3 هزار میلیارد برای توسعه شبکه ملی اطلاعات سرمایه گذاری می گردد

به گزارش دنیای با نشاط مدرسه، به گزارش خبرنگاران، امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت مخابرات ایران و سندیکای صنعت مخابرات در راستای توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات امروز در حاشیه برپایی نمایشگاه دستاوردهای پیشرفته بومی شبکه ملی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.

3 هزار میلیارد برای توسعه شبکه ملی اطلاعات سرمایه گذاری می گردد

در این مراسم که با حضور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی برگزار گردید، سید مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به تکالیفی که در شبکه ملی اطلاعات برای این شرکت تکلیف شده است، گفت: ایجاد زیرساخت های مناسب در لایه شبکه دسترسی و شبکه مترواترنت از تکالیف شرکت مخابرات ایران است تا همه اپراتورها و سایر بخش های مرتبط بتوانند از شبکه ملی اطلاعات بهره مند شوند.

وی گفت: مطابق با این تفاهم نامه، شرکت مخابرات برای توسعه شبکه ملی اطلاعات از فراوریات داخلی سندیکای صنعت مخابرات استفاده می نماید.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه هم اکنون 75 درصد از تجهیزات شبکه مخابراتی کشور ساخت داخل است، ادامه داد: در دو سال گذشته، 100 میلیون یورو از تجهیزاتی که تا پیش از این از خارج کشور تهیه می شد، بومی سازی و فراوری داخل جایگزین آن شد.

وی تاکید نمود: با امضای این تفاهم نامه بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان برای توسعه و ایجاد زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات سرمایه گذاری می گردد. در این راستا کیفیت تجهیزات داخلی باید با محصول خارجی قابل رقابت باشد و خدمات با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.

صدری گفت: شرکت مخابرات ایران در شبکه دسترسی نیز تا به امروز 2 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نموده است.

دبیرخانه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات ایجاد شد

در این مراسم فرامرز رستگار رئیس سندیکای صنعت مخابرات ایران نیز با اشاره به احصای نیازهای شبکه ملی اطلاعات در تجهیزات که با همکاری با معاونت فناوری وزارت ارتباطات انجام شد، گفت: بومی سازی تجهیزات لازم برای زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

وی از تشکیل دبیرخانه بومی سازی شبکه ملی اطلاعات با هدف ایجاد زبان مشترک در این حوزه اطلاع داد و گفت: با برگزاری جلسات متعدد و جمع آوری اطلاعات از 20 اپراتور، توانستیم نیازهای شبکه ملی اطلاعات را شناسایی کنیم و در این راستا برنامه 2 ساله فراوری داخل تا سال 1400 تنظیم شد.

رئیس سندیکای صنعت مخابرات ایران با بیان اینکه هم اکنون بخشی از تجهیزات شبکه مخابراتی از محصولات خارجی تامین می گردد، اضافه کرد: مطابق با برنامه ریزی صورت گرفته تا انتهای سال 1400 با تکمیل فرآیندهای تحقیق و توسعه، بومی سازی این بخش به صورت کامل انجام می گردد.

وی گفت: تاکید ما بر بومی سازی تجهیزات پیشرفته است و روی تکنولوژی های کوچک و متوسط زمان نخواهیم گذاشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: donyaye-baneshate-madrese.ir شناسه مطلب: 459

به "3 هزار میلیارد برای توسعه شبکه ملی اطلاعات سرمایه گذاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 هزار میلیارد برای توسعه شبکه ملی اطلاعات سرمایه گذاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید