ادعای جنجالی یک ستاره شناس درباره سیاره زهره!

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، همشهری آنلاین نوشت: جین گریوز که سرپرستی تیمی از دانشمندان دانشگاه کاردیف در ولز را برعهده دارد، مدعی شد که حیات فرازمینی در زهره حضور دارند!

ادعای جنجالی یک ستاره شناس درباره سیاره زهره!

او فاش کرد که آنها وجود فسفین در جو سیاره را در عمق بیشتری کشف کرده اند. گریوز این بیانیه را هنگام سخنرانی در نشست ملی نجوم 2023 انجمن سلطنتی نجوم در کاردیف بیان نمود.

در سپتامبر 2020، تیم دانشمندان او کشف فسفین در ابرهای زهره را گزارش کرده بودند که می تواند نشانگر احتمالی حیات باشد.

گریوز و همکارانش، با استفاده از تلسکوپ جیمز کلارک ماکسول (JCMT) در رصدخانه هاوایی، کاوش های عمیق تری را در اتمسفر سیاره زهره انجام دادند.

این تیم بر این باور بود که فسفین می تواند از سطح پایین اتمسفر این سیاره خارج شود. گریوز گفت که میکروارگانیسم هایی که در محیطی با اکسیژن بسیار کم روی زمین زندگی می کنند، فسفین تولید می کنند.

او گفت که فسفین از طریق هیچ فرآیند دیگری در سیاره ما ایجاد نمی شود، زیرا در زمین با کمبود فراوانی هیدروژن سست روبرو هستیم. این نظریه نشان می دهد که حضور فسفین در جهان های دیگر یک علامت بالقوه زیستی است.

به همین دلیل است که کشف فسفین در زهره، 3 سال پیش سر و صدای زیادی به پا کرد. با این حال، فقط وجود فسفین در جو زهره لزوماً به این معنی نیست که این سیاره میزبان حیات است.

این دانشمند در مورد اینکه چگونه جستجو برای فسفین در جو زهره انجام شد و چگونه منجر به اولین اشاره به حیات در این سیاره شد نیز صحبت کرد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 تیر 1402 بروزرسانی: 18 تیر 1402 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 1510

به "ادعای جنجالی یک ستاره شناس درباره سیاره زهره!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جنجالی یک ستاره شناس درباره سیاره زهره!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید