اتفاقات عجیب در دو هفته ابتدایی لیگ آزادگان

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، در لیگ برتر هر هفته شاهد ادعاها، اتفاقات و جنجال های عجیبی هستیم که به دلیل توجه رسانه ها، بیشتر آن ها دیده می گردد، اما در لیگ یک که کمتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است، این اتفاقات، ادعا ها و جنجال ها بسیار بیشتر است و درباره خیلی از آن ها هم ابهامات زیادی وجود دارد. اتفاقاتی که حتی در شان لیگ محلات هم نیست. تا امروز فقط دو هفته از آغاز فصل جدید لیگ یک گذشته است، اما در همین دو هفته اتفاقات عجیب و باورنکردنی زیادی اتفاق افتاده که تعدادی از مهم ترین آن ها را آنالیز می کنیم.

اتفاقات عجیب در دو هفته ابتدایی لیگ آزادگان

اولین شوک: کناره گیری در آستانه آغاز بازی ها

به گزارش هفت صبح، چند روز قبل از آغاز بازی های فصل بود که باشگاه گل ریحان البرز در بیانیه ای کناره گیری خود را از رقابت های لیگ آزادگان بیان کرد. تقریبا تا لحظات آخر هیچ خبری از این باشگاه نبود و کناره گیری گل ریحان از لیگ یک قطعی به نظر می رسید، اما در روز آغاز بازی ها، این تیم آماده بود و به مصاف مهمانش مس کرمان رفت و با این تیم به تساوی یک - یک رسید. بعد از بازی هم سرپرست این باشگاه در مصاحبه ای گفت: ما نمی دانستیم بازی می کنیم یا نه.

در اردو بودیم که در خبرگزاری ها آمد باشگاه از حضور در مسابقات انصراف داده است. پرس و جو که کردیم، قرار بر این بود که باشگاه دیگر در مسابقات شرکت نکند. مثل اینکه مشکلاتی در باشگاه و همینطور در فدراسیون ایجاد شده بود؛ ولی روز بازی هم فدراسیون یاری کرد و هم باشگاه یاری کرد. ساعت دو بود که 11 بازیکن مجوز گرفتند و سه بازیکن را هم دقایق آخر مجوز دادند تا بتوانیم مقابل مس کرمان حضور پیدا کنیم.

منیعی و یک جنجال عجیب دیگر

میثم منیعی سال جاری راهنمایی همین تیم گل ریحان البرز را بر عهده دارد. تیم او در هفته اول میزبان مس کرمان بود و در حالی که از مهمان خود با یک گل عقب بود، با یک پنالتی مشکوک در دقیقه 93 پیروز شد بازی را به تساوی بکشاند، اما اتفاق عجیبی که در این ملاقات رخ داد، تا چند روز سوژه مهم فضای مجازی بود. در فیلم کوتاهی که از این بازی منتشر شده است، منیعی در کنار زمین ایستاده و در حالی که بازی توسط مدافعان تیمش به جریان افتاده است، توپی را که در نزدیکی خود او قرار گرفته است، با پا به زمین می اندازد و بازی لحظاتی از جریان می افتد.

عجیب تر اینکه، در حالی که خیلی ها در داخل و کنار زمین با چشم خودشان دیده بودند که منیعی توپ اضافه را به زمین انداخته، اما او وقتی متوجه واکنش داور شد، با نگاه کردن به یکی از توپ جمع کن ها، تلویحا مدعی شد که او توپ را به زمین انداخته است! البته این اولین حرکت عجیب منیعی نبود. او فصل گذشته هم با مجتبی کرمانی مقدم سرمربی وقت بادران درگیری لفظی رکیک و فیزیکی پیدا کرد.

او در مصاحبه بعد از بازی مدعی شد که باید از مربیان برخی از تیم ها تست خون هم بگیرند تا برخی از واقعیت ها معین گردد! او همچنین هاشم بیک زاده دستیار کرمانی مقدم را هم متهم کرد که در دوران بازی در استقلال ساک کاپیتان ها را جابه جا می کرد تا بازیکن فیکس تیم گردد. چند سال پیش هم ماجرای ادرار کردن مهدی کیانی در زمان حضور در شاهین بوشهر و یاری منیعی به او و درگیری با خبرنگارانی که به این کار آن ها اعتراض می کردند، جنجال عظیمی در فوتبال ایران ایجاد کرد!

ورزشگاه تازه تاسیس و بدون نقطه کرنر!

به دلیل در دست تعمیر بودن ورزشگاه تختی بندر انزلی، قرار شد بازی این تیم و قشقایی شیراز در ورزشگاه تازه تاسیس شهر نوشهر برگزار گردد. این بازی توسط شبکه استانی باران هم پخش مستقیم شد، اما نکته باورنکردنی درباره ورزشگاه تازه تاسیس شهر نوشهر، نبود صندلی مناسب در ورزشگاه برای استقرار دوربین های تلویزیونی بود. تا جایی که در طول 90 دقیقه بازی، هیچ کدام از دوربین های مستقر در ورزشگاه نتوانستند نقاط کرنر نزدیک به خود را پوشش دهند.

وقتی بازیکنان دو تیم در این سمت از زمین صاحب ضربه کرنر می شدند، هیچ تصویری از آن ها موجود نبود و کارگردان مجبور بود اتفاقات محوطه جریمه را روی آنتن ببرد! این ورزشگاه البته زیبا ساخته شده، اما وجود این نقطه ضعف عظیم در آن باورکردنی نیست. نکته تاسف برانگیز دیگر اینکه ورزشگاه تختی انزلی هنوز قابل استفاده نیست و بازی دوم خانگی این تیم در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین برگزار گردد تا خانه به دوشی ملوان همچنان ادامه داشته باشد.

پیش بینی دقیق مامانی از جانشینش!

بعد از گذشت دو هفته از رقابت های لیگ یک، مدیران باشگاه چوکای تالش، هادی شکوری و محمدرضا مامانی را برکنار کردند. چوکا در دو هفته اول دو باخت متوالی کسب کرد و نتایج این تیم قابل قبول نبود، اما برکناری کادر فنی فقط پس از دو هفته کمی عجیب به نظر می رسید. با مصاحبه محمدرضا مامانی، اما چیز های زیادی معین شد.

او گفت: وقتی دیدند بازیکن سفارشی نمی گیریم. وقتی دلال های منتخب شان را از محل تمرین رد کردیم، آن وقت فهمیدند که نمی توانند با این کادر فنی کار نمایند. بلافاصله بعد از بازی با ملوان روی سکو بیان کردند کادر فنی برکنار شده و آن وقت آقای سرپرست بلافاصله رفت توی اتوبوس تیم و گفت کادر فنی اخراج شده. ظاهرا قرار است علی لطیفی جانشین آقای شکوری در چوکا گردد.

مگر می گردد مربی برای اینکه کار کند با خودش اسپانسر این طرف و آن طرف ببرد. این مسائل نباید زیر ذره بین قرار بگیرد؟ عجیب اینکه این پیش بینی درست بود و علی لطیفی سرمربی این تیم شد. لطیفی هم در تمام این سال ها حاشیه کم نداشته است. جالب ترین خاطره از او در دوران مربیگری به زمان حضور موقتی اش در تیم راه آهن است.

او حدود شش سال پیش سرمربی این تیم شد و در مصاحبه ای گفت: من تنها کسی از کادر فنی بودم که پس از مسائل به وجود آمده استعفا دادم، اما به دو دلیل بازگشتم. یکی اصرار استیلی بود که معتقد بود نباید زحمات هدر برود و دیگری خواهش بازیکنان و عظیمان تیم بود که مرا به جان مادرم قسم دادند. به علت اینکه پولی هم در باشگاه وجود نداشت، ما به نیت 12 امام قرارداد 12 هزار تومانی بستیم! در واقع، چون پولی در باشگاه نبود نمی توانستیم سفید امضا کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 603

به "اتفاقات عجیب در دو هفته ابتدایی لیگ آزادگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات عجیب در دو هفته ابتدایی لیگ آزادگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید