنیت روانی می خواهد.

این فعال سیاسی گفت: امیدوارم با تذکر مقام رهبری در رابطه با هتاکی ها و شعارهای تند و تیزی که در چند ماه گذشته ،فضای کشور را غبارآلود نمود ، جای خود را به تعامل و همکاری سازنده با دست اندرکاران و دولت بدهد .

انصاری گفت: با توجه به شرایط اخیر کشور و بحران های اقتصادی ،تورم و بیکاری ناشی از تحریم های سخت و ظالمانه ، کشور در شرایط قرار گرفته که با یک همکاری همه جانبه دولت ،ملت و مجلس ،شاید بتوان از این بحران عبور کرد، ما در شرایطی قرار گرفتیم ،که سقوط سرمایه اجتماعی باعث انهدام پیوندهای اخلاقی ، سنت ها و اصول رفتاری در جامعه شده ، اعتماد و همیاری و مشارکت به حداقل ها رسیده است.

وی در انتها گفت: این فروپاشی سرمایه اجتماعی، بحران های عدیده ای را در عرصه فرهنگی، سیاسی اجتماعی و اقتصادی به وجود آورده است. برای اصلاح امور و عبور از بحران های خودساخته ،به سمت یک ملت ،یک دولت منبعث از اراده و رأی آزاد ملت، باید ادامه جهت دهیم .قطعاً شرایط موجود قابل دوام نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 530

به "انصاری: فقط با همکاری دوجانبه دولت و مجلس می توان از شرایط فعلی عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری: فقط با همکاری دوجانبه دولت و مجلس می توان از شرایط فعلی عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید