از هر 4 کودک آمریکایی یک نفر در خطر گرسنگی واقع شده است

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، سازمان غذا و دارو آمریکا پیش بینی کرده که یک کودک از هر چهار کودک آمریکایی ممکن است تا خاتمه سال جاری گرفتار گرسنگی شود.

از هر 4 کودک آمریکایی یک نفر در خطر گرسنگی واقع شده است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، مایکل سیندر مؤلف و پژوهشگر آمریکایی در گزارشی با اشاره به اوضاع بغرنج اقتصادی و غذایی در آمریکا نوشت: حدود 74 میلیون کودک در آمریکا زندگی می کنند و همین حالا میلیون ها نفر از آنها غذای کافی برای خوردن ندارند. فروپاشی اقتصادی که در سال 2020 کلید خورد، برای بیشتر مردم آمریکا مشقت بار بوده است، اما این شرایط ضربه سختی به بچه ها وارد آورده است.

اگر والدین شغل خود را از دست دهند، بچه ها آنها کاری از دستشان برنمی آید و صرفاً باید امیدوار باشند که کمک های دولتی و لطف و محبت دیگران کفایت کند. متأسفانه، این کمک ها در اغلب موارد کافی نیستند و در حال حاضر سازمان غذا و دارو آمریکا پیش بینی کرده که یک کودک از هر چهار کودک آمریکایی ممکن است تا انتها سال جاری گرفتار گرسنگی شود.

یک چهارم بچه ها آمریکایی در معرض خطر قرار دارند

به گفته سازمان غذا و دارو آمریکا که عظیم ترین سازمان مقابله کننده با گرسنگی در این کشور محسوب می شود، بیش از 50 میلیون نفر ممکن است ناامنی غذایی را تا انتها سال جاری تجربه کنند. این رقم برابر با یک ششم جمعیت آمریکا و یک چهارم بچه ها کشور است که در مقایسه با سال 2019 افزایش 50 درصدی را نشان می دهد. دانشگاه نورت وسترن در مطالعه ای در ماه ژوئیه دریافت که نیازهای غذایی در سطح کشور دو برابر شده و در میان خانوارهای دارای فرزند به سه برابر افزایش یافته است. همه گیری این موضوع را نمایان ساخته که بسکمک از خانواده ها فقط به اندازه یک ماه حقوق یا یک قبض بیمارستانی با گرسنگی فاصله دارند.

تا قبل از همه گیری، بیش از 20 میلیون کودک حداقل در مدرسه ناهار رایگان یا ارزان قیمت دریافت می کردند. با بسته شدن مدارس در پی وضع قرنطینه عمومی، بحران گرسنگی حتی بدتر هم شده است.

کلر بابینو فونتنو رئیس ارشد اجرایی سازمان غذا و دارو آمریکا در این باره می گوید:

22 میلیون کودک حتی قبل از همه گیری نیز به ناهار رایگان یا ارزان قیمت متکی بودند. وقتی می شنوید که مدارس بسته شده اند، این نه فقط به معنای ایجاد چالش های آموزشی در برابر بچه ها، همچنین به معنای محروم شدن از وعده های غذایی است.

بانک های غذا جوابگوی افزایش تقاضا نیستند

با این حال آمریکا دارای بانک های غذا در سرتاسر کشور است و این بانک ها طی سال جاری قادر بوده اند بیش از هر زمان دیگری به مردم کمک کنند. بنا بر گفته سازمان تغذیه آمریکا، بانک های غذا در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش 60 درصدی تقاضا بوده اند.

اما خبر بد این است که اگر تقاضا طی ماه های آینده همچنان افزایش یابد، غذای کافی برای همه موجود نخواهد بود. در ایالت آلاباما، میزان تقاضا در یکی از مراکز توزیع غذا فقط طی یک ماه گذشته 20 درصد افزایش داشته است...

در مناطق مرکزی ایالت آلاباما، تقاضا در مرکز توزیع غذای گریس کلین از ماه قبل تا به امروز 20 درصد افزایش یافته است. جنی والتمن مدیر مرکز در این باره گفت: شاید شایعات درباره ناآرامی های داخلی یا افزایش موارد ابتلا به کووید دلیل افزایش تقاضا بوده باشد، اما مردم به این غذاها وابسته هستند. این مرکز در حال حاضر هر هفته در میان 12000 نفر غذا توزیع می کند این رقم قبل از آغاز همه گیری هفته ای 2500 نفر بود. به گفته والتمن، 200 نیروی داوطلب و کارمند این مرکز خسته و فرسوده شده اند.

در یکی از مهم ترین مراکز توزیع غذا در شیکاگو، میزان غذای توزیعی در مقایسه با سال گذشته 237 درصد افزایش یافته و رئیس ارشد اجرایی آن مرکز گفته که قرنطینه عمومی جدید موجب شده تا تقاضا بار دیگر رو به افزایش بگذارد...

در شیکاگو، به گفته کلی اوکانل رئیس ارشد اجرایی مرکز توزیع غذای لیک ویو، تعداد افرادی که از ابتدای سال تا به امروز مواد غذایی دریافت کرده اند 237 درصد در مقایسه با سال 2019 افزایش یافته است. این رقم در تابستان اندکی کاهش داشت، اما بار دیگر رو به افزایش گذاشته است. اوکانل در این باره گفته است: همه گیری نشان داد که بسکمک از افراد به ویژه جوامع سیاهپوست و تیره پوست حتی در شرایط عادی هم دچار مشکل هستند.

ساعت ها انتظار برای دریافت غذا

این نویسنده آمریکایی در بخش دیگری از گزارش خود نوشت: در سرتاسر آمریکا، مردم در خودروهای خود می خوابند و ساعت ها منتظر می مانند تا از بانک های غذا در منطقه خود غذا دریافت کنند. اگر اوضاع اقتصادی همچنان وخیم تر شود، بسکمک از بانک های غذا به زودی دیگر امیدی به رفع تقاضای سرسام آور ندارند.

متأسفانه، حقیقت آن است که اوضاع اقتصادی روز به روز بدتر می شود. این موج جدید از قرنطینه های عمومی موجب شده تا کسب وکارهای بیشتری دچار مشکل شوند و افراد بیشتری بیکار می شوند. این بدان معناست که تعداد بسیار بیشتری از مردم به زودی گرفتار فقر و نداری می شوند.

نمی دانم چرا سیاستمداران پس از وارد آوردن خسارات عظیم به دلیل موج اول قرنطینه باز هم می خواهند قرنطینه های عمومی وضع کنند. صدها هزار کسب وکار به مدت طولانی تعطیل شدند و درصد چشمگیری از آنها هیچگاه دیگر باز نشدند...

داده های دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز نشان می دهند که تعداد کسب وکارهای تعطیل شده شاید از این هم بیشتر باشد. بیش از 316000 کسب وکار بین ماه های فوریه و سپتامبر تعطیل شده اند که برابر با روزانه 1500 مورد تعطیلی است.

در همین حال، روزنامه نیویورک پست به تازگی گزارش داده که طبق پایگاه داده ردیابی TrackTheRecovery.org که توسط دانشگاه هاروارد اداره می شود، 8/27 درصد کسب وکارها در ایالت نیویورک از ماه ژانویه هنوز بازگشایی نشده اند. در ایالت نیوجرسی، 2/31 درصد کسب وکارها همچنان تعطیل هستند. طبق پایگاه داده مذکور، میانگین کشوری 8/29 درصد است.

حرکت به سمت زمستان تاریک

ما اکنون به جای آنکه در راستا حرکت به سمت بهبودی باشیم، داریم به سمت یک زمستان تاریک می رویم که طی آن تعداد بیشماری از کسب وکارهای دیگر نیز کرکره ها را پایین خواهند کشید. تصور اینکه صف ها در مقابل بانک های غذای حتی طولانی تر شوند، سخت و سخت است، اما این دقیقاً همان چیزی است که شاید با آن روبرو شویم.

در حقیقت، یک بررسی جدید نشان داده که بیش از نیمی از همه خانوارهای آمریکایی دارای فرزند کاملاً مطمئن نیستند که قادرخواهند طی هفته های آینده مواد غذایی مورد نیازشان را خریداری کنند. در ادامه، 56 درصد خانوارهای دارای فرزند در سرتاسر کشور کاملاً مطمئن نیستند که بتوانند مواد غذایی مورد نیاز خود را طی چهار هفته آینده تهیه کنند. نُه درصد نیز گفتند که به هیچوجه مطمئن نیستند در ایالت پنسیلوانیا، 52 در صد خانوارها به هیچوجه مطمئن نیستند و این رقم در ایالت نیوجرسی 55 درصد است.

مایکل سیندر در انتها می نویسد: فروپاشی اقتصادی این شکلی است و آنچه تا به اینجای کار تجربه کرده ایم تازه آغاز راه است. داریم وارد مقطعی می شویم که سرخوردگی اقتصادی فراگیر خواهد شد. نتیجه دهه ها تصمیمات احمقانه و باورنکردنی اکنون نمایان شده است و آمریکایی ها برای دوران بسیار دردناکی که تازه آغاز شده است، به هیچوجه آماده نیستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 637

به "از هر 4 کودک آمریکایی یک نفر در خطر گرسنگی واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر 4 کودک آمریکایی یک نفر در خطر گرسنگی واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید