ابراز نگرانی آفریقای جنوبی در پی حادثه نطنز

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، خبرنگاران : وزارت خارجه آفریقای جنوبی صبح روز آدینه 16 آوریل طی بیانیه ای مطبوعاتی از حادثه اتفاق افتاده در تاسیسات نطنز ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی آفریقای جنوبی در پی حادثه نطنز

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ، متن بیانیه به توضیح زیر است:

آفریقای جنوبی نگران حادثه تاسیسات هسته ای ایران در نطنز است.

دولت آفریقای جنوبی با نگرانی متوجه وقوع حادثه در تاسیسات هسته ای نطنز در ایران در 11 آوریل سال 2021 و احتمال وجود عامل خارجی، که ممکن است باعث وقوع آن شده باشد، شده است.

آفریقای جنوبی متعاقب آن متوجه شده است که این حادثه در حالی اتفاق افتاده که اعضای برجام، که مسئولیت نظارت بر اجرای توافق نامه را به عهده دارد در وین ملاقاتهایی برای اعاده برجام دارند.

از آنجایی که این مذاکرات در هفته جاری در وین ادامه دارد، آفریقای جنوبی امیدوار است که مذاکرات متمرکز بر اجرای کامل و موثر توافقنامه باشد و تحت تاثیر هر گونه پیامد از حادثه اخیر تاسیسات هسته ای نطنز قرار نگیرد.

این بسیار حیاتی است که همه طرفها حرکت ایجاد شده طی مذاکرات برجام در هفته گذشته در وین برای پیگیری گام های مثبت رو به جلو را تا رسیدن به نتیجه دیپلماتیک چندجانبه ادامه دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 802

به "ابراز نگرانی آفریقای جنوبی در پی حادثه نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی آفریقای جنوبی در پی حادثه نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید