آخرین آمار صادرات دانش بنیان ها، بیشترین صادرات در صنایع معدنی

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، مسعود حافظی در تبادل نظر با خبرنگاران در مورد آخرین شرایط صادرات دانش بنیان ها گفت: تعداد 300 شرکت دانش بنیان آمار رسمی صادرات دارند که این تعداد شرکت رکورد صادراتی هم داشته اند.

آخرین آمار صادرات دانش بنیان ها، بیشترین صادرات در صنایع معدنی

معاون دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حتی شرکت های حوزه فناوری اطلاعات هم صادرات دارند و می توان گفت بر اساس آخرین آمار 30-40 شرکت در این زمینه صادرات داشته اند.

وی با اشاره به ترتیب حوزه های صادرات شرکت های دانش بنیان گفت: محصولات و مشتقات شرکت های مرتبط با صنایع معدنی، صنایع شمیایی و پلیمری، دارویی، صنایع الکترونیک و ماشین آلات پیشرفته بیشترین آمار صادرات را برای کشور رقم زده اند.

وی با بیان اینکه این صادرات بیشتر به کشورهای منطقه صورت می گیرد، گفت: این صادرات در این ایام کرونایی هم وجود دارد ولی نسبت به سال های قبل کاهش داشته است.

به گفته حافظی، روسیه، ترکیه، هند، چین، عراق و… از جمله کشورهایی هستند که صادرات به آنها صورت می گیرد.

وی گفت: کانال های صادراتی مرکز تعاملات بین الملل متشکل از رایزنان فناوری، شرکت های مدیریت صادرات و کارگزاران تجاری برون مرزی است که اینها 3 بازوی اجرایی و تسهیل نماینده صادرات شرکت های دانش بنیان محسوب می شوند.

حافظی اظهار داشت: راه اندازی 23 کارگزار صادراتی در کشورهای خارجی با هدف توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان، گامی برای تسهیل در فرایند رشد صادرات دانش بنیان در ایران به حساب می آید.

به گفته وی، این 20 کارگزار در بیش از 18 کشور مستقر هستند و به واسطه این کارگزاران، خدمات صادراتی به شرکت ها ارائه می گردد که بتوانند در آن کشور محصولات خود را عرضه نمایند.

معاون کل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه یافتن شریک تجاری و بازاریابی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشور هدف مهم ترین مأموریت کارگزاران صادراتی مرکز است، عنوان نمود: 3 کارگزار صادراتی در ترکیه و آذربایجان، 2 کارگزار صادراتی در روسیه، 2 کارگزار صادراتی چین، افغانستان، کنیا، مالزی، 2 کارگزار صادراتی در اندونزی، عراق، سوریه، لبنان، عمان، هند، اقلیم کردستان، ازبکستان، بلاروس و انگلستان از سوی معاونت علمی مستقر هستند.

وی با اشاره به سایر خدماتی که شرکت ها از کارگزاران صادراتی دریافت می نمایند، گفت: تحقیقات بازار، ثبت محصول، اخذ استاندارد، دریافت شریک تجاری، ارائه تسهیلات برای حضور در نمایشگاه های خارج از کشور و… از جمله این خدمات محسوب می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 590

به "آخرین آمار صادرات دانش بنیان ها، بیشترین صادرات در صنایع معدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار صادرات دانش بنیان ها، بیشترین صادرات در صنایع معدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید