افزایش معنی دار مستأجران طی 10 سال، تدوین طرح اجاره داری حرفه ای

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، معاون وزیر راه و شهرسازی از تدوین طرح اجاره داری حرفه ای خبر داد و گفت:طی سال های 85 تا 95 تعداد خانوارهای مستأجر کشور 30 درصد افزایش یافته است.

افزایش معنی دار مستأجران طی 10 سال، تدوین طرح اجاره داری حرفه ای

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه به نقل از خبرآنلاین،محمود محمود زاده با بیان این که دولت در بازار اجاره مسکن نقش سیاست گذار و تعادل بخشی به جریان عرضه و تقاضا را برعهده دارد، اظهار کرد: گروهی از کارشناسان می گویند ورود دولت از منظر سیاست گذاری و تنظیم گری به بازار اجاره جایز نیست و گروه دیگری نیز به مداخله یا همان ورود دولت به بازار اجاره اعتقاد دارند.

وی شرح داد: تجربه سال های گذشته در بازار اجاره مسکن شهر تهران و شهرهای بزرگ و متوسط نشان داده رها کردن بازار اجاره به این امید که سطح اجاره بها با توان پرداخت مستاجران متناسب می شود، جوابگو و قابل قبول نیست. بنابراین لازم است دولت به عنوان سیاست گذار و تنظیم کننده بازار اجاره مسکن برای حمایت از دهک های نیازمند مداخله کند.

وی یادآور شد: در فاصله سال های 85 تا 95 تعداد خانوارهای مستأجر کشور 30 درصد افزایش یافته و این میزان در تهران 42 درصد بوده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه با تاکید بر این که این آمارها به خوبی عدم موفقیت بازار در تنظیم متغیرها به شکل اتوماتیک و بدون ورود دولت را مشخص می کند، گفت: طرح اجاره داری حرفه ای در وزارت راه و شهرسازی تدوین شده که در آن به عوامل مختلف و در عین موثر بر فرایند اجاره بها و رابطه مالک و مستأجر پرداخته شده است. همچنین برای زمان اجاره داری و میزان رشد مجاز اجاره بها نیز پیش بینی هایی در طرح مذکور اجرا شده است.

محمودزاده ابراز امیدواری کرد: با تصویب این طرح شرایط برای راه اندازی شرکت های اجاره داری حرفه ای و عرضه انبوه واحد مسکونی اجاره ای در شهرهای بزرگ از جمله تهران فراهم و فرایند رشد سالانه اجاره بها محدود شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 308

به "افزایش معنی دار مستأجران طی 10 سال، تدوین طرح اجاره داری حرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش معنی دار مستأجران طی 10 سال، تدوین طرح اجاره داری حرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید